Zapisao ih Pisačić

STRMEC – Igralište SRC Lazina

Sudac: Svjantko (Novska)

Pomoćnici: Kovačević (Petrinja) i Krznarić (Kutina)

Strijelci: 1:0 Trgovčević(3), 1:1 Luter(20), 1:2 Cebin(45), 2:2 Klemenčić(61), 2:3 Pisačić(90)

SAVA STRMEC: Spudić, Filipović, Cerovečki, Frajt, Kočnar, Barišić (od 46. Klemenčić), Trgovčević (od 75. Voloder), Mršić, Makarun, Zrnc (od 80. Cvetković), Horvatinec

Trener: Sven Raić

ODRA: Zubak, Mlinarić (od 89. Majdak), Čondor, Gudelj (od 46. Pavlović), Šipuš, Rogić, Cebin, M. Majdak, Luter, Prugovečki, Karadakić

Trener: Davor Gudiček

Igrač susreta: Luka Spudić (Sava)

Minimalnim porazom igrači Save zaključili su polusezonu za zaborav. Četrnaesto mjesto od šesnaest klubova nakon zasigurno nije rezultat s kojim su Lazini mogu biti zadovoljni. Početak susreta nagovijestio je dobre stvari za domaće: u 3. minuti Makarun poslužuje Trgovčevića čiji udarac Zubak ne može braniti pa Strmčani rano dolaze u prednost. Goste uvodni minus nije obeshrabrio pa se do odmora stanje na semaforu mijenja. U 20. rezultat glavom nivelira Luter, a sučevom dodatku prednost Odri donosi Cebin neobranjivom pogotkom u rašlje domaćeg gola. Trener Raić na odmoru u svlačionici ostavlja Barišića čiju poziciju preuzima Klemenčić, a isti igrač svoj ulazak u igru opravdava u 61. kada iz trka poravnava na 2:2. Kada se činilo da će svaka momčad na zimski odmor odnijeti po bod, ponovno u sudačkoj nadoknadi domaćini zbog dekoncentracije primaju pogodak: ovog puta strijelac je bio Pisačić za konačnih 2:3.

Samobor – Moslavina 1:1 (1:0)

Mršavi bod za kraj jeseni

SAMOBOR – Gradski stadion

Gledatelja 40

Sudac: Fišić

Pomoćnici: Gorše i Lekšić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Mišura(20 – 11m), 1:1 Lončarević(63 – 11m)

SAMOBOR: Braje, Kotoraš, Maruna, Severac (od 85. Noršić), Mišura, Kostanjski, Puškarić (od 75. Ibrahimović), Gluić, Regović, Šarić, Petruša (od 46. Burilo)

Trener: Davor Matić

MOSLAVINA: Kovačić, Šenija, Batković, Cvrtila (od 20. Barišić), Desić, Lončarević, Horvat, Slekovac, Gašo (od 69. Galogaža), Stojaković, Miško

Trener: Renato Krizmanić

Igrač susreta: Antonio Kovačić (Moslavina)

S mršavih 1:1 okončana je Samoborska nogometna jesen. Prema viđenom na stadionu u Hebrangovoj ulici, domaćini su bili bolja momčad, no ponovno iskazana neefikasnost uzela je sva tri boda koji su bili prijeko potrebni da se poboljša stanje na tablici. Na odmor su puleni Davora Matića otišli samo s golom prednosti. Jedino slavlje na skromno popunjene tribine donio je Mišura iz opravdano dosuđene najstrože kazne nakon 20. minuta igre. Iz igre domaćini su nažalost nisu mogli zatresti gostujuću mrežu. Kad bi domaći napadači zaobišli prepreku zvanu vratar Kovačić (dvije obrane zicera), gostujući igrači bi uz krajnji napor izbacivali loptu s gol crte. U nastavku je momčad iz Kutine krenula ofenzivnije i sama shvaćajući da na ovom gostovanju nemaju što izgubiti. I na kraju nisu izgubili jer je jedan (pre)kasni start Mišure u domaćem šesnaestercu glavni sudac Fišić okarakterizirao kao jedanaesterac iz kojeg je Lončarević bio precizan za 1:1. Nakon izjednačenja domaćini su imali pola sata za dohvaćanje novog pogotka vrijednog pobjede, no gosti su se uspješno obranili. Samoborci će tako u 2019. ući s fenjerom u rukama kojeg će, nadamo se, što prije prepustiti nekom drugom sretniku…

Nakon 15. kola, polovice odigranih utakmica, jesenski prvak je Vrapče s 35 bodova, drugo je Gaj Mače s 29, Sava je četrnaesta s 12, dok je Samobor na šesnaestom mjestu s 11 bodova.

Uzbudljivi vikend samoborskih košarkaša i košarkašica

KOŠARKA - Juniori brzopletošću do poraza

Liga 2006 – 1. Županijska liga – 3. kolo

Samobor : Ivanić 78:46 (50:27) (24:10, 26:17, 14:8, 14:11)

SAMOBOR: Magdić, Dean 6, Žingor 10, B. Žganjer 12, Seba 7, Klasan 13, L. Žganjer 8, Boch 6, Štrkalj 4, Musa 4, Dolenac 6, Mataušić 2; Trener: Marko Šilobod

IVANIĆ: Tomeš 12, Toth 6, Panj, Mužina, Radašević 22, Jelača 6; Trener: Zajčić

U 3 kolu Lige 2006 zagrebačke županije Samoborci su na domaćem terenu uvjerljivo pobijedili ekipu Ivanića iz Ivanić Grada rezultatom 78:46.

Prvenstveno odličnom obranom Samoborci već u prvoj četvrtini ostvaruju 14 koševa prednosti. I u nastavku igra se istim ritmom tako da na kraju Samoborci dolaze do zaslužene i uvjerljive pobjede.

U pobjedi Samoboraca istakli su se Bojan Klasan s 13 i Borna Žganjer s 12 koševa.

Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Radašević s 22 koša.

KADETKINJE – 2. HRL – 9. kolo

Samobor : Jabuka 21:53 (16:26) (6:14, 10:12, 1:16, 4:11)

SAMOBOR: Mare Theodora Bervanakis 10, Paula Pandža 8, Mija Ivanišević 2, Ema Šparavec 1, Mara Zadro, Romana Delivuk, Ivana Šintić, Tea Tomić, Lea Novosel, Janja Novosel, Elizabeth Atieno Librić; Trener: Krešimir Klupač

JABUKA: Margarita Jozić 13, Tea Bučević 12, Nives Bezuh 10, Nika Božić 6, Ana Matijašević 5, Linda Pull 5, Sara Peharec 2, Laura Kos Jovanović, Emilya Mežnarić, Jana Ilijaš, Ema Mušan; Trener: Mušan

Kadetkinje Samobora izgubile su na domaćem terenu od ekipe Jabuka iz Zaprešića rezultatom 21:53. Prvo poluvreme Samoborke su odigrale solidno.

Međutim u drugom poluvremenu iskusnije gošće krenule su silovito, agresivnom presing obranom Samoborkama jednostavno nisu dozvolile neki organiziraniji napad tako da na kraju dolaze do uvjerljive pobjede.

Kod Samoborki najučinkovitija je bila Mare Theodora Bervanakis s 10 koševa.

Kod Jabuke najučinkovitija je bila Margarita Jozić s 13 koševa.

JUNIORI – 1. HRL – 3. kolo

Samobor : Maksimir 66:74 (37:44) (25:21, 12:23, 15:14, 14:16)

SAMOBOR: Hrvoje Pecić 12, Noa Zorko 11, Jan Matović 9, Karlo Filipović 9, Mark Knezović 8, Lovro Jelić 7, Jakov Kontak 7, Marko Milakara 3, Matej Šoštarić; Trener: Mirko Mandalinić

MAKSIMIR: Joško Jeličić 34, Jan Gatarić 24, Max Koritnik 9, Tonko Puljiz 5, Lovro Svirač 2, Luka Skorić, Maksimilijan Boban, Andrej Jozić, Mate Pokrajčić, Pavel Spirovski-Ehmer 0, Roko Suvaljko; Trener: Nikola Sambolić

Juniori Samobora izgubile su na domaćem terenu od ekipe Maksimira iz Zagreba rezultatom 66:74.

Samoborci su impresivno ušli u utakmicu, odličnom obranom i brzim kontranapadima već do 6 minute utakmice ostvaruju vodstvo od 20:5. Međutim tada se dogodila totalna blokada u napadu Samoboraca naročito kod prvih izmjena, a povratkom početne petorke u igru više nikako da se posloži igra Samoboraca, previše se soliralo i brzopleto šutiralo. Gosti krajem poluvremena serijom od 11 koševa preuzimaju vodstvo koje ne ispuštaju iz ruku do kraja utakmice te zasluženo slave.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovotošću Hrvoje Pecić s 12 i Noa Zorko s 11koševa.

Kod Maksimira najučinkovitija je bio Joško Jeličić s 34 koševa.

Liga U13 – 2. HRL – 3. kolo

Samobor : Sesvete 57:43 (30:24) (10:9, 20:15, 15:8, 12:11)

SAMOBOR: Luka Žganjer 15, Marko Dolenac 10, Oliver Magdić 8, Adrian Seba 8, Luka Štrkalj 6, Niko Boch 4, Marko Musa 4, Sven Žingor 1, Jan Hrastnik 1, Bojan Klasan, Andrija Dean, Dorian Mataušić; Trener: Marko Šilobod

SESVETE: Luka Kustura 20, Ivan Bjeliš 7, Pavao Zovko 4, Gregor Kulić 4, Vito Fofić 3, Željko Mihaljević 3, Toma Kapec 2, Tadej Kapec, Mateo Kustura, Niko Stunjek, Boris Šimunek, Tomislav Ćorić; Trener: Jurica Sesjak

U 3 kolu Lige U13 Samoborci su na domaćem terenu pobijedili ekipu Sesveta rezultatom 57:43.

Krajem prvog poluvremena Samoborci su se razigrali te su došli do male prednosti. Početkom drugog poluvremena Samoborci igraju u istom ritmu i vrlo brzo ostvaruju dvadesetak koševa prednosti što im je na kraju bilo dovoljno za zasluženu pobjedu.

U pobjedi Samoboraca istakli su se Luka Žganjer s 15 i Marko Dolenac s 10 koševa.

Kod Sesveta najučinkovitiji je bio Luka Kustura s 20 koševa.

Samobor II : Velgor 43:45 (26:14) (12:8, 14:6, 11:21, 6:10)

SAMOBOR: Žganjer 4, Coban 2, Zečić 4, Berečki, Lakušić 8, Seba 18, Boch 5, Pedjo 2, Bednjanec, Kelečić, Smolec, Burić; Trener: Zvjezdan Imbert

VELGOR: Milak 8, Balja, Rapaić 6, Dianić, Gojčeta 4, Žužić, Vukadin 6, Lacić 8, Imprić 4, Buzov 9, Hrković; Trener: Hani Istanbuli

U 3 kolu Lige 2006 zagrebačke županije druga ekipa Samoboraca izgubila je tijesno na domaćem terenu od ekipe Velgora iz Velike Gorice rezultatom 43:45.

Nakon dobre igre mladih Samoboraca u prvom poluvremenu i vodstva od 26:14 gosti u drugom poluvremenu uspostavljaju ravnotežu. Dalje u zanimljivoj utakmici igra se koš na koš i u posljednjoj sekundi utakmice šut Samoboraca za izjednačenje na ziceru jednostavno je iscurio iz obruća, te je tako propala prilika za izjednačenje i eventualnu pobjedu u produžetku utakmice.

U pobjedi Samoboraca istakli su se Žganjer s 13 i Grgos s 10 koševa.

Kod Fortune najučinkovitiji je bio Brekalo s 11 koševa.

VETERANI – 1. Županijska liga – 4. kolo

Samobor : Petar Zrinski 58:81 (29:35) (17:20, 12:15, 14:20, 15:26)

SAMOBOR: Župančić, Mulahalilović 12, Zemljak 8, Džimbeg 2, Govekar 6, Ivanišević 4, Škiljan 5, Rađenović 10, Trstenjak 11, Zadro; Trener: Darko Župančić

PETAR ZRINSKI: Nemec 15, Korenika, Škrapić 17, Fašaić 11, Haić 9, Gudelj 8, Beljo 10, Horvat 9, Mikac 2; Trener: Horvat

Veterani Samobora u 4. kolu županijske lige izgubili su na domaćem terenu od ekipe Petar Zrinski iz Vrbovca rezultatom 58:81.

U prve 3 četvrtine Samoborci uglavnom drže kakav takav priključak da bi u zadnju krenuli katastrofalno.

U prvih 5 minuta Samoborci ostaju bez koša, a gosti su sa serijom od 14 uzastopnih koševa zapečatili sudbinu domaćina. K

od Samoboraca najučinkovitiji su bili Mulahalilović s 12 i Trstenjak s 11 koševa.

Kod Petar Zrinskog najučinkovitiji je bio Škrapić sa 17 koševa.