6. Grawe Energija kup 2018. - Banja Luka, 3. studenoga

KARATE - Lucija Gečević i Iskra Majsec zlatne

KARATE - Lucija Gečević i Iskra Majsec zlatne  -1

U subotu, 3. studenoga, šestero kataša Karate kluba Samobor nastupilo je u Banjoj Luci na 6. po redu Grawe energija karate kupu koji je i ove godine okupio veliki broj karateka iz 11 zemalja (1269 iz 97 klubova). Ovaj turnir svake godine kvalitativno i kvantitativno raste i ulazi u sam vrh najkvalitetnijih karate natjecanja u regiji zahvaljujući velikoj energiji i entuzijajmu vrijednih organizatora iz Karate kluba Grawe Energija.

Karate klub Samobor se u Banju Luku uputio s natjecateljima u katama, koji su još jednom dokazali vrijednost samoborske škole karatea.

Lucija Gečević je nakon dva osvojena turnira (Beograd i Križ) uspjela stati na pobjedničko postolje seniorki i na ovom prestižnom turniru te je svojim nastupom na tatamiju u Banjoj Luci potvrdila vrhunsku formu. Pobijedila je u konkurenciji seniorki, dok je bila srebrna u konkurenciji juniorki, učinivši malu grešku u finalnom izvođenju svoje kate.

Svoj veliki napredak i sportski razvitak potvrdila je i Iskra Majsec u konkurenciji mlađih kadetkinja te je stala na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja ovog prestižnog turnira.

Korak do zlata ostala je sve bolja i bolja Nika Jelen, koja u zadnje vrijeme osvajanjem medalja naplaćuje svoj veliki trud i upornost na treninzima. Nika je izgubila tek u finalnom susretu protiv BiH predstavnice BiH te tako osvojila srebrno odličje.

Uspješnom nastupu Samoborki pridužila se i talentirana Nina Šunjić, koja je osvojila brončano odličje u konkurenciji učenica.

Ovaj su puta bez medalje ostali Melani Đukić i Roko Vuksanović, ali su i oni imali vrlo dobar nastup.

1. HL - muški zapad – 3. kolo

STONI TENIS - Na kraju ipak izgubili

Samoborci su u subotu, 3. studenoga, u Rijeci odigrali napetu i uzbudljivu utakmicu sa STK Kvarner.

Nakon vodstva od 1:0, Riječani su ostvarili tri pobjede zaredom i poveli s 3:1, no Samoborci uspijevaju naredna dva susreta završiti u petom setu u svoju korist, ali su u sedmoj utamici ipak izgubili ukupnim rezultatom 4:3.

Luka Mateša je ostvario dvije pobjede, Vjekoslav Nemec jednu i par jednu pobjedu.