SPORT - NOGOMET - Porazi Samobora i Save

ODRANSKI OBREŽ – Igralište SRC Krčevine

Gledatelja 150

Sudac: Kumpar (Stubičke Toplice)

Pomoćnici: Bedeniković i Makar

Strijelci: 1:0 Grdenić(53), 2:0 Cimeša(55), 3:0 Frajt(78 – ag), 3:1 Spudić(84), 4:1 Cimeša(88)

DINAMO ODRANSKI OBREŽ: Sučić, Šoštarec, Ladović, Pralas (od 79. Cerovski), Lekić (od 85. Dejak), Grgić, Celiček, Cimeša, Savičić (od 46. Janječić), Grdenić (od 74. Cvetko), Gašparović

Trener: Stjepan Bašić

SAVA STRMEC: Spudić, Novoselec, Cerovečki, Frajt, Barišić, Klemenčić, Šikić, Mršić, Cvetković, Voloder, Horvatinec (od 56. Ćutić)

Trener: Sven Raić

Igrač susreta: Marko Cimeša (Dinamo)

Nakon loših prvih 45 minuta nastavak u Odranskom Obrežu donio je ukupno 5 pogodaka i uvjerljivo slavlje domaće momčadi. Gosti su na predah mogli otići s minimalnom prednosti, ali najbolju priliku propušta Voloder koji u 30. minuti u situaciji "jedan na jedan" nije nadmudrio domaćeg vratara Sučića. Igrači Dinama u nastavku kreću punim gasom pa prvo Grdenić u 53., a zatim i Cimeša samo dvije minute kasnije pogađaju Savinu mrežu za vodstvo od 2:0. U 78. Frajt nenamjernim skretanjem lopte povećava domaću prednost na 3:0. Počasni pogodak za goste u 84. postiže Spudić koji je do 56. minute branio, a nakon toga je zaigrao u vrhu napada Save. Konačnih 4:1 svojim drugim pogotkom postavlja Cimeša.

Vrapče – Samobor 3:1 (2:1)

Bivši ih koštali poraza

ZAGREB – Igralište Vrapča

Sudac: Svilokos

Pomoćnici: Gučanac i Vitković (svi iz Siska)

Strijelci: 1:0 Brujić(9), 1:1 Šarić(26), 2:1 Brujić(32), 3:1 Bogović(51)

VRAPČE: Razum, Mioković, Zadro, Fajdiga (od 65. Švigir), Tabaković, Radanović (od 82. Salopek), Karamatić (od 75. Strmečki), Jolić, Brujić, Bogović (od 64. Rexhepi), Završki

Trener: Željko Radišić

SAMOBOR: Braje, Noršić (od 85. Stanić), Maruna, Kotoraš, Regović, Kostanjski, Puškarić (od 85. Hanchi), Gluić, Ibrahimović, Šarić, Petruša (od 62. Burilo)

Trener: Davor Matić

Igrač susreta: Nikica Brujić (Vrapče)

Bivši Samoborci koštali su sadašnje novog prvenstvenog poraza. Na čelu s raspoloženim Nikicom Brujićem igrači trenera Željka Radišića slavili su s 3:1. Bivši kapetan Samobora s 2 pogotka u prvih 45 minuta još jednom je pokazao klasu koja nedostaje trenutačnoj momčadi iz Hebrangove ulice. Da se na odmor otiđe samo s minimalnom prednosti Vrapča pobrinula se sadašnja "desetka" Samobora Josip Šarić. Ostale pokušaje gosta u nekoliko navrata odlično je obranio još jedan Samoborac, Ivan Razum. Početkom nastavka Bogović je novom loptom u gostujućoj mreži riješio pitanje pobjednika.

Nakon 8. kola vodi Gaj Mače s 20 bodova, Vrapče je drugo s 19, Sava ja trinaesta sa 6, dok je Samobor na petnaestom mjestu s 4 boda.

SENIORI – prijateljska utakmica Zapad : Samobor 77:81 (41:42) (21:23, 20:19, 20:17, 16:22)

KOŠARKA - Izvrsnom završnicom do pobjede

SENIORI – prijateljska utakmica
Zapad : Samobor  77:81 (41:42) (21:23, 20:19, 20:17, 16:22)

SAMOBOR: Škara 6, Žilić 5, Gionechetti 9, Đurinović 12, Šilobod 12, Srabotnak 11, Miletić 8, Levanić 12, Gazić 8; Trener: Marin Sedlar

ZAPAD: Ivić, Bistrović 3, Majcunić 5, Rašić 4, Porobić 6, Prkačin 20, Cvitanović 17, Sedlo, Baričević 6, Paponja 2, Šenvald, Branković 14; Trener: Ivan Juran

U vrlo zanimljivoj utakmici dva drugoligaša, desetak dana prije početka prvenstva, Samoborci su tek u samoj završnici utakmice došli do gostujuće pobjede, pobijedivši ekipu Zapada iz Zagreba rezultatom 77:81.

Nakon izjednačene igre i rezultata tokom prve tri četvrtine, u zadnjoj su domaćini ubacili u višu brzinu i 4 minute prije kraja utakmice došli do najvećeg vodstva na utakmici od 77:65. Nakon minute odmora Samoborci su odigrali posljednje 3 minute utakmice bez greške i velikom serijom koševa od 16:0 došli do preokreta i zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca istakli su se sa po 12 koševa svaki Đurinović, Šilobod i Levanić. Kod Zapada najučinkovitiji je bio Prkačin s 20 koševa.

U Samoboru otvorena najmodernija sportska dvorana

Među prvim gostima bili su Željko Mavrović i Martin Sinković

Među prvim gostima bili su Željko Mavrović i Martin Sinković -1

Samobor je dobio novu sportsku dvoranu – Hornet Boxing Gym koja je svečano otvorena u četvrtak, 11. listopada, na zadnjem katu bivše robne kuće SAMA. Na 650 kvadrata smještena je teretana s kompletnom opremom za funkcionalni trening, više vrsta boksačkih vreća, tatami i natjecateljski ring.

Brojni uzvanici prisustvovali su svečanom otvaranju, a među njima su se posebno istaknuli vrhunski hrvatski sportaši Željko Mavrović i Martin Sinković, koji su se složili kako je ova moderna dvorana posebno značajna za sve mlade koji sada imaju mjesto za razvijanje svojih talenata, ali i rekreativce koji se žele dobro zabaviti.

- Sretan sam što nas je sve okupila ovako dobra ideja. Siguran sam da među mladima koji će ovdje trenirati ima budućih prvaka, ne samo u boksu nego i u drugim sportovima. Boks je moj sport, to je jedna posebna i plemenita vještina, stoga se nadam da će i ovaj ring ugostiti što više sjajnih sparinga i pripremiti mnoge generacije za natjecanja - poručio je Željko Mavrović.

Uređivanje dvorane krenulo je u lipnju ove godine, nakon provedenog natječaja kada je Grad Samobor donio odluku o davanju na korištenje prostora, a nekolicina entuzijasta i članova kluba financirala je i realizirala projekt.

- Hvala ekipi iz Boksačkog kluba Stršljen, koji su bili strpljivi u realizaciji ovog projekta. Grad Samobor ponosan je partner projekta od početka, jer vjerujemo kako će ovaj prostor koristiti svim našim stanovnicima i gostima - kazao je gradonačelnik Samobora Krešo Beljak.

Marko Husić i Vedran Krga iz BK Stršljen zahvalili su Gradu na potpori u realizaciji ovog velikog projekta.

- Našem Gradu Samoboru bih želio zahvaliti za ovako lijep prostor, ali i pohvaliti inicijativu da se zgrada SAME, nakon godina nekorištenja, pretvori u sportski centar. Uz plesni studio, u zgradu su osim nas došli i judo i stolnoteniski klub i zgrada nakon dugo vremena vrvi od života - kazao je Husić.

Hornet Boxing Gym posjetiteljima nudi grupne i individualne treninge različitih intenziteta pod vodstvom dva iskusna trenera. Svi oni koji ne žele sparirati, moći će odraditi boksački trening bez ulaženja u ring i straha od ozljeda ili odraditi kondicijski trening u teretani i pri tome se dobro zabaviti.