STOLNI TENIS - Lucija Krnić prva

STOLNI TENIS - Lucija Krnić prva-1

7. listopada održano je u Samoboru 1. OT regije srednje Hrvatske i 16. Otvoreno prvenstvo Samobora u stolnom tenisu za mlađe kategorije.

Od domaćih igrača vrijedi zabilježiti 1. mjesto Lucije Krnić u kategoriji kadetkinja, a Petar Znika je u kategoriji juniora, koja se igrala za Grand prix, osvojio drugo mjesto.

Drugi je bio i Lovro Horvat u kategoriji klinaca.

Za dva tjedna, 21. listopada, u dvorani Samobor igra se nastavak 16. OPS-a za starije kategorije.

Hungarian Open 2018. - Szentes, 7. listopada

KYOKUSHIN - Bruno 2., Dominik 3.

KYOKUSHIN - Bruno 2., Dominik 3.-1

Hrvatski kyokushinkai savez su na Hungarian Openu, održanom 7. listopada u Szentesu, predstavljali članovi hrvatskog IKO Matsushima ogranka: Bruno Stojanović iz svetonedeljske Domenice i Dominik Stanić iz samoborskog Fortisa.

Obojica su nastupili u teškoj kategoriji juniora, gdje je Bruno nakon tri dobivene i jedne izgubljene borbe osvojio 2. mjesto, dok je Dominik zauzeo 3. mjesto, pobijedivši dvije i izgubivši isto tako dvije borbe.

O veličini i značaju turnira govori podatak o nastupu natjecatelja iz Nizozemske, Rusije, Ukrajine, Poljske, Srbije, Izraela, Španjolske, Austrije, Hrvatske i Mađarske.

Album fotografija s turnira možete pogledati na FB stranici Karate Kyokushinkai Croatia.

V.S.

- Hrvatski tim nakon Hungarian Opena 2018.

- Bruno i Dominik na pobjedničkom postolju

Trofej Srbije – Beogradski pobjednik 2018. - Beograd, 6. listopada

KARATE - Lucija Gečević zlatna, Samoboru pet medalja

U subotu, 6. listopada, Beogradski karate savez i Karate federacija Srbije ugostili su u sportskoj dvorani Ranko Žeravica sportašice i sportaše iz 11 europskih zemalja.

Turnir je bio iznimno kvalitetan, jer je velikom broju sudionika poslužio kao jedan od provjernih pred Svjetsko seniorsko prvenstvo koje će se održati u Madridu od 7. do 11. studenoga.

U Beogradu je nastupila i seniorska selekcija Hrvatske, a u njenom sastavu je bila i Ana Lenard, koja je sa svojom ekipom posustala tek u finalu protiv domaće selekcije Srbije. Ana je bila najčvršća karika Hrvatica te je sve svoje ekipne mečeve suvereno pobijedila.

U pojedinačnom nastupu izgubila je nepravedno od srpske šampionke Preković, koja trenutno zauzima visoko osmo mjesto svjestke rang liste. Borba protiv Srpkinje je u regularnom dijelu završila neodlučeno pa je Ana izgubila tzv. sudačkim preglasavanjem.

U repasažnim mečevima s lakoćom je došla do brončane medalje.

Najveći uspjeh samoborskog kluba ostvarila je Lucija Gečević u konkurenciji kata mlađih seniorki, u kojoj je pobijedila u četiri susreta te osvojila zlatno odličje. Uspjeh je tim veći kada se zna da je Srbija jedna od kvalitetnijih europskih kata država.

Luciji je ovo bio i jedan od tri izborna turnira koji se boduju za nastup na prvenstvu Europe (8.-10.2.2019., Danska) čime je stekla znatnu prednost ispred svojih konkurentica.

Odličan je bio i kadet Dino Šimunec (do 70 kg), koji je odradio borbe karijere te nagovijestio sjajnu natjecateljsku sezonu. Do finala ga nitko nije mogao zaustaviti, ali su to zato učinili subjektivni domaći suci u finalu protiv domaćeg reprezentativca. Šteta da je Dino ostao na srebru, jer je zaslužio zlato, ali je ipak najbitnije da mu se forma znatno diže pred državno prvenstvo.

Turnir karijere imala je i katašica Nika Jelen, koja je s četiri pobjede i jednim porazom osvojila brončano odličje u konkurenciji kata za kadetkinje. Nika se malo pomalo diže u kvaliteti i ukoliko nastavi s upornim treninzima uskoro će se pretvoriti u pravu šampionku.

Korak do finala je bio i junior Jakov Fember (do 55 kg), koji je nakon tijesnog poraza tzv.sudačkim preglasavanjem izgubio polufinale od bugarskog prvaka, ali je u repasažu deklasirao domaćeg borca i osvojio brončano odličje.

Nastupili su još Silvija Buzaljko, Paula Šogorić, Ivan Terihaj i Jurica Runtas, ali su ovog puta ostali bez zapaženijeg rezultata.

Nakon nastupa u Beogradu ekipu Karate Kluba Samobor očekuje nastup 20. listopada u Budimpešti na Otvorenom prvenstvu Mađarske.

SENIORI – prijateljska utakmica Samobor : Krško 88:51 (28:29) (6:17, 22:12, 26:11, 34:11)

KOŠARKA - Proigrali u nastavku

SENIORI – prijateljska utakmica
Samobor : Krško  88:51 (28:29) (6:17, 22:12, 26:11, 34:11)

SAMOBOR: Škara 11, Žilić 8, Gionechetti 7, Šilobod 14, Srabotnak 10, Levanić 9, Gril 17, Gazić 2, Miletić 10; Trener: Marin Sedlar

KRŠKO: Glas 3, Žibert 3, Ružar 7, Špec 3, Pirc 16, Simtič 2, Stergar 2, Ban 15, Radej; Trener: Rožac

Samoborci su loše ušli u utakmicu. Dovoljno je reći da je nakon 5:35 minuta igre na semaforu svijetlilo 0:11! Nakon pozvanog time-outa od strane trenera Marina Sedlara i poslužene “jezikove juhe” igračima, dečki su se malo trgnuli i zabili svoj prvi koš u šestoj minuti utakmice. Međutim, čitavu tu prvu četvrtinu su odigrali u grču te je završila rezultatom 6:17 u korist gostiju.

U drugoj četvrtini naši dečki su stisnuli u obrani te malo-pomalo počinju sustizati rezultat gostiju. Nije to bila neka gledljiva igra naše ekipe, dečki kao da su bili uspavani, bilo je dosta grešaka, međutim, vidjela se razlika u kvaliteti i bilo je samo pitanje trenutka kada će se to i pokazati na terenu. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 28:29 za KK Krško.

U nastavku utakmice kao da je na teren izašla jedna potpuno druga momčad. U nepunih šest minuta igre, momci su potpuno razbili igru gostujuće ekipe i u tom periodu napravili seriju od 20:0, preokrenuvši potpuno rezultat utakmice. Nakon toga su ipak "skinuli nogu sa papučice gasa" i dopustili protivnicima da malo dođu do daha te četvrtina završava rezultatom 54:40 za naše dečke.

U zadnjoj četvrtini su momci samo pokazali razliku u kvaliteti i dobili tu četvrtinu rezultatom 34:11, za konačnih visokih 37 koševa razlike (88:51).

U našoj ekipi su se svi igrači upisali u listu strijelaca te smo imali čak pet dvoznamenkastih strijelaca: Niko Gril sa 17, Marko Šilobod sa 14, Josip Škara s 11, te Vanja Miletić i Bruno Srabotnak s po 10 postignutih koševa.

Kod gostiju dva igrača su bila dvoznamenkasta - Pirc sa 16 i Ban s 15 postignutih koševa. Nažalost, u završnici utakmice, Ban se ozlijedio te je morao napustiti igru.

3. tradicionalni međunarodni košarkaški turnir Kup grada Samobora

KOŠARKA - Konačno osvojili trofej!

U subotu i nedjelju, 29. i 30. rujna, održano je treće izdanje seniorskog turnira Kup grada Samobora, na kojem su sudjelovale ekipe KK Brežice (Slovenija), KK Rudeš (Zagreb), KK Podsused (Zagreb) i domaćin KK Samobor.

KK Samobor je u trećem pokušaju osvojio svoj kup, savladavši na svom putu ekipu KK Brežice i u finalu KK Rudeš.

Treba naglasiti da je ekipa domaćina tijekom ovog turnira nastupala bez svoja dva ponajbolja igrača iz protekle sezone Josipa Škare (ozljeda koljena) i Lovre Mandalinića (ozljeda ramena) i to osvajanju ovog pehara daje dodatno na vrijednosti, jer dovoljno govori o kvaliteti naše ekipe.

Igrala se dobra košarka u ova dva dana. U subotu u prvoj utakmici se domaćin lako obračunao s ekipom KK Brežice, za koje, silom prilika, nisu mogli nastupiti neki seniori, a njihovo mjesto su popunili juniori. Rezultat 81:38 za KK Samobor dovoljno govori o razlici u kvaliteti ekipa.

Druga utakmica bila je puno neizvjesnija. KK Rudeš je vodio najveći dio utakmice, međutim, momci iz KK Podsused se nisu predavali cijelu utakmicu. Iako je Rudeš znao voditi i po desetak koševa razlike, dečki iz kluba na zapadu Grada Zagreba su uvijek nekako sustizali rezultat i dovodili ga u egal. Krajnji rezultat je bio 85:80 za zasluženu pobjedu KK Rudeš.

Drugog dana turnira, u nedjelju, najprije su na parket izašle ekipe KK Podsuseda i KK Brežice. Unatoč nastupu seniora za ekipu KK Brežice, igrači iz Podsuseda nisu dozvolili nikakvo iznenađenje i rutinski su savladali goste iz Slovenije sa 60:32.

U finalu su se sastali prvoligaš Rudeš (također oslabljen neigranjem 3-4 igrača) i drugoligaš Samobor. Iako statusi u ligama sugeriraju kvalitetu i nadmoć KK Rudeš (za koji na dvojnu registraciju u seniorskoj ekipi nastupa i U-16 reprezentativac Roko Prkačin, inače igrač KK Cibona) u odnosu na KK Samobor, stanje na terenu je govorilo nešto sasvim drugo. Zaigrali su naši dečki furiozno i doslovce pomeli ekipu KK Rudeš s parketa, a semafor je u 17. minuti susreta pokazivao rezultat 47:22 za Risove. Nakon toga su se naši igrači opustili i dopustili gostima da do poluvremena smanje rezultat na 51:34. U drugom poluvremenu rezultat se održavao u egalu, da bi u zadnjoj četvrtini naši igrači, svjesni da je pobjednik odlučen, dopustili ekipi KK Rudeš da smanji rezultat na pristojnu razliku. Risovi su apsolutno zasluženo savladali ekipu KK Rudeš rezultatom 90:83 i po prvi put osvojili Kup grada Samobora.

KADETI – 2. HRL – 2. kolo KK GORICA : KK SAMOBOR 50:79 (17:35) (8:21, 9:14, 10:24, 23:20)

KOŠARKA - Polukontrama do pobjede

SAMOBOR: Leonardo Klišanić 22, Roko Sedlar 18, Niko Mixich 14, Lovro Sedlar 8, Ivan Miklenić 7, Leon Čizmok 4, Tin Jelić 4, Lovro Razum 2, Dorijan Mihalić; Trener: Josip Vlah

GORICA: Antonio Janjić 17, Tin Getz 14, Jakov Ninić 7, Fran Maletić 6, Jerko Vujević 4, Borna Pereković 2, Andrej Mudrinić, Fran Alpeza; Trener: I. Lukač

Kadeti Samobora u 2. kolu lige pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Gorice iz Velike Gorice rezultatom 50:79. Kadeti Samobora vrlo brzo čvrstim obrambenim zonskim presingom te učinkovitim polukontrama ostvaruju dvadesetak koševa prednosti.

U drugom poluvremenu svi igrači dobivaju priliku da se iskažu te na kraju dolaze do uvjerljive i zaslužene gostujuće pobjede.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Leonardo Klišanić s 22 i Roko Sedlar s 18 koševa, a kod Gorice najučinkovitiji je bio Antonio Janjić sa 17 koševa.

KADETKINJE – 2. HRL – 2. kolo Jabuka : Samobor 59:24 (35:8) (23:2, 12:6, 9:8, 15:8)

KOŠARKA - Izgubile pod presingom

SAMOBOR: Mare Theodora Bervanakis 14, Paula Pandža 6, Ivana Šintić 2, Mija Ivanišević 2, Tea Tomić, Elizabeth Atieno Librić, Ema Šparavec; Trener: Zdravko Džimbeg

JABUKA: Nika Božić 14, Ema Mušan 12, Mia Matuško 10, Margarita Jozić 7, Ljupka Lozić 4, Nives Bezuh 4, Maja Starčević 4, Tea Bučević 4, Karla Kos Jovanović, Sara Peharec, Laura Kos Jovanović, Linda Pull; Trener: L. Mušan

Košarkašice kadetkinje Samobora izgubile su na gostujućem terenu od ekipe Jabuke iz Zaprešića rezultatom 59:24. Kadetkinje Jabuke snažnim presingom već do poluvremena ostvaruju veliku prednost za mirnije drugo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Samoborke uspijevaju odigrati ravnopravno, ali bez bitnijih rezultatskih preokreta tako da pobjeda zasluženo pripada domaćim igračicama.

Kod Samoborki najučinkovitija je bila Mare Theodora Bervanakis sa 14 koševa. Kod Jabuke najučinkovitija je bila Božić sa 14 koševa.