Malonogometni turnir 26. Memorijal Milić - Hržić-Sučić

MALI NOGOMET - Za ljubitelje dobrog hakla

Tradicija održavanja Malonogometnog turnira Milić – Hržić – Sučić, u sjećanje na mlade sportaše poginule u Domovinskom ratu, doživjet će ove godine svoje 26. izdanje. U organizaciji MO Velika Rakovica, malonogometno natjecanje ove će godine u dva dana održavanja, 28. i 29. srpnja na igralištu SC Velika Rakovica, okupiti momčadi gradskih četvrti i mjesnih odbora Grada Samobora.

Prijave za natjecanje primaju se zaključno do petka, 27. srpnja do 21 sat, kada će u prostorijama SC Velika Rakovica biti izvučeni parovi natjecanja. Za najbolje momčadi, kao i pojedince, organizator je osigurao vrijedne nagrade.

Pokrovitelji natjecanja su Grad Samobor, Radio Samobor i Komunalac d.o.o. Samobor.

Informacije o natjecanju mogu se dobiti na brojeve telefona 091/365-4454 (Matej) i 099/440-2028 (Vilim). Pozivaju se ljubitelji hakla da dođu pogledati utakmice i time uveličaju 26. obljetnicu memorijalnog turnira u spomen na naše poginule branitelje.

F.S.G.

Svjetski streličarski kup - Berlin, 16. do 22. srpnja

STRELIČARSTVO - Prvo svjetsko zlato za Hrvate

STRELIČARSTVO - Prvo svjetsko zlato za Hrvate-1

Na Svjetskom streličarskom kupu 2018. u Berlinu, održanom od 16. do 22. srpnja, nastupila je i hrvatska reprezentacija. U konkurenciji streličara iz 45 zemalja osvojili su prvu ekipnu zlatnu medalju za Hrvatsku u disciplini složeni luk.

Ekipno su Domagoj Buden, Mario Vavro (Streličarski klub Samobor) i Ivan Markeš tako "vratili dug" Francuskoj za Vatrene i rezultatom 235:232 izbacili ih u eliminacijama. Potom su pobijedili Italiju 233:229, a zlatnu medalju su osvojili protiv favorita, ekipe SAD-a rezultatom 235:233.

Domagoj Buden je osvojio i srebrnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji.