Antonio Šančić se s Andreom Vasilevskim plasirao u drugo kolo Wimbledona

TENIS - Samoborac gura dalje u Wimbledonu

Rutinski i bez izgubljenog servisa, Antonio Šančić i Andrei Vasilevski prošli su u drugo kolo Wimbledona u konkurenciji parova. Protiv Tara Daniela i Yoshihita Nishioke bilo im je dovoljno svega sat i 28 minuta. Inače, Nishioka definitivno neće po dobrome pamtiti hrvatske tenisače i ovogodišnji Wimbledon. U prvom kolu pojedinačnog turnira izbacio ga je Marin Čilić.

Šančić i Vasilevski su s lakoćom odradili posao. U tri seta s tri breaka došli su do pobjede. U prvom setu, hrvatsko-bjeloruski par nije imao problema na svom servisu, dok su tek pri kraju seta, u osmom gemu došli do breaka i zaključili set s 3:6. Drugi set ponudio je još manje draži.

Već u trećem gemu Šančić i Vasilevski uzimaju servis Japancima i mirno ga privode kraju. Konačno, u trećoj dionici meča, sve je bilo jasno već na samom početku. Odmah kod prvog gema break i lagani rasplet seta, odnosno meča. Koliko su bili dominantni govori podatak da su Daniel i Nishioka u posljednjem gemu osvojili samo tri poena na servis Šančića i Vasilevskog.

U drugom kolu Šančić i Vasilevski igrat će protiv Robina Haasea i Roberta Lindstedta, koji su u prvom kolu izbacili Ivana Dodiga i Rajeeva Rama.