BBK Šišmiš na SloXcupu

BICIKLIZAM - Šišmiši odlični u Kočevju

ŠišmišiČlanovi BBK Šišmiš nastupili su u nedjelju 3. lipnja na utrci SloXcup-a: XC Kočevje UCI C1. Jan Horvat osvojio je 2. mjesto u kategoriji do 7 godina, Larisa Bošnjak završila je kao četvrta juniorka. Fran Bošnjak bio je šesti u kategoriji kadeta, dok je Darko Jelečki završio kao sedmi među rekreativcima. Odlična staza, lijepo vrijeme i odlični rezultati. Pohvale svima i vidimo se za dva tjedna na 25. brdsko biciklistička utrka XCO Samobor.

Luka Čanak, predsjednik BBK Šišmiš

14. memorijalni malonogometni turnir Petar Šinković Peco

M.NOGOMET - Pobjeda za Čemprese iz Jaske

U Kostavnjevcu je 31. svibnja odigran tradicionalni 14. po redu malogometni turnir Petar Šinković Peco u spomen na pripadnika 1. gardijske brigade Tigrovi, koji je poginuo 1991. godine u Vukovaru. Pokrovitelj turnira bila je Udruga za sport i rekraciju Veteran '91.

Za sve posjetitelje i sudionike turnira bio je organiziran bogat besplatni ručak, a kojeg su osigurali sponzori i obitelj Šinković. Pobjednik turnira bila je ekipa Čempresi iz Jastrebarskog, drugo mjesto osvojila je ekipa Cico, a treće mjesto ekipa Jarušje. Oraganizacija turnira bila je odlična i hvala svima na dolasku, a posebna zahvala donatorima koji su blagdan Tijelovo na Kostanjevcu učinili lijepim.

M.R.

Održan 27. Sisak karate kup

KARATE - Uspješno vatreno krštenje

KARATE - Uspješno vatreno krštenje-1

U sportskoj dvorani Brezovica u Sisku u subotu 2. lipnja održan je 27. Sisak kup, tradicionalno natjecanje u karateu koje se održava na Dan grada Siska.

Samoborski karate klub u Sisku je nastupio s novom generacijom natjecatelja, karatašima rođenim 2010. godine. Njima je to bio prvi susret s natjecanjem, sucima, novim ambijentom koji je kod njih pobudio veliku količinu emocija. Tako da je tu bilo i suza i smijeha. Ipak, s obzirom na sve navedeno, mladi Samoborci su pokazali veliko htijenje i borbenost, a to je preduvjet bez kojeg se ne može uspjeti u karate borbi.

Svi su bili odlični i mogu biti ponosni prikazanim. Najbolji je bio Borna Štefinec u kategoriji ml. učenika -26kg osvojivši zlatno odličje. Srebrnim odličjima su se okitili Jakov Udovčić u kategoriji ml. učenika -30 kg, Tin Carek u kategoriji ml. učenika +38kg i Ema Drašković u kategoriji ml. učenica -32kg. Mihael Križetić u kategoriji ml. učenika +38kg te Franko Remus i Gregor Humplik u kategoriji ml. učenika -30 kg osvojili su brončana odličja. Dan Giunio i Niko Tomljanović ostali su bez odličja, ali su pokazali veliku borbenost i htijenje pa svakako i njih treba pohvaliti.