Youth League u Bugarskoj - Sofija, 25.-27. svibnja

KARATE - Lucija Gečević sedma

Sofija je od 25. do 27 svibnja bila domaćin prvog turnira tzv. Youth League, koju je ove godine pokrenula Svjetska karate federacija (WKF).

U glavnom bugarskom gradu okupilo se čak 1878 vrhunskih mladih karateka do 18 godina starosti iz 72 države cijelog svijeta.

Karate klub Samobor je imao svoje predstavnike u jednoj natjecateljici u katama, četiri natjecatelja u borbama te jednoj natjecateljici u borbama: Lucija Gečević, Paula Šogorić, Jakov Fember, Dino Šimunec, Dario Szel i Jurica Runtas.

Najveći uspjeh je postignula Lucija Gečević (juniorke kate) koja je u "paklenoj" konkurenciji osvojila visoko sedmo mjesto. Lucija je prema viđenom u Sofiji mogla i do medalje, ali je, nažalost, u ključnoj izvedbi napravila grešku (debalans) koja ju je udaljila od višeg plasmana, iako je i sedmo mjesto velik ostvareni uspjeh na kvalitetnom natjecanju koje je gotovo u rangu svjetskog prvenstva.

Odličan je bio i kadet Jurica Runtas, koji je nastupao u kategoriji do 70 kg. U vrlo brojnoj kategoriji od 58 natjecatelja Jurica je ostvario plasman na deveto mjesto pokazavši veliko srce i htijenje.

Ostali mladi reprezentativci KK Samobora nisu pružili najbolje partije pa samim time i nisu uspjeli doći do kvalitetnih rezultata.

Drugi turnir Youth League na rasporedu je 7. i 8. lipnja u Umagu, gdje će mlade Samoborke i Samoborci ponovno imati priliku predstavljati svoju zemlju i Grad Samobor.

Članovi BBK Šišmiš na utrci Kupa Hrvatske u Baranji

BICIKLIZAM - Odlični rezultati naših

Članovi Brdsko-biciklističkog kluba Šišmiš su u nedjelju, 27. svibnja, nastupili na utrci Kupa Hrvatske u Baranji - XCO Banovo Brdo, pored Kneževih Vinograda, a rezultati su više nego odlični.

Fran Bošnjak bio je 1. u kategoriji kadeta, a Luka Lacković 6. u istoj kategoriji.

Jan Horvat pobijedio je u kategoriji do 7 godina, a Larisa Bošnjak završila je utrku 2. u kategoriji juniorki.

Klara Tepić na svojoj prvoj utrci osvojila je 3. mjesto u kategoriji kadetkinja, dok je Ruben Ahola utrku završio na 6. mjestu u kategoriji do 15 godina.