Štok pogađao vrata gostiju

LADUČ – Stadion Laduč

Sudac: Malbašić

Pomoćnici: Bičanić i Vukadin (svi iz Dugog Sela)

Strijelci: 1:0 Štok(13), 2:0 Štok(23), 3:0 Đeno(34), 4:0 Đeno(36), 4:1 Lukić(44), 4:2 Sekulić(52)

LADUČ: Lopatić, Marić, Boranić, Ištuk, Nikolić, Đeno (od 80. Valenčak) Marković, Lenić, Bojić, Štok, Čović (od 71. Glogović)

Trener: Saša Jakovina

TOP: Maglica, Krnjus, Živko, Holetić, Sekulić, Dizdarević, Jukić, Brglez, Hercigonja, Veljačić (Od 46. Stanić), Mlinarić

Trener: Tomislav Čaleta

Igrač susreta: Nikola Štok (Laduč)

S četiri pogotka u nešto više od pola sata igre Ladučani su brzo riješili prepreku zvanu TOP. Najbolji pojedinac domaćina Nikola Štok solo dionicom u prvom dijelu praktički je sam pobijedio goste. Nakon golova u 13. i 23. minuti, asistirao je Đeni za 3:0 u 34., a isti igrač samo dvije minute kasnije šalje novu loptu u mrežu gosta iz Kerestinca. Igrači TOP – a do odmora postižu gol preko Lukića, a nagovještaj povratka u meč donosi Sekulić početkom nastavka kada smanjuje na 4:2. Ipak, bila je to samo lažna uzbuna jer su domaćini dobro zatvorili pristupe svojim vratima pa više golova u Laduču nismo vidjeli.

Sloga (O) – Strmec (B) 3:1 (1:1)

Franjčevićevi golovi spasa

OREŠJE – Igralište Sloge

Sudac: Antunović (Velika Gorica)

Pomoćnici: Marinčević (Mićevec) i Radić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Masnjak(8), 1:1 Lajšić(18), 2:1 Franjčević(66), 3:1 Franjčević(90)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, G. Jović, J. Jović, Filipović, Crnjac, Jež (od 54. Kovačević), Kukolja (od 87. Holetić), Masnjak, Franjčević, Vučur, Sapanjoš

Trener: Marko Smiljanić

STRMEC BEDENICA: Priščan, Barišić, Bičak, Bedeković, Gradečki (od 61. Kucljak), Kosovec (od 90. Dimović), Bašić, Lajšić (od 82. Šilić), Benčić, Trcak, Novački

Trener: Zdenko Dimović

Igrač utakmice: Zvonimir Franjčević (Sloga)

U derbiju začelja domaćini su protiv izravnog konkurenta u borbi za ostanak pobijedili rezultatom 3:1. Za domaći trobod, koji ih je pomaknuo s petnaestog na četrnaesto mjesto na tablici, najzaslužniji je Zvonimir Franjčević koji je s dva pogotka u drugih 45 trasirao domaći put prema pobjedi. Slogu je u ranu prednost doveo Masnjak koji u 8. minuti poteže s 25 metara i na spavanju lovi gostujućeg vratara Prišćana. Gosti se u egal vraćaju vrlo brzo, samo desetak minuta kasnije Lajšić iz 100 % - tne pozicije pogađa za 1:1. Rezultatska neizvjesnost trajala je sve do sredine drugog dijela kada Franjčević dovodi svoju momčad u novu prednost. Potvrdu domaćeg slavlja isti igrač donosi u sudačkoj nadoknadi za konačnih 3:1.

Nakon 25. kola vodi Bistra sa 64 boda, drugi je Lukavec s 57, TOP je šesti s 36, dok je Sloga (O) na četrnaestom mjestu s 20 bodova.