Teško je bos po trnju

SAMOBOR – Igralište SRC Samobor

Sudac: Spudić (Ivanić Grad)

Pomoćnici: Gašpar i Kušer

Strijelci: 0:1 Janječić(3), 1:1 Aljinović(37), 1:2 Stojić(49), 1:3 Babić(78), 1:4 Lekić(90)

SAMOBOR: Kranjec, Bišćan, Noršić (od 50. Bartol), Severec, Regović, Ovčariček (od 25. Voloder), Ibrahimović, Aljinović, Hanachi (od 78. Kižlin), Cvrtak, Klemenčić

Trener: Davor Orsag

DINAMO ODRANSKI OBREŽ: Turčić, Babić, Ostojić, Deak, Bejdić, Batinić, Janjičić (od 90. Idžan), Ganić (od 8. Lekić), Štrok, Stojić, Leskovar (od 63. Popović)

Trener: Emil Družić

Igrač utakmice: Hrvoje Štrok (Dinamo)

Na domaćem terenu u Hebrangovoj ulici Samoborci su ponovno prošli kao bosi po trnju. Prvi dio završio je rezultatom 1:1 iako su gosti bili bolja momčad. Već u 3. minuti domaću mrežu načeo je Janječić, a unatoč još nekoliko opasnih prigoda pred vratima Kranjeca, Samoborci izjednačuju u 37. minuti kada s ruba 16 metara neobranjivo pogađa Aljinović. U nastavku gosti iz Odranskog Obreža ubacili su u višu brzinu i zasluženo pobijedili. U 49. Stojić poentira za novu gostujuću prednost, a potvrdu troboda za goste donijeli su Babić i Lekić golovima u posljednjih 15 minuta igre.

Sava – Gradići 3:2 (1:1)

Tri boda ostala u Strmcu

STRMEC – Stadion na Lazini

Sudac: Čutura (Petrinja)

Pomoćnici: Krnic i Bizjak (oba iz Siska)

Strijelci: 0:1 Hajduk(8), 1:1 Brekalo(43), 2:1 Držić(64), 2:2 Hajduk(65 – 11m), 3:2 Šikić(73)

SAVA STRMEC: Razum, Cerovečki, Frajt, Kočnar (od 90. Natočić), Držić, Šikić, Halužan, Makarun, Cvetković (od 46. Barišić), Gajger (Od 86. Horvatinec), Brekalo

GRADIĆI: Kovačić, Župetić, Gršić, Krstanović, Rajić, Cindrić (od 67. Hrženjak), Bogović, F. Župetić, Matanović (od 88. Leder), Hajduk

Trener: Zoran Tomčić

Igrač utakmice: Bruno Držić (Sava)

Zanimljiv susret u Strmcu pripao je domaćinu koji je s nova tri boda učvrstio poziciju na sredini tablice. Gosti pogotkom Hajduka vode od 8. minute, a isti igrač je svoju raspoloženost pokazao i u nastavku kada je s bijele točke još jednom matirao Razuma. U međuvremenu, domaćini su pogotkom Brekala pred kraj prvog dijela i Držića sredinom nastavka došli u plus, no za potpuni rezultatski ulov pobrinuo se Šikić koji 73. minuti postavlja na konačnih 3:2.

Nakon 24. kola vode Ponikve s 56 bodova, drugi je Jarun s 54, Sava je sedma s 34, dok je Samobor jedanaesti s 28 bodova.