Memorijalni turnir Igor Malek - Sisak, 28. travnja

KARATE - Mladi samoborski kataši odlični

KARATE - Mladi samoborski kataši odlični-1

U Sisku je 28. travnja održan sedmi po redu Memorijalni turnir Igor Malek u organizaciji karate kluba Tigar. Natjecanje je okupilo 335 natjecatelja iz 37 klubova iz dvije države.

Kataši Karate kluba Samobor osvojili su 9 medalja - 3 zlata, 2 srebra i 4 bronce.

Najuspješniji u kategoriji cicibana bio je Andrija Vuksanović, koji je s tri uvjerljive pobjede osvaja zlato.

U kategoriji mlađih učenica Nina Šunjić je pokazala svoj veliki talent i sjajnim nastupima potpuno zasluženo stala na najviše postolje.

Jednako uspješna bila je i Marija Čuljak u učenicama B, također se otkitivši zlatnom medaljom.

Srebrnu medalju osvojila je cicibanka Melani Đukić, koja nastavlja svoj niz veoma dobrih nastupa, kao i Luka Lučić u kategoriji učenika B.

Brončane medalje osvojili su Fran Jaklenec (ml. učenici B), Roko Vuksanović (učenici), Roko Čuljak (učenici B) i Tia Blažević (učenice).

Bez osvojenog odličja ovaj puta su ostale Simona Szel, Kjara Dragozet i Eva Novak, ali su usprkos tome imale veoma dobre nastupe.

- Nina Šunjić

- Andrija Vuksanović

- Marija Čuljak

Proljetni kamp Topusko 2018.

KYOKUSHIN - Odrađeno pet vrhunskih treninga

U Topuskom je 28. i 29. travnja održan proljetni trening kamp na kojem su, pored članova hrvatskog ogranka međunarodne IKO Matsushima Kyokushinkaikan organizacije iz klubova Domenica Sveta Nedelja i Fortis Samobor, sudjelovali i članovi ogranka ove organizacije iz Srbije.

Karatisti su odradili ukupno pet treninga, a roditelji i rekrativci su u to vrijeme bavili se fitnessom i plivanjem te vožnjom bicikla okolicom Topuskog.

Dijelu sudionika treninzi su bili priprema za predstojeća natjecanja, a uz izvantrenažne aktivnosti u sportskoj dvorani i na bazenima bio je to svima vrlo sadržajan sportsko-aktivni vikend.

Više o radu klubova Domenica i Fortis pogledajte na stranici www.karate-kyokushinkai.hr, a ozračje u kampu pogledajte na FB stranici Karate Kyokushinkai Croatia.

Kako će biti na sljedećem kampu doživite sami, jer su zimski i proljetni kampovi u Topuskom otvoreni svima željnima ovakvih aktivnosti.

V.S.

MTB Croatia Cup Vodice, 29. travnja

BICIKLIZAM - Larisi pobjeda, Franu 2. mjesto

BICIKLIZAM - Larisi pobjeda, Franu 2. mjesto-1

Odličan vikend u Vodicama je iza nas. Zahtjevna staza, odlično vrijeme i još bolji rezultati ostvareni su 29. travnja na utrci Kupa Hrvatske u Vodicama. Larisa Bošnjak došla je do prve pobjede u kategoriji Juniorki. Fran Bošnjak odvozio je odličnu utrku i osvojio 2. mjesto u kategoriji kadeta iza kolege iz Ukrajine. Da je iz utrke u utrku sve bolji pokazuje i Luka Lacković plasmanom na 10. mjesto u kategoriji kadeta. Jan Horvat je, nažalost, sa svojih 6 godina na utrkama u Hrvatskoj u konkurenciji s kolegama do 11 godina. U takvoj konkurenciji osvojio je 10. mjesto, ali treba napomenuti da je unutar svojeg uzrasta do 7 godina bio prvi. Bravo za Laru, Frana, Luku i Jana. Martin Kotarski u kategoriji juniora plasirao se na 20. mjesto, Leon Šoić bio je 13. kod kadeta, dok je Ruben Ahola bio 11. u kategoriji do 15. godina. Martin, Leon i Ruben nisu imali svoj dan, ali uz više treninga i rezultati će biti bolji. Iduća stanica je za dva tjedna u Kamniku (SLO).