Prvenstvo Hrvatske u borbama za mlađe uzraste - Lučko, 14. i 15. travnja

KARATE - Roko Cirnski brončani u borbama

U Lučkom je proteklog vikenda održano Prvenstvo Hrvatske u borbama za mlađe uzraste (9-13 godina). Na natjecanju se okupilo 560 natjecatelja iz cijele Hrvatske i u oba dana prikazan je odličan karate. Prema viđenom, budućnost karatea u Hrvatskoj nije upitna.

Nakon niza kontrolnih turnira osam samoborskih mladih snaga nastupilo je na prvenstvu. Najbolji i najuspješniji je bio Roko Cirnski u kategoriji učenika -34 kg, koji je nakon tri uvjerljive pobjede zaustavljen u polufinalu. Roko je u zadnjoj sekundi plasirao udarac nogom u glavu koji bi mu donio finale, ali su suci donijeli dvojbenu odluku dosudivši prejak udarac pa je Roko morao u borbu za treće mjesto. Ono što je izgubio u polufinalu vratilo mu se u borbi za broncu, jer je u zadnjim sekundama izjednačio rezultat i na kraju pobijedio sudačkim preglasavanjem 3:2. Roko je imao odličan nastup i pred njim je sigurno svjetla budućnost.

Odlična je bila i Nikol Severec, koja se tek nedavno počela natjecati u borbama. Ona je kategoriji učenica +44 kg uvjerljivo pobijedila u dvije borbe. U četvrtfinalu je također odlično radila, povela rezultatom 1:0, ali je, zahvaljujući evidentnoj sudačkoj pogrešci, ostala bez polufinala. Nikol usprkos porazu može biti ponosna, jer za prvi nastup na državnom prvenstvu je bila i više nego odlična.

Od ostalih Samoboraca Patrik Jednar je izgubio u trećem kolu, dok su Borna Šunjić, Ana Terihaj, Mia Fauković, Neno Filipić i Vid Kralj Radulović svoj nastup završili već u prvim kolima.

Sloga (B) – Mladost (KD) 2:2

Nakon 20. kola (devetnaest odigranih susreta) vodi Zrinski s 40 bodova, druga je Mladost (KD) s 39, Klokočevac (-1 utakmica) je šesti s 27 bodova, osmo je Bestovje s 26, Tigar Rakitje je deveto s 25 bodova, Novaki (-1) su deseti s 24, Bregana (-1) je jedanaesta s 20 bodova, koliko ima i dvanaesta Sloga (B).