Pomoćnici: Lang i Maloča (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 J. Jurčević(15), 1:1 Cvrtak(48)

SLUNJ: A. Jurčević, Špelić, Radočaj, J. Jurčević, Delić, Paulić, Špehar, Matanić, Matovina (od 87. Pandža), Plivelić (od 75. Čorak), Dijanežić (od 71. Magdić)

Trener: Leon Čelan

SAMOBOR: Kranjec, Regović, Severec, Ovčariček, Biščan (od 53. Golubić), Ibrahimović (od 50. Voloder), Aljinović, Hanachi (od 90. Tančak), Cvrtak (od 60. Kižlin), Noršić, Klemenčić (od 65. Bartol)

Trener: Dražen Ivančević

Igrač utakmice: Marko Špelić (Slunj)

Natjecanje u 4. nogometnoj ligi nastavlja se punim tempom, a odrađivanje zaostalog susreta 18. kola Samoborcima je donijelo gostovanje u Slunja gdje su protiv istoimenog domaćina upisali drugi uzastopni remi. Domaćine je u prednost doveo Jurčević koji je glavom realizirao ubačaj Špehara. Gosti do boda stižu početkom nastavka kada pospanost domaće obrane koristi Cvrtak i poravnava na krajnjih 1:1.

Gaj Mače - Sava 0:1 (0:1)

MAČE – Igralište Gaja

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Dolibašić i Rožić (oba iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Držić(84)

GAJ MAČE: Škof, Čavla, Kralj, Krpanec, Kresonja, Bobinec, Blagec, Kipa (od 59. Drakčević), Oraić, Ščurić, Kreber

SAVA STRMEC: Razum, Novoselec, Cerovečki, Držić, Šikić (od 89. Jedvaj), Makarun, Brdarić, Cepak (od 54. Filipović), Gajger, Horvatinec, M. Orsag

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Bruno Držić (Sava)

Novim, trećim golom u nastavku prvenstva Bruno Držić donio je momčadi Save drugu pobjedu u proljetnom dijelu prvenstva. U tvrdoj, pravoj prvenstvenoj utakmici mreže u Zagorju mirovale su sve do 84. minute. Tada Strmčani iz prekida ubacuju pred domaća vrata gdje najviše skače Brdarić koji glavom pronalazi Držića, a ovaj iz teške situacije, u padu, cilja mrežu iza vratara Škofa. Do tada su domaćini imali jalovu inicijativu koja nije opasno ugrožavala Savine ambicije da se vrati kući barem s bodom. A taj bod, nakon uspješne realizacije Držića, zasluženo pretvoren u tri…

Nakon 20. kola (18 odigranih susreta) vode Ponikve sa 41 bodom, drugi je Jarun s 38, dok su Samobor i Sava na šestom i sedmom mjestu sa po 27 bodova.

Jedinstvena županijska liga – 19. kolo

NOGOMET - Pobjeda Sloge, poraz TOP-a

Kupinec - TOP 4:2 (2:0)

KUPINEC – Igralište u Kupincu

Sudac: Debogović (Bijela Gorica)

Pomoćnici: Matijašec i Horvatić (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Pavek(21), 2:0 L. Mravunac(23), 3:0 Vidak(55), 4:0 Patljak(66), 4:1 Stanić(74), 4:2 Sekulić(75)

KUPINEC: Nežić, Herceg, Španić, Vidak, Patljak, Samardžija, Pavek, L. Mravunac, Borković, M. Golojuh, N. Golojuh (od 63. Belan)

Trener: Stjepan Puščak

TOP: Maglica, Krnjus, Pagadur, Sekulić, Lončarić, Jukić, Stanić, Brglez, Hercigonja (od 62. Veljačić), Živko (od 68. Cvetković), Levanić

Trener: Tomislav Čaleta

Igrač susreta: Pavek(Kupinec)

Domaćini su dominirali prvih sat vremena u Kupincu pa zasluženo upisuju uvjerljivu pobjedu. Pavek i Mravunac u prvom dijelu te Vidak i Patljak u nastavku kreatori su visoke i nedohvatne prednosti domaćina, koju su gosti boljom igrom u zadnjih 15 minuta tek uspjeli malo ugroziti. Vezanim golovima Stanića i Sekulića (u razmaku od minute) gosti u uljepšali prizor na semaforu, ali niti u jednom trenutku pobjeda Kupinca nije dovedena u pitanje.

Sloga (O) – Laduč 2:1 (0:0)

OREŠJE – Igralište Sloge

Sutkinja: Lucija Sakoman (Zagreb)

Pomoćnici: Marija Čunović (Gornja Zdenčina) i Batušić (Cvetković)

Strijelci: 1:0 Vučur(66), 2:0 Franjičević(68), 2:1 Ištuk(78)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, J. Jović, Crnjac, Filipović, G. Jović, Škutin (od 68. Kukolja), Sapanjoš (od 88. Džolić), Kovačević (od 78. Masnjak), Holetić (od 60. Jež), Franjičević, Vučur

Trener: Marko Smiljanić

LADUČ: Lopatić, Marić, Boranić, Ištuk, Nikolić, Salija, Marković, Đeno, Zendeli (od 76. Čović), Štok, Đurđević (od 88. Valenčak)

Trener: Tomislav Žitković

Igrač utakmice: Tomislav Vučur (Sloga)

Pobjedom protiv Laduča Sloga je napokon stigla do troboda kojim je ulovila priključak s ostalim klubovima na dnu tablice. Gledatelji su golove u Orešju vidjeli tek u nastavku susreta. U 66. minuti Vučur koristi proigravanje veznog reda te efektno prebacuje istrčalog vratara Lopatića za 1:0. Gosti nisu ni izvadili loptu iz mreže, a već dvije minute kasnije novi pogodak domaćina: Jović lijepo prolazi stranom i pronalazi nečuvanog Franjičevića koji poduplava domaćinu prednost. Desetak minuta kasnije gosti smanjuju preko Ištuka na 2:1, ali dobra predstava domaćih stopera nakon toga spriječila je moguće poravnanje rezultata.

Nakon 19. kola (18 odigranih susreta) vodi Lukavec sa 45 bodova, druga je Bistra sa 43, TOP je šesti s 26, dok je Sloga (O) na šesnaestom mjestu s 12 bodova.

Tradicionalni međunarodni juniorski košarkaški turnir Samobor 2018.

KOŠARKA - Slovensko-hrvatski obračun juniora

U četvrtak i petak, 5. i 6. travnja, u Sportskoj dvorani Samobor održat će se tradicionalni međunarodni juniorski košarkaški turnir na kojem će sudjelovati juniori Brežica, Krškog, Podsuseda i domaćina Samobora. Prvog dana, 5. travnja, od 14 i 20 snage će odmjeriti mladi košarkaši Krškog i Podsuseda, a nakon njih od 16 i 20 na parket izlaze juniori KK Brežice i KK Samobor.

U petak, 6. travnja, u 14 i 20 igrat će poraženi susret za 3. mjesto, a u 16 i 20 sati pobjednici susreta prethodnog dana počinju borbu za naslov pobjednika turnira. U poluvremenu finalne utakmice po dva igrača iz svake ekipe natjecat će se u tricama.

Nakon finalne utakmice od 19 sati planirana je svečana podjela plaketa ekipama za osvojeno mjesto te najboljem igraču i najboljem strijelcu turnira, kao i podjela priznanja najboljoj petorci turnira (koju biraju treneri) i najboljem izvođaču trica.

Možemo odmah najaviti i da će u subotu, 7. travnja, u Sportskoj dvorani Samobor od 14 i 20 redovno 8. kolo svog prvenstva odigrati pretkadetkinje Samobora i to protiv vršnjakinja iz Karlovca, dok će

od 16 i 20 pretkadeti Samobora igrati protiv Maksimira.