Pomoćnici: Rehorić i Vučinić (svi iz Karlovca)

Strijelci: 1:0 Borovčak(85), 2:0 Borovčak(90)

ZELINA: Jurić Bare, Hrupec (od 64. Riveros), Medverec, Palčić, Gomerčić (od 46. Posavec), Mikulinec, Kolar, Mačković (od 46. Pajač), Ovčar, Saez, Borovčak

Trener: Tomica Pisačić

SAMOBOR: Kranjec, Regović, Severac, Golubić, Ovčariček, Bišćan, Cvrtak (od 83. Noršić), Aljinović, Hanachi, Ibrahimović, Klemenčić (od 46. Voloder)

Trener: Dražen Ivančević

Igrač utakmice: Tomislav Borovčak (Zelina)

Domaćini su redizajniranog gosta (potpuna promjena igračkog kadra i stručnog stožera) ugostili na zamjenskom terenu u Hrastju i unatoč boljoj igri do golova vrijednih tri boda došli tek u samoj završnici susreta. Samoborci su došli po bod i željeni rezultat, počenu „nulu“, su imali sve do 85. minute kada domaćini akcijom koju je završio Borovčak tresu gostujuću mrežu. U sudačkoj nadoknadi još jednom se u listu strijelaca upisuje najopasniji domaći napadač i tako otklanja svaku sumnju u konačnog pobjednika.

Sava – Mladost (Z) 2:0 (1:0)

Držić donio tri boda

ZAGREB – Igralište Pongračevo

Sudac: Jakopec

Pomoćnici: Lang i Lekšić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Držić(25), 2:0 Držić(50)

SAVA STRMEC: Razum, Novoselec, Cerovečki, Držić, Šikić (od 66. Frajt), Halužan (od 84. Gajger), Makarun, Cvetković (od 75. Kočnar), Brdarić (od 86. Orsag), Gabrica (od 46. Filipović), Horvatinec

Trener: Davor Orsag

MLADOST ZABOK: Tkalec, Bajs (od 53. Krajačić), J. Kotarski, Vančina, Srebačić, Bunčec, Malarić, V. Kotarski (od 84. Bajs), Belanović, Jelenčić (od 46. M. Kotarski), Kukina (od 77. Krznar)

Trener: Dražen Kovjanić

Igrač utakmice: Bruno Držić (Samobor)

Solidnom igrom uz dva pogotka novopridošlog Brune Držića igrači Save uspješno su krenuli u proljetni dio natjecanja. Ni zamjenski teren u Zagrebu nije smetao Strmčanima da nadmaše gosta iz Zagorja i na istovjetan način im uzvrate za poraz u prvom dijelu prvenstva. Na početnog ispitivanja snaga, u 25. minuti pažnji gostujuće obrane bježi Držić i prvi puta svladava vratara Tkaleca. Početkom nastavka deja vu: Držić opet pronalazi rupu u obrani Mladosti te u upisuje novi, 7. prvenstveni pogodak. Do kraja meča službeni domaćini mirnu čuvaju stečenu prednost i sigurno upisuju pobjedu.

Nakon 19. kola (16 odigranih susreta) vode Ponikve s 38 bodova, drugi je Jarun s 35, Samobor je sedmi s 25, dok je Sava na desetom mjestu s 24 boda.

3. Kyokushin Super Enpi karate kup 2018. – Subotica, 25. ožujka

KYOKUSHIN - Solidni rezulati naših

Na 3. po redu Kyokushin Super Enpi karate kupu održanom u sklopu 19. Super Enpi karate kupa 25. ožujka u Subotici, Hrvatski kyokushinkai savez predstavljalo je 11 članova klubova Domenica Sveta Nedelja, Fortis Samobor i Mas. Oyama Strmec.

Iz Domenice nastupili su Alen Ćosić (1. u borbama mlađih kadeta), Mateo Ćosić (2. u borbama mlađih kadeta i 3. u katama juniora), Barbara Kranjčec (3. u borbama starijih kadetkinja), Nika Šemeš (2. u borbama mlađih juniorki i 3. u katama seniorki), Bruno Stojanović (2. u borbama starijih juniora i 1. u katama juniora).

Iz Fortisa su nastupili Dominik Stanić (2. u katama juniora) i Tomislav Božić (1. u katama seniora).

Iz Mas. Oyame nastupili su: Tin Pentek (2. u borbama mlađih juniora -60 kg), Marko Kovač (1. u borbama mlađih juniora +60 kg), Josip Vrančić (3. u borbama starijih juniora) i Martina Mikulić (2. u katama seniorki).

Više o radu Saveza kao i album fotografija s turnira pogledajte na FB stranici pod imenom Croatian Kyokushinkai Association.

SENIORI – II liga Centar – 19. kolo Samobor - Agens Unuvers 89:64 (48:29) (20:8, 28:21, 20:22, 21:13)

KOŠARKA - Obranom do pobjede

SENIORI – II liga Centar – 19. kolo
Samobor - Agens Unuvers  89:64 (48:29) (20:8, 28:21, 20:22, 21:13)

KK SAMOBOR: Lovro Mandalinić 14, Bruno Levanić-Kutni 14, Niko Gril 14, Luka Živko 11, Marko Šilobod 10, Dario Gazić 8, Josip Škara 8, Mateo Gionechetti-Prahin 4, Bruno Srabotnak 3, Karlo Filipović 3, Lovro Jelić; Trener: Marin Sedlar

KK AGENS UNIVERS: Matija Maljić 12, Luka Cindrić 8, Marko Nemec 8, Juraj Čičko 8, Pavel Sovulj 7, Tomislav Žulj 6, Karlo Krčelić 6, Marin Grmača 5, Ivan Markusi 4, Ante Grbeša, Borna Raić, Ivan Ćirić; Trener: Marko Bošnjak

Košarkaši Samobora u 19. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Agens Univers iz Zagreba rezultatom 89:64. Snažnom obranom Samoborci su u prvoj četvrtini limitirali goste na samo 8 koševa te do poluvremena ostvaruju dvadesetak koševa prednosti.

U drugom poluvremenu Samoborci u lakšem ritmu rutiniranom igrom čuvaju prednost za na kraju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuo se trojac Lovro Mandalinić, Bruno Levanić-Kutni i Niko Gril, učinkovitošću od po 14 koševa svaki.

Kod Agens Universa najučinkovitiji je bio Matija Maljić s 12 koševa.