18. Kup Jadrana - Split, 17. ožujka

KARATE - Roko i Borna zlatni

Na splitskim Gripama 17. je ožujka održan 18. Kup Jadrana, tradicionalno natjecanje u karateu. Na turniru je nastupilo 578 natjecatelja iz tri države. Turnir je poslužio kao izvrsna provjera za mlađe uzraste prije nadolazećeg državnog prvenstva, koje će se održati sredinom travnja u Zagrebu.

Mlade samoborske nade zabilježile su odličan nastup osvojivši ukupno dva zlatna, jedno srebrno i jedno brončano odličje.

Roko Cirnski osvojio je nakon tri uvjerljive pobjede zlato u kategoriji učenika do 34 kg, dok je Borna Šunjić nakon 4 pobjede osvojio zlato u kategoriji učenika do 38 kg.

Nikol Severec, koja je tek nedavno počela s natjecanjima, nakon dvije pobjede posustala je tek u finalu i tako osvojila srebro.

Broncom se zasluženo okitio Vid Kralj Radulović (mlađi kadeti preko 57 kg).

Do državnog prvenstva mladim Samoborcima ostao je još turnir u Nedelišću, koji će se održati narednog vikenda.