SENIORI – II liga Centar – 15. kolo Samobor - Mladost 87:75 (41:39) (25:18, 16:21, 24:16, 22:20)

KOŠARKA - Kapetan odigrao kapetanski

SENIORI – II liga Centar – 15. kolo
Samobor - Mladost  87:75 (41:39) (25:18, 16:21, 24:16, 22:20)

KK SAMOBOR: Luka Živko 19, Mateo Gionechetti-Prahin 19, Niko Gril 14, Bruno Levanić-Kutni 14, Lovro Mandalinić 11, Marko Šilobod 7, Dario Gazić 2, Bruno Srabotnak 1, Lovro Jelić, Josip Škara; Trener: Marin Sedlar

HAKK MLADOST: Vito Čubrilo 20, Darko Bajo 16, Mateo Vidović 8, Fran Jacović 7, Ante Brzović 6, Karlo Matković 6, Luka Krajinović 5, David Šetka 4, Rok Radović 3, Leon Kalinić; Trener: Marko Trninić

Košarkaši Samobora u 15 kola lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Mladosti iz Zagreba rezultatom 87:75 i tako ostali i dalje na drugom mjestu lige iza vodeće Dubrave.

Odlično su ušli Samoborci u utakmicu i vrlo brzo poveli s desetak koševa razlike. Međutim gosti sređuju redove i do poluvremena dolaze na samo dva koša zaostatka. U drugom poluvremenu Samoborci su odigrali punom snagom, na kraju izmorivši juniore Cedevite, iako njihovi igrači treniraju i po dva treninga dnevno, a nekolicina njih i sa seniorskom ekipom Cedevite, te dobrom igrom ostvarili su petnaestak koševa prednosti koje im je na kraju bili dovoljno za zasluženu pobjedu. Ovaj put kapetan ekipe Mateo Gionechetti-Prahin odigrao je kapetanski asistirajući i razigravajući suigrače, a uz to ostvario je i dvostruko dvostruki učinak od 19 koševa i 10 skokova. Uz njega su se učinkovitošću istakli Luka Živko s 19, te Niko Gril i Bruno Levanić-Kutni, oba sa po 14 koševa.

Kod Mladosti najučinkovitiji su bili Vito Čubrilo 20 i Darko Bajo sa 16 koševa.

Inače, utakmica je obilovala efektnim proigravanjima i atraktivnim zakucavanjma što je publika znala pljeskom nagraditi.

U slijedećem kolu Samoborci gostuju na teškom terenu u Sesvetama protiv KK Sesveta.

PRETKADETI – 3. HRL – 3. kolo Samobor - Krapina 83:65 (44:38) (30:13,14:25,18:8,21:19)

KOŠARKA - Strehovec im ubacio 54 koša

KK SAMOBOR: Leonardo Klišanić 22, Niko Mixich 21, Tin Jelić 15, Lovro Sedlar 13, Marin Sirovica 6, Tomislav Domotorffy 4, Frano Penava 2, Fran Vlašić, Josip Poljak; Trener: Krešimir Klupač

KK KRAPINA: Danijel Strehovec 54, Žan Gregurović 4, Noa Konjić 3, Dino Cobović 2, Marko Halužan 2, Hrvoje Strehovec, Luka Vincelj; Trener: Marko Golub

Pretkadeti Samobora u 3 kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Krapine rezultatom 83:65.

Iako su Samoborci krajem prve četvrtine imali visokih 17 koševa prednosti 30:13, utakmica nije bila gotova. Naime, razigrao se kod Krapine najbolji njihov igrač Danijel Strehovec, ubacivši 54 koša i 3 minute do kraja smanjio zaostatak svoje ekipe na samo 7 koševa zaostatka. Ipak, tada su Samoborci zaigrali odlično u obrani iz koje slijede serije koševa, te na kraju dolaze do uvjerljive pobjede.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Leonardo Klišanić s 22, Niko Mixich s 21 i Tin Jelić s 15 koševa.