KADETI – 2. HRL – 9. kolo Samobor - Mladost II 82:72 (34:36) (14:14, 20:22, 33:9, 15:27)

KOŠARKA - Iznenadili ih presingom

KADETI – 2. HRL – 9. kolo
Samobor - Mladost II  82:72 (34:36) (14:14, 20:22, 33:9, 15:27)

SAMOBOR: Jakov Kontak 31, Mark Knezović 15, Marko Milakara 13, Zorko Noa 12, Roko Spaseski Baburek 6, Jan Matović 5, Roko Sedlar; Trener: Marin Sedlar

MLADOST II: Ivan Kramarić 20, Pavao Bašić 15, Ivan Vukičević 9, Jakov Beljan 9, Patrick Mance 9, Dino Babić 6, Patrik Gregurin 3, Nino Hrelec 1, Andrej Nikić, R Pranjić, Luka Prgin, Tin Markanović; Trener: H. Uroić

Kadeti Samobora pobijedili su na domaćem terenu ekipu Mladosti II iz Zagreba s rezultatom 82:72. U izuzetno borbenoj utakmici obje ekipe prvo poluvrijeme igrale su u egalu, koš na koš. U drugom poluvremenu Samoborci su iznenadili goste agresivnim zonskim presingom te u trećoj četvrtini ostvaruju rezultat od visokih 33:9. U zadnjoj četvrtini gosti uzvraćaju također agresivnim presingom, sve na ivici prekršaja, te smanjuju rezultat na 79:72 minutu prije kraja. Ali, tada jednostavno više nisu imali snage za završni preokret, tako da Samoborci na kraju zasluženo slave.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Jakov Kontak s 31 i Mark Knezović s 15 koševa.

Kod Mladosti II najučinkovitiji je bio Ivan Kramarić s 20 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. i 7. kolo

KOŠARKA - Dvije pobjede mlađih kadeta

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo

Samobor - Fortuna 77:72 (42:33) (21:18, 21:15, 16:18, 19:21)

Spretno i sretno do pobjede

SAMOBOR: Mixich 27, Vlašić, Mihalić, Rubinić 12, Sedlar 8, Mucak, Sirovica 7, Klišanić 21, Pleš 2, Penava, Paar; Trener Marin Sedlar

FORTUNA: Martinčić 7, Gašparić P., Harmić 10, Mršo 2, Brekalo 12, Vukmanić 20, Šjakov 3, Kostančar 4, Škoda 4, Gašparić M. 10; Trener: Marko Plavec

U 6. kolu lige mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu svladali ekipu Fortune rezultatom 77:72. Već od samog početka Samoborci ostvaruju nekoliko koševa prednosti, da bi u najboljoj dionici igre imali visokih 15 koševa prednosti 43:58. Međutim, gosti se ne predaju i požrtvovanom igrom minutu prije kraja utakmice dolaze do prvog vodstva na utakmici od 71:72. Ipak, spretnija i sretnija ekipa Samoboraca sa 6 koševa u nizu potvrđuje svoju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Mixich s 27 i Klišanić s 21 košem.

Kod Fortune najučinkovitiji je bio Vukmanić s 20 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo

Velgor - Samobor 60:69 (24:29) (11:10, 13:19, 13:17, 23:23)

Borbeno do pobjede

SAMOBOR: Mixich 16, Rubinić 12, Mihalić, Sedlar 2, Mucak 8, Klišanić 19, Pleš, Penava 8, Jelić 4, Vlašić; Trener Krešimir Klupač

VELGOR: Logarušić 2, Vučković 4, Stančić 6, Katkić 5, Vukojević 19, Brzović 3, Šupe, Marijan, Haramustek 4, Šekerija 15, Gadanac 2, Vešligaj; Trener: Silvije Jenkač

U 7. kolu lige mlađi kadeti Samobora su na gostujućem terenu pobijedili ekipu Velgora iz Velike Gorice rezultatom 60:69. U prilično tvrdoj i borbenoj utakmici Samoborci početkom drugog poluvremena odličnom igrom ostvaruju desetak koševa prednosti, koje znalački čuvaju do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Klišanić s 19 i Mixich sa 16 koševa.

Kod Velgora najučinkovitiji je bio Vukojević s 19 koševa.

Liga 2005 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 1. kolo Fortuna II - Samobor II 25:48 (11:27) (2:16, 9:11, 8:17, 6:4)

KOŠARKA - Kontranapadom do pobjede

SAMOBOR II: Hude 21, Čretni 10, Kelecić 8, Znika 4, Pedjo 4, Boch 1, Zečić, Cvenarski, Lakušić, Crljen, Smolec, Domitrović, Gelo; Trener: Zvjezdan Imbert

FORTUNA II: Lacković 11, Žulj 4, Samardžija 2, Zgorelec 2, Pavlić 2, Brusić 2, Pašalić 2, Jež, Balen, Bajzec, Suljić; Trener: Mušan

U 1. kolu Lige 2005 Zagrebačke županije ekipa Samobor II pobijedila je u gostima ekipu Fortune II iz Zaprešića rezultatom 25:48. Dobrom obranom i brzim kontranapadima Samoborci su se odvojili već u prvoj četvrtini, koja je završila 16:2, te su do kraja utakmice održavali razliku za na kraju uvjerljivu pobjedu.

U pobjedi Samoboraca briljirao je Dan Hude s 21 poenom, a uz njega su veliki doprinos dali i Vito Čretni s 10 poena te Ferdo Kelečić s 8 poena.

Kod Fortune II najučinkovitiji je bio Lacković s 11 poena.

KARATE - 4 medalje za Breganu

U varaždinskoj Areni održan je 13. Kup svetog Nikole na kojem se okupilo više od 600 natjecatelja iz Hrvatske, BiH, Slovenije, Italije i Mađarske. Na turniru je nastupilo 7 članova Karate kluba Bregana, a najuspješniji je bio Domagoj Žabčić koji je osvojio prvo mjesto u kategoriji juniora do 68 kg.

Petra Vukovinski je osvojila srebrnu medalju u kategoriji juniorki do 59 kg, a brončano odličje osvojili su Borna Stanić u kategoriji kadeta do 57 kg i Jurja Vukovinski u kategoriji juniorki do 59 kg.

Bez medalje su ovom prilikom ostali Petar Stanić, Lara i Luna Weismann. Turnir je poslužio kao dobra provjera prije državnog prvenstva, koje će se održati za tjedan dana.

Otvoreno prvenstvo Hrvatske 2017.

KYOKUSHIN - Uspješnih 15 godina

Otvoreno prvenstvo Hrvatske 2017. u kyokushinkai borilačkoj vještini održano je 25. studenoga u Rakitju, a domaćin je bio Kyokushinkai klub Mas.Oyama Strmec.

Predsjednik kluba shihan Zvonko Samaržija pozdravio je goste: zamjenika gradonačelnika Davora Nađa, predsjednika sportske zajednice Zorana Žitkovića i tajnicu sportske zajednice Kristinu Burić Turina i predstavio klubove: IBKPap dojo Hu, Dosc Hu, kempo Arnis Slo, IBK BiH, IBK Poljska, Kyokushinkai kan Srbija, te domaći klubovi - Bregana Div, Domenica Sv. Nedelja, Mladost Suhopolje, Fokus Samobor, Fortis Samobor, Mas.Oyama Zagreb, TNT Samobor i domaćin Mas.Oyama Strmec.

Nakon predstavljanja podjeljeni su i prigodni darovi u povodu 15. obljetnice kyokushinkai kluba Mas.Oyama Strmec: dogradonačelniku prigodna plaketa, sportskoj zajednici zahvalnica za velikodušnu potporu, hanshi Mladenu Šančiću i shihan Dragi Plečku, te prigodni darovi za sve strane i domaće klubove.

Odmah nakon svečanog dijela počelo je s katama (forme) i podjelom diploma i pehara. Ono što se najviše očekivalo to su borbe, koje su se odvijale na dva borilišta. Jedno za borce u oklopima, a drugo bez oklopa.