NOGOMET - Pobjeda Samobora, Sava remizirala

Neka samo tako nastave!

SAMOBOR – Igralište SRC Samobor

Sudac: Kos (Kutina)

Pomoćnici: Krznarić (Kutina) i Iličić (Novska)

Strijelci: 1:0 Dragić(27), 1:1 Bobinec(36), 2:1 Merlin(45), 3:1 Merlin(54), 4:1 Držić(65)

SAMOBOR: Razum, Martinko, Makarun, Brdarić, Mišura, Kižlin, Držić (od 90. Bišćan), Kotarski, Merlin (od 75. Aljinović), Brujić, Dragić (od 87. Ibrahimović)

GAJ MAČE: Škof, Čavala (od 73. Kipa), Kralj, Krpanec (od 46. Blagec), Kuharić, Vujica, Bobinec, Kreber, Oraić, Ščuric, Martinić

Trener: Željko Deak

Igrač utakmice: Bruno Držić (Samobor)

Derbi kola koji to nije bio zbog raspoloženog domaćina koji je dominirao svih 90 minuta i zasluženo slavio uvjerljivom razlikom. Na prvi gol domaće momčadi čekalo se pola sata, a tada akciju Držića i Brujića u 1:0 pretvara Dragić. Domaću simfoniju kratko prekida gol prvog strijelca lige Bobinca, ali u doslovno posljednjoj sekundi prvog dijela stvari u normalu vraća u posljednje vrijeme raspucani Merlin. Novi pogodak, drugi u susretu, domaći napadač postiže početkom nastavka, a lijepu akciju efektnim solo završetkom u 65. minuti okončava Držić za konačnih 4:1. Ako će izabranici Stjepana Bašića nastaviti s ovakvim igrama, ni trenutna prednost vodećih Ponikvi od 8 bodova neće biti nedostižna.

Savski Marof - Sava 3:3 (1:2)

Na kraju ipak najpravednije

SAVSKI MAROF – Stadion Savskog Marofa

Sudac: Čizić

Pomoćnici: Dolibašić (oba iz Velike Gorice) i Rončević (Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Pasarić Delić(26 – 11m), 1:1 Trgovčević(40), 1:2 Kostanjski(41), 2:2 Mlinarić(50), 2:3 Cvjetković(64), 3:3 Pasarić Delić(85)

SAVSKI MAROF: Rihter, Tolić, Bjelobradić, Pasarić Delić, Zrnc, Cebin, Štrok (od 46. Stjepanović), Barišić (od od 70. Sukljanović), Hanžek, Bodrušić (od 64. Grozdek), Mlinarić

Trener: Žarko Šetka

SAVA STRMEC: Miletić, Gabrica, Novoselec, Cerovečki, Trgovčević, (od 77. Orsag), Halužan (od 46. Brekalo), Maruna, Cvetković (od 89. Jedvaj), Kostanjski, Horvatinec, Gavran

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Pasarić Delić (Savski Marof)

Prema prikazanoj igri gosti iz Strmca zaslužili su sva tri boda, ali splet nesretnih okolnosti momčadi Davora Orsaga donio je samo bod s gostovanja u Savskom Marofu kod istoimenog domaćina. Domaćini su prvi poveli udarcem s bijele točke iz 26. minute kojeg je realizirao Pasarić Delić. Na odmor se odlazi s prednošću Save brzim preokretom koju su u razmaku od jedne minute izrežirali Trgovčević i Kostanjski. Početak nastavka donosi gol Mlinarića za 2:2, a odmah potom Trgovčević s bijele točke ima novu prigodu za upis u listu strijelca, ali njegov udarac s kreča uspješno brani Rihtar. Treća lopta iza domaćeg vratara ipak završava u 64. minuti, kada solo akcijom Cvjetković lagano prolazi kroz domaću obranu. Dekoncentraciju u Savinoj obrani u 85. minuti iskoristio je Pasarić Delić i svojim drugim pogotkom donio podjelu bodova.

Nakon 12. kola vode Ponikve s 30 bodova, druga je Zelina s 25, Samobor je peti s 22, dok je Sava na osmom mjestu sa 17 bodova.

3. kolo – 1. HL zapad žene i muški

STOLNI TENIS - Muški nastavili s uspjesima

U četvrtak, 28. listopada, odigrano je 3. ligaško kolo.

Djevojke su bile domaćini STK Sveti Jakov iz Jadranovog i poslije uzbudljivog meča izgubile s 3:4. U popodnevnom susretu protiv drugoplasirane ekipe STK Crikvenice nije bilo prevelike šanse i naše su cure zabilježile poraz od 0:4.

Stolnotenisačice za tjedan dana igraju u Malinskoj protiv prvoplasirane ekipe STK Malinska Dubaščica.

Muška ekipa u 3. je kolu gostovala u Zaboku i, nakon što je gubila s 3:1, uspjela napraviti veliki preokret i pobjediti s 4:3.

Dosadašnji skor je odličnih 4:0, a za tjedan dana Samoborci ugošćuju ekipu STK Donat iz Zadra, koja je također bez poraza.