U Požegi prisegnuo novi naraštaj dragovoljnih ročnika, a među njima i samoborska reprezentativka u karateu Ana Lenard

KARATE - Ana osam tjedana u uniformi

U Požegi je 28. listopada, u Središtu za temeljnu obuku Zapovjedništva za obuku i doktrinu "Fran Krsto Frankopan", svečano prisegnuo 20. naraštaj ročnika na dragovoljnom vojnom osposobljavanju.

Prisegu je položilo 308 ročnika, a od toga 53 ročnice, koji su svoj osmotjedni ciklus osposobljavanja počeli 13. listopada 2017., u Središtu za temeljnu obuku u Požegi. Među ročnicima koji su položili svečanu prisegu je i vrhunska sportašica Ana Lenard, hrvatska reprezentativka u karateu, priopćeno je iz Ministarstva obrane RH.

Nakon polaganja svečane Ana Lenard je izjavila kako se nada da će vrhunskim sportom kojim se bavi i postignutim sportskim rezultatima koji su utvrđeni kao kriteriji za kategorizaciju sportaša u Hrvatskoj i kriteriji sporta koji se razvija u Ministarstvu obrane, potpisati ugovor s MORH-om o ugovornoj pričuvi i na taj način pridonijeti razvoju MORH-a i OS RH.

Model službe vrhunskih sportaša u pričuvnom sastavu OS RH razvijen je sukladno Sporazumu o suradnji, unapređenju i razvoju športa u Republici Hrvatskoj, potpisanom 27. veljače 2015., između Ministarstva obrane RH i Hrvatskog olimpijskog odbora.

Služba u ugovornoj pričuvi vrhunskih sportaša regulirana je Pravilnikom o ugovornoj pričuvi.

Status vrhunskog sportaša sportaš ostvaruje u skladu s Registrom kategoriziranih sportaša Hrvatskoga olimpijskog odbora (HOO), a prijedlog vrhunskih sportaša s kojima MORH sklapa ugovor izrađuje HOO prema kriteriju sportske kvalitete (kategorizacija sportaša u RH) i kriteriju sporta koji se razvija u MORH-u prema CISM sistematizaciji sportova, navode iz MORH-a.

SENIORI – II liga Centar – 2. kolo Dubrava - Samobor 99:93 (56:48) (27:21, 29:27, 19:24, 24:21)

KOŠARKA - Na kraju pala koncentracija

SENIORI – II liga Centar – 2. kolo
Dubrava - Samobor  99:93 (56:48) (27:21, 29:27, 19:24, 24:21)

KK SAMOBOR: Luka Živko 26, Lovro Mandalinić 20, Josip Škara 16, Niko Gril 11, Bruno Levanić-Kutni 6, Mateo Gionechetti-Prahin 6, Dario Gazić 6, Marko Šilobod 2, Nikša Šiljezar, Bruno Srabotnak; Trener: Marin Sedlar

DUBRAVA: Kristijan Šutalo 22, Fran Vujić 15, Ante Smolić 14, Filip Šimović 13, Stipe Čubrić 10, Petar Perić 10, Karlo Kos 9, Nikola Mažar 6, Jure Rezo, Karlo Ojdanić, Ivan Jakša Šola, Paško Filić; Trener: Neven Nikolić

Košarkaši Samobora u derbiju 2. kola II lige Centar seniora izgubili su u gostima od ekipe Dubrave iz Zagreba rezultatom 99:93. Nakon početnih 8:0 za Dubravu Samoborci ne uspijevaju do poluvremena anulirati prednost, pogotovo što je u obrani curilo na sve strane, za vodstvo domaćina od 56:48.

Početkom drugog poluvremena pogodila se dobra petorka Samoboraca, koja početkom sedme minute uspijeva povesti par razlike, međutim već vidno umorni Samoborci ostaju tri minute bez koša, tako da domaćini s desetak koševa u nizu ponovo vraćaju prednost. Slična priča se ponovila i u drugom poluvremenu, kada su Samoborci pola minute prije kraja utakmice s desetak koševa u nizu smanjili na samo dva koša zaostatka. Međutim, u zadnja dva napada ostaju bez koncentracije i pogodaka, dok domaćini oba napada pogađaju i zasluženo slave.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Luka Živko s 26 i Lovro Mandalinić s 20 koševa.

Kod Dubrave najučinkovitiji je bio Kristijan Šutalo s 22 koša.