Pomoćnici: Perić (Sisak) i Iličić (Novska)

Strijelci: 1:0 Brujić(32), 2:0 Držić(42), 3:0 Merlin(53), 4:0 Držić(79)

SAMOBOR: Kovačić, Šimić, Makarun, Brdarić, Mišura, Martinko (od 59. Bejdić), Kotarski, Držić (od 83. Kižlin), Merlin (od 80. Ibrahimović), Brujić (od 86. Bišćan), Aljinović (od 46. Dragić)

STUPNIK: Brkić, Kovačić, Barić, Bajlović, Babić, Šukurma, Anić, Labak, Špehar (od 46. Beg), Bago (od 73. Vrbat), Orešković

Trener: Zvonimir Žunić

Igrač utakmice: Bruno Držić (Samobor)

Stadion u Hebrangovoj i dalje ostaje neprelazan teren za sve momčadi koje dolaze na svoju gostujuće susrete u Samobor. Osim prvog kola i podjele bodova (1:1 protiv Croatie), svi ostali suparnici, uključujući i goste iz Stupnika u ovom kolu, proveli su se kao bosi po trnju. Samoborci su laganim tempom, s po 2 gola u svakih 45 minuta upisali uvjerljivu pobjedu. Bolju igru domaćini su kapitalizirali tek pred kraj prvog poluvremena kada za sigurnih 2:0 pogađaju Brujić i Držić. Početak nastavka donosi 4. prvenstveni pogodak Merlina za uvjerljivih 3:0, a pred smiraj susreta Držić svojim drugim golom zaslužuje epitet igrača susreta.

Zelina - Sava 1:1 (0:1)

Konjević uzeo bodove

SVETI IVAN ZELINA – Gradski stadion

Sudac: Kumpar

Pomoćnici: Filko i Veseljak

Strijelci: 0:1 Kostanjski(6), 1:1 Konjević(85)

ZELINA: Jurić, Zubić (od 46. Posavec), Gavrić, Palčić, Hrupec (od 46. Eterović), Medverec, Konjević, Mikulinec, Ovčar, Borovčak, Saez

Trener: Tomica Pisačić

SAVA STRMEC: Miletić, Gabrica (od 90. Brekalo), Novoselec, Filipović, Cerovečki, Trgovčević, Halužan (od 75. Gavran), Maruna, Cvetković (od 81. Orsag), Kostanjski (od 89. Kočnar), Jedvaj (od 46. Frajt)

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Goran Konjević (Zelina)

Nepunih 5 minuta nedostajalo je gostima iz Strmca da se iz Svetog Ivana Zeline vrate s punim plijenom. Već u 6. minuti Kostanjski koristi pospanost domaćina i uz malo sreće (pomoć vratnice) matira domaćeg vratara Jurića. Strmčani se nakon vodstva povlače i više orijentiraju na čuvanje svojih vrata pred napadima domaćina. Sve je to gostima uspijevalo do 85. minute kada Konjević glavom neobranjivo pogađa gostujuću mrežu za najravnopravniju podjelu bodova.

Nakon 10. kola vode Ponikve s 24 boda, drugi je Gaj Mače s 21, Samobor je četvrti s 19, dok je Sava na jedanaestom mjestu s 13 bodova.

17. Karate Darfest – 14. listopada, Daruvar

KARATE - Iskazali se i najmlađi

U subotu, 14. listopada, održan je 17. Karate Darfest u organizaciji Karate kluba Daruvar. Nastupilo je ukupno 418 natjecatelja iz 49 klubova i 4 zemlje. Boje Karate kluba Samobor branili su najmlađi kataši, koji su osvojili 4 brončane medalje. Nina Šunjić osvojila je brončano odličje u jakoj konkurenciji mlađih učenica. Isti uspjeh postigli su i Patrik Peld među mlađim učenicima B, kao i sve bolji Lovre Mešin u kategoriji učenika B, a svoje prve nastupe odradili su Andrija Vuksanović, Melani Đukić i Magdalena Bašić.

Andrija Vuksanović osvojio je brončanu medalju u kategoriji cicibana početnika, dok su Melani i Magdalena za dlaku izgubile u borbama za treće mjesto. Nastupili su još Luka Kos, Antonijo Bašić i Roko Vuksanović.

Posebno veseli činjenica što su svi predstavnici KK Samobor imali jako dobre nastupe.