Ipak uspjeli preokrenuti

SAMOBOR – Igralište SRC Samobor

Sudac: Jakopec

Pomoćnici: Lang i Osvaldić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Radočaj(21), 1:1 Aljinović(26), 1:2 Turkalj(29), 2:2 Mišura(40), 2:3 Jurčević(50), 3:3 Aljinović(61), 4:3 Brdarić(63), 5:3 Makarun(90)

SAMOBOR: Kovačić, Šimić, Makarun, Brekalo (od 46. Bejdić), Mišura, Kižlin (od 46. Strjački), Kotarski, Držić, Brdarić, Brujić, Aljinović (od 80. Ibrahimović)

SLUNJ: Katić, Požega (od 65. Cindrić), Špehar, Matovina, Špelić, Radočaj, JJ. Jurčević (od 80. A. Jurčević), Hodak, Matanić, Turkalj (od 73. Dijanežević), Plivelić

Trener: Leon Čelan

Igrač utakmice: Tomislav Makarun (Samobor)

U susretu loših obrana Samoborci su upisali prvu prvenstvenu pobjedu, no igra koju su pružili je za brz zaborav. Gosti iz Hebrangove odlaze praznih ruku unatoč tome što su u tri navrata vodili, no žilavi domaćini na krilima napadača (Aljinović, Brdarić) i obrane (Makarun i Mišura) ipak preokreću rezultat u željenom smjeru. Rezultat 2:2 na poluvremenu bio je pravi poklon za izabranike Stjepana Bašića obzirom na stanje na terenu. Velike propuste u defenzivi Samobora gosti su iskoristili samo 2 puta, a gostujući vratar Katić nije se iskazao u 40. minuti kada Mišura s isto toliko metara kroz vratarev „trbuh“ poravnava stanje na semaforu. U nastavku gosti opet odlaze na prednost od 2:3, ali u razmaku od samo dvije minute Brdarić i Aljinović donose prvu domaću prednost. Potvrdu prve pobjede za domaćina donosi Makarun u sudačkoj nadoknadi.

Sava – Gaj Mače 0:2 (0:2)

"Pokopao" ih Vujica

STRMEC – Igralište SRC Lazina

Gledatelja 250

Sudac: Bertol

Pomoćnici: Gorše i Suša (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Vujica(15), 0:2 Vujica(45)

SAVA STRMEC: Miletić, Novoselec, Cerovečki, Frajt, Barišić (od 46. Orsag), Kovačko (od 65. Gavran), Halužan, Ovčariček, Maruna (od 55. Kočnar), Kostanjski, Jedvaj (od 46. Ivanović)

Trener: Davor Orsag

GAJ MAČE: Škof, Čavala, Kralj, Krpanec, Trčak, Vujica (od 75. Jurina), Bobinec, Blagec (od 86. Dumbović), Kreber, Oraić (od 85. Šćurić), Martinić (od 72. Kuharić)

Trener: Željko Deak

Igrač utakmice: Dubravko Vujica (Gaj Mače)

S dva gola Vujice u prvih 45 minuta gosti iz Mača nanijeli su prvi prvenstveni poraz momčadi Save. U 8. minuti se trese domaća mreža, ali sudac zbog igre rukom samo odgađa gostujuću prednost za još sedam minuta. Tada lijepu akciju momčadi iz Zagorja završava Vujica za 0:1. Domaćini u 20. minuti dolaze do velike prilike za izjednačenje, ali udarac Cerovečkog nakon kornera završava na okviru vrata. Vujica tik pred odmor po drugi puta „buši“ Miletića za 0:2, što je u konačnici i krajnji rezultat. Nastavak na Lazini protekao je u puno mirnijem izdanju u kojem domaćini nisu opasnije priprijetili gostujućoj prednosti.

Nakon 3. kola vode Ponikve i Savski Marof sa po 9 bodova, Samobor je osmi sa 4, dok je Sava na dvanaestom mjestu s 3 boda.

Međunarodne utakmice mlađih kadeta i juniora Košarkaškog kluba Samobor

KOŠARKA - Rezultati bili u drugom planu

Na poziv Košarkaškog kluba Ljubuški od 1. do 3. rujna mlađa kadetska i juniorska ekipa Samoboraca odigrala je nekoliko međunarodnih utakmica s KK Čitluk i KK Ljubuški. Utakmice su odigrane u fer i prijateljskom okruženju na dosta visokoj razini te poslužile za uigravanje ekipa za predstojeće prvenstvene utakmice. Osim utakmica Samoborci su u subotu napravili izlet u obližnji nacionalni park na prekrasne vodopade Kravica te u Međugorje na brdo ukazanja.

U prvoj utakmici mlađih kadeta odigranoj u Čitluku protiv ekipe KK Čitluk Samoborci su počeli odlično u obrani i brzim proigravanjima u napadu vrlo brzo stekli desetak koševa razlike, a do poluvremena i najveću prednost od 15 koševa. Međutim, drugo poluvrijeme su se razigrali domaćini, dok Samoborci naglo padaju u igri, vjerojatno i umorni od dugog putovanja, tako da u uzbudljivoj završnici u posljednjim sekundama utakmice košem Tina Jelića Samoborci ipak dolaze do pobjede. Najučinkovitiji kod Samoboraca su bili Niko Mixich i Lovro Sedlar, oba s po 10 koševa.

U drugoj su utakmici izgubili od momčadi KK Ljubuški 33:51. Samoborci su se ovaj put namjerili na mnogo jaču i već uigranu ekipu koja čvrstim presingom osvaja dosta lopti, koje iz brzih rekontri lako poentiraju za desetak koševa prednosti. U drugom poluvremenu Samoborci nemaju snage za neki ozbiljniji otpor i preokret, tako da domaćini do kraja zasluženo i uvjerljivo dolaze do pobjede. Kod Samoboraca najučinkovitiji pojedinac je bio Leonardo Klišanić s 12 koševa, a kod Ljubuškog Bogdanović s 18 koševa.

U prvoj prijateljskoj utakmici u Čitluku protiv ekipe juniora KK Ljubuški Samoborci su dobro krenuli te poveli 12:8. Međutim, već početkom druge četvrtine Samoborcima se povrijedio nositelj igre Marko Matijaščić, što koriste protivnici koji preokreću rezultat, a kada se u drugom poluvremenu umiješao i umor od puta, Samoborci na kraju glatko gube utakmicu s 51:70.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Karlo Filipović sa 16 koševa, a kod Ljubuškog Radišić s 18 koševa.

U drugoj prijateljskoj utakmici u Ljubuškom, protiv iste ekipe juniora KK Ljubuški, Samoborci su pružili mnogo bolju i snažniju igru, ali su ipak izgubili 69:75. Dok je u prvom poluvremenu domaćinima sve polazilo od ruke ubacujući koševe u serijama za 22 koša prednosti u prvom poluvremenu, u drugom posve drugačija slika. Samoborci na krilima playa Karla Filipovića, koji pogađa i dijeli lopte suigračima kao po traci, dolaze do zaostatka od par koševa. I tada, u posljednjim trenucima kada se odlučivala utakmica, Samoborci tri čista kontranapada za pobjedu preko Jakova Kontaka promašuju, dok domaćini zadnjim košem samo potvrđuju svoju zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Karlo Filipović s 26 koševa, a kod Ljubuškog Bilić također s 26 koševa.

Iz Stolnoteniskog kluba Samobor pozivaju na upis za mlađe kategorije, sezona 2017./18.

STOLNI TENIS - Zaigrajte ping-pong s nama!

Pozivamo sve igrače/ice željne učenja i igranja stolnog tenisa da se priključe klubu. Treninzi se održavaju u Sportskoj dvorani Samobor, A. Hebranga 26 a, utorkom i četvrtkom od 18,00 do 19,30 sati.

Pozivamo sve mlade igrače/ice 2010. godište i mlađe da se priključe školi stolnog tenisa. Treninzi se održavaju u dvorani Synergia Konzum, Ulica Bleiburških žrtava 1945/1 u Samoboru, ponedjeljak, srijeda i petak od 18,00-19,30 sati.