NOGOMET - Pobjede Bestovja, Bregane i Zrinskog

Pomoćnici: Matijašec (Zaprešić) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 1:0 Tolić (12), 1:1 J. Tukić(35), 2:1 Antunović(66), 3:1 Mišić(90)

BESTOVJE: Rebrović, Đurđević, Šantalab, Kozić (od 60. Žaja), Tolić (od 46. Moštak), Mišić (od 90. Martić), Vlašić (od 46. Antunović), Gržan (od 90. Vajić), Kapus, Šikić, M. Šoštarić

Trener: Robert Šoštarić

KRAŠIĆ: Šimatić, F. Penić, Tomašević, Dan. Tukić, Ferenčić, Mučnjak (od 79. Keleminac), J. Tukić, Ribić, L. Penić, Novosel, Šimecki

Trener: Stjepan Benić

Igrač utakmice: Matej Šoštarić (Bestovje)

Derbi 23. kola pripao je domaćinu koji, kako prvenstvo sve više odmiče prema kraju, igra bolji nogomet. Iz prve prilike u 12. minuti Bestovjani preko Tolića dolaze do prednosti od 1:0. Gosti do odmora dolaze do zraka (Tukić u 35.), ali u nastavku opet sve ide na mlin domaćina. U 66. Antunović pogađa za 2:1 da bi u sudačkom dodatku slavlje domaćih igrača potvrdio Mišić.

Novaki – Mladost (L) 3:3 (3:2)

Nastavili niz

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sutkinja: Lucija Sakoman (Zagreb)

Pomoćnici: Vujčec i Nikolina Bašić (oboje iz Jastrebarskog)

Strijelci: 0:1 Sukser(10), 1:1 Borić(15), 2:1 Borić(19), 3:1 Borić(39), 3:2 Borovnjak(40), 3:3 Stiperski Skender(49)

NOVAKI: M. Čakanić, Žganjer (od 88. Iv. Čakanić), Žugec, Barbarić, Rajh, Gestić (od 78. Binički), Bilogrević, Živko, Borić, Stanec (od 66. Matijević), Mataušić

MLADOST LUKA: Grba, Ostrež, J. Kajfeš, M. Kajfeš, Ružić, Petek (od 89. Tresk), Belina (od 46. Kuš), Stiperski Skender, Borovnjak, Kahlina, Sukser

Trener: Predrag Tresk

Igrač utakmice: Goran Borić (Novaki)

Već treći susret zaredom igrači Novaka završavaju rezultatom 3:3. Raspoloženi Goran Borić bio je prvo ime susreta, no premala pomoć suigrača rezultirala je samo bodom za igrače Ferde Kamenčića. Golom Suksera gosti su poveli 0:1, no do 39. minute Borić s tri pogotka donosi svojoj momčadi komfornu prednost. Mladostaši do predaha smanjuju na 3:2, a odmah početkom nastavka Stiperski pogađa za krajnji egal.

Pušća - Bregana 2:6 (0:1)

Konačno našli mušteriju

DONJA PUŠĆA – Igralište SC Pušća

Sudac: Kelečić

Pomoćnici: Solenički i Gvozdanović (svi iz Jastrebarskog)

Strijelci: 0:1 Prelec(31), 0:2 Beloša(53), 0:3 Beloša(58), 0:4 Škacan(60 – 11m), 1:4 N. Starjački(69), 1:5 Škacan(77), 2:5 Bernardić(79 – 11m), 2:6 Beloša(84)

PUŠĆA: Ponjević, Jelačić, M. Starjački, Jelačić, Gorupec (od 60. Bregar), Markotić (od 46. Perca), Božić, N. Starjački, Bernardić, Horvatin (od 46. Mihajlović), Novak (od 46. Stanišak)

Trener: Zvjezdan Brlek

BREGANA: Milaković, Prelec, M. Škacan, Andabak, Lehpamer (od 66. Crnković), Babojelić, Stanec (od 46. Copić), Vapnar, Beloša (od 88. Bratelj), F. Škacan, Matijaščić (od 46. Štibić)

Trener: Goran Grdinić

Igrač utakmice: Marko Beloša (Bregana)

Napokon je i Bregana našla mušteriju nad kojom će uvjerljivo slaviti. Posljednja i već otpisana Pušća držala je egal samo u prvih 30 minuta da bi onda Prelec prvi puta pogodio Ponjevićevu mrežu. U nastavku se raspucao Beloša (3 gola) i Filip Škacan (2) koji su torpedirali domaće izabranike. Njihovu čast malo su uljepšali golovima Starjački i Bernardić.

Zrinski – BSK 5:1 (3:1)

Lako s "fenjerašem"

Gledatelja 30

Sudac: Magarin (Samobor)

Pomoćnici: Jurinić i Kupres

Strijelci: 1:0 Grgečić(5), 2:0 Koletić(29), 2:1 Kartelo(32), 3:1 Grgečić(43), 4:1 Draclin(69), 5:1 Draclin(89)

ZRINSKI: Cvetković, Kalmeta (od 46. D. Vrančić), Blažević (od 70. G. Horvat), Pavlović (od 70. Marić), Brdarić, T. Vrančić, Šicl, A. Horvat, Grgečić, Koletić (od 68. Draclin), Ištuk

BSK BRDOVEC: Damjanović, Jambrešić, Slavić, Marojević, Bubalo, Blažević (od 70. Olić), Ištuk, Ivanić, Kartelo, Kuna, Bajrić

Trener: Marijo Lovrentijev

Igrač utakmice: Matija Grgečić (Zrinski)

S pretposljednjom momčadi lige domaćini nisu imali problema te su Brdovčani lagano deklasirali s konačnih 5:1. Male problema su gosti uzrokovali samo u prvih pola sata kada su se golom Kartela vratili na – 1 jer su prije toga strijelci Zrinskog bili Grgečić i Koletić. Prije odmora Grgečić još jednom trese gostujuću mrežu, a u nastavku odmorni Draclin (zamijenio strijelca Koletića) još 2 puta pronalazi put lopti do mreže u poroznoj obrani BSK – a za uvjerljivo slavlje Farkaševčana.

Nakon 23. kola vodi Dinamo (J) s 56 bodova, drugi je Krašić s 41, Bestovje je četvrto s 40, Zrinski je deseti s 28 bodova, Bregana je jedanaesta s 25, dok su Novaki na trinaestom mjestu s 22 boda.