Četiri komada i kartonijada

RAKOVEC – Igralište Rakovca

Sudac: Ilčić (Dugo Selo)

Pomoćnici: Rončević (Čista Mlaka) i Šekerija (Dugo Selo)

Strijelci: 0:1 Sapanjoš(20), 1:1 Grežina(45 – 11m), 2:1 Matić(56), 3:1 Grgoić(76), 4:1 Matić(86)

RAKOVEC: Novak, Bedeković (od 46. F. Baček), Kožar (od 60. Badenić), Grežina, Kelečić, Grgoić, D. Baček, Pušić, Matić, Pajsar, Novoselec

Trener: Željko Majcen

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Filipović, Prahin, Crnjac, Jež, Franjičević, Masnjak, Kukolja (od 70. Bevanda), Bojić (od 81. Valjak), Jović, Sapanjoš

Igrač utakmice: Ivan Matić (Rakovec)

Susret u Rakovcu obilježila je „kartonijada“ obzirom da je sudac Ilčić čak 4 puta posezao za crvenim kartonom. Gosti su do 0:1 došli u 20. minuti. Filipović bježi po strani i centaršutom pronalazi Sapanjoša koji s 10 metara zakucava loptu iza leđa Novaka. U smiraj prvog dijela ključni trenutak utakmice: sudac iz Dugog Sela pokazuje na najstrožu kaznu što izaziva veliku bunu kod gostiju pa ih glavi arbitar hladi s 3 crvena kartona. Brojčano oslabljeni gosti u nastavku očekivano padaju pa domaćini golovima Matića (2) i Grgoića (1) odlaze na sigurnu razliku. U 87. i domaćini ostaju s igračem manje, ali tada je već bilo kasno za rezultatski preokret.

TOP – Jamnica 1:0

Nakon 29. kola vodi Croatia (H) s 57 bodova, druga je Jamnica s 54, TOP je jedanaesti s 35, dok je Sloga (O) na petnaestom mjestu s 25 bodova.

KADETI - ŽUPANIJSKA LIGA – 9. kolo Podsused - Samobor 39:78 (18:41) (7:24, 11:17, 9:24, 12:13)

KOŠARKA - Krenuli žestoko i pobijedili

KADETI - ŽUPANIJSKA LIGA – 9. kolo
Podsused - Samobor  39:78 (18:41) (7:24, 11:17, 9:24, 12:13)

SAMOBOR: Milakara 13, Spaseski-Bamburek 8, Knezović 25, Matović 15, Sedlar 4, Zorko 13; Trener: Marin Sedlar

PODSUSED: Stipančić, Kiraly 3, Žanić 8, Gluhović, Kupres, Šoštarić 16, Paun 6, Vrbaslija, Vulelija 6; Trener: Ivan Vukoja

Kadeti Samobora u 9. kolu lige pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Podsuseda rezultatom 39:78. Samoborci su u utakmicu krenuli žestoko i u svega nekoliko minuta ostvaruju dvadesetak koševa prednosti koje se do kraja utakmice udvostručuje. Time su pokazali da su kao lideri lige kolo prije kraja zasluženo osvojili prvenstvo.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Knezović s 25 i Matović s 15 koševa.

Kod Podsuseda najučinkovitiji je bio Šoštarić sa 16 koševa.

MLAĐI KADETI – 4. HRL – 12. kolo Hermes analitica - Samobor 46:71 (27:41) (17:20,10:21,6:18,13:12)

KOŠARKA - Jedanaesta uzastopna pobjeda

SAMOBOR: Leonardo Rubinić 26, Leonardo Klišanić 14, Niko Mixich 14, Tin Jelić 8, Lovro Sedlar 4, Marin Sirovica 4, Josip Pleš 1; Trener: Krešimir Klupač

HERMES ANALITICA: Mihael Tomić 23, Luka Dizdar 9, Filip Markić 5, Marin Kelava 4, B Jovanić 3, Petar Antolović 2, Mirza Jahić, Ben Debeljuh, Luka Meštrović, Fran Damiš; Trener: Davor Poredoš

Mlađi kadeti Samobora u dvanaestom kolu lige došli su do jedanaeste uzastopne pobjede pobijedivši uvjerljivo na gostujućem terenu ekipu Hermes analitice iz Zagreba rezultatom 46:71 i time dva kola prije kraja prvenstva praktički osvojili prvenstvo i ulazak u viši rang. Domaćini su samo u prvoj četvrtini uspijevali parirati Samoborcima koji zatim ubacuju u višu brzinu, pojačavaju obranu i preko brzih kontranapada dolaze do visoke i zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Leonardo Rubinić s 26, a kod Hermes Analitice Mihael Tomić s 23 koša.