Jedinstvena županijska liga – 26. kolo TOP – Gorica II 3:2 (2:1)

Jedinstvena županijska liga – 26. kolo
TOP – Gorica II 3:2 (2:1)

Sudac: Debogović (Bijela Gorica)

Pomoćnici: Družanović i Horvatić (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Maloku(9), 1:1 Žitković(18), 2:1 Mlinarić(44), 2:2 Sumić(86), 3:2 Sekulić(90)

TOP: Kos, Žitković, Krnjus, Kutija, Buden, Holetić – Kralj, Sekulić (od 90. Cvetković), Djurić (od 70. Tubikanec), Stanić, Levanić, Mlinarić (od 83. Ačkar)

GORICA II: Kamenjašević, Čurek, Despot, Krsnik (od 75. Sumić), Radoš, Babok, Sedlaček, Rašić, Roginić (od 46. Krizmanić), Krpečanac (od 60. Povolnjak), Maloku (od 75. Božić)

Trener: Perica Vidak

Igrač utakmice: Matija Krnjus (TOP)

Nakon pauziranja u prošlom kolu i ostavke trenera Gluića domaćini su konačno upisali prvenstvenu pobjedu. Dva tjedan odmora bilo je dovoljno da se igrači iz Kerestinca regrupiraju i ostvare prvu pobjedu nakon 6 utakmica pauze. Za domaćine meč nije dobro započeo jer u 9. minuti odbijena lopta od stative završava na nozi Malokua koji je prosljeđuje u nebranjenu mrežu. Deset minuta kasnije Žitković sjajno izvodi slobodan udarac i matira nemoćnog Kamenjaševića za 1:1. Minutu prije odmora u solo akciji nezaustavljiv je Mlinarić pa se na predah odlazi s minimalnom prednošću domaćina. Uzbuđenja je u nastavku nedostajalo sve do 86. kada gosti poravnavaju na 2:2. I kada su se već svi pomirili s remijem, duboko u sudačkoj nadoknadi domaći heroj postaje Sekulić koji matira gostujućeg vratara za minimalnu pobjedu TOP – a.

Sloga je ovo kolo bila slobodna

Nakon 26. kola vodi Jamnica s 53 boda, druga je Croatia (H) s 52, TOP je jedanaesti s 30, dok je Sloga (O) na petnaestom mjestu s 22 boda.

Međužupanijska nogometna liga središte – 24. kolo Zelina – Sava 1:1 (1:0)

NOGOMET - Kostanjski donio bod

SVETI IVAN ZELINA – Gradski stadion

Sudac: Vidalin (Repušnica)

Pomoćnici: Malekinušić i Božiček (oba iz Kutine)

Strijelci: 1:0 Borovčak(11), 1:1 Kostanjski(53)

ZELINA: Jurić – Bare (od 23. Kralj), Eterović, Dugac, Palčić, Peco, Pajač (od 68. Gilanj), Konjević (od 29. Sokić), Mikulinec, Skupnjak (od 84. Zubić), Ovčar, Borovčak

Trener: Marijan Glavica

SAVA STRMEC: Šimić, Novoselec, Frajt, Kočnar (od 57. Filipović), Trgovčević, Ovčariček (od 77. Cvetković), Maruna, Kovačko (od 90. Ričko), Kostanjski, Stanić, Guliš

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Petar Kralj (Zelina)

S novog gostovanja u Zelini momčad Save se vraća neporažena. Unatoč ranom vodstvu domaćina i dosta nervoznim akterima na terenu, golom Kostanjskog početkom nastavka Strmčani su se dočepali novih bodova. Dlanove domaćih navijača u 11. minuti je zagrijao Borovčak koji je neobranjivo pogodio iz slobodnog udarca. Šimić je u toj akciji mogao samo promatrati kako lopta ulazi u njegovu mrežu. Do predaha domaćini aktivniji, no bez opipljivog učinka. Sam početak nastavka donio je izjednačenje: Kostanjski smiruje jedan odbijanac i odmjerenim udarcem pogađa gornji lijevi kut domaće mreže. Pogodak je dao gostima dao vjetar u leđa, no domaćini su ipak izbjegli potpuni rezultatski preokret pa svakoj momčadi pripada po zasluženi bod.

Nakon 24. kola vodi Udarnik s 56 bodova, drugo je Špansko s 53, dok je Sava na šestom mjestu s 35 bodova.

Proljetni kamp Topusko 2017

KYOKUSHIN - Usvojili nova znanja i vještine

Ovogodišnji proljetni kamp u Topuskom održan je 29. i 30. travnja, a okupio je karatiste, roditelje i rekreativce sisačke Croatie, svetonedeljske Domenice i samoborskog Fortisa u ukupnom broju od 46 sudionika.

Kako je i planirano, kampom su odrađeni zajednički treninzi kroz razmjenu iskustva te usvajanje novih znanja i vještina uz nezaobilazno druženje u izvantrenažnim sadržajima, a za roditelje i rekreativce bio je to dvodnevni aktivni odmor.

Odrađeno je ukupno 5 treninga. Jutarnji je bio usmjeren na razvoj aerobnih sposobnosti, prijepodnevni su bili usmjereni na bazične tehnike kroz kate, odnosno zadane forme, uz one s nunchakama i štapovima, a poslijepodnevni na borbene tehnike i kumite, odnosno borbu.

Na bazene se odlazilo također 5 puta, a subotnje kupanje nakon večernjeg turnira u graničaru i nogometu potrajalo je do 23 sata.

Djelić atmosfere s kampa pogledajte na facebook stranici Karate Kyokushinkai Croatia, a kako će biti na sljedećem kampu doživite sami, jer zimski i proljetni kampovi u Topuskom otvoreni su svima željnim ovakvih aktivnosti.