3. HNL zapad – 23. kolo Krk - Samobor 2:3 (1:1)

Krk - Samobor 2:3 (1:1)

KRK – Stadion Josip Uravić - Pepi

Sudac: Bezelj (Pula)

Pomoćnici: Biljuh i Katić

Strijelci: 1:0 Fumić(11), 1:1 Mohač(39), 2:1 Josipović(75), 1:2 Tomić(75), 2:3 Brujić(90 – 11m)

KRK: Berković, Kurolt, Kovačević, Fumić, Josipović, Malinić (od 65. Ismaili), Nemeth, Čuturilo, Vidas, Con, Djevelekaj (od 48. Turčić)

Trener: Davor Dželalija

SAMOBOR: Tvrtković, Makarun, Trupec, Štignjedec, Rajkovača, Držić, Gluić, Brdarić (od 72. Aljinović), Tomić, Brujić, Mohač

Trener: Stjepan Bašić

Igrač utakmice: Andrej Gluić (Samobor)

Pogotkom kapetana Nikice Brujića „sa sirenom“ u 90. minuti Samoborci su na gostovanju u Krku stigli do druge prvenstvene pobjede na strani (šeste ukupno). Što je još važnije, zbog bolje gol razlike trenutačno zauzimaju trinaestom mjesto koje je do sada držao HAŠK. Skok je to od 2 mjesta u posljednja dva prvenstvena kola, a sve kao potvrda bolje forme igrača iz Hebrangove ulice 26. Susret na najvećem hrvatskom otoku ponudio je gledateljima 5 golova pa iako su domaćini dva puta bili u vodstvu, uporni gosti su se vraćali i onda u sučevoj nadoknadi s bijele točke u potpunosti preokrenuli rezultat. Fumićev pogodak u 11. minuti poništio je Mohač u 39., a u razmaku od samo minute (sve u 75.) Tomić je anulirao novo vodstvo domaćina za koje je bio strijelac Josipović. Samoborci će treću uzastopnu pobjedu tražiti u slijedećem kolu protiv Kustošije, a onda slijedi super važno gostovanje u Stupniku protiv istoimenog domaćina.

Nakon 23. kola vodi Vinogradar s 50 bodova, drugo je Trnje sA 45, dok je Samobor na trinaestom mjestu s 25 bodova.