3. HNL zapad – 22. kolo Samobor – Vrbovec 2:0 (1:0)

SAMOBOR: Kovačić, Brujić, Škvorc, Makarun, Trupec, Mohač, Šimac, Rajkovača, Gluić (od 70. Štignjedec), Brdarić (od 63. Držić), Tomić

VRBOVEC: F. Jendriš, N. Jendriš, Dimović, Boroša, Kokot (od 46. Uremović), Petak, Ćosić, Horvatić, J. Colarić (od 38. Dodić), D. Colarić (od 75. Medverec), Malkoč

Trener: Ante Klarić

Igrač utakmice: Josip Mohač (Samobor)

Na Veliku subotu važna i velika pobjeda Samoboraca u borbi za očuvanje trećeligaškog statusa. Prvo ime susreta u Hebrangovoj ulici bio je Josip Mohač koji je na polusezoni svlačionicu Stupnika zamijenio Samoborskom. Nakon početnog ispitivanja snaga domaćini do prednosti dolaze u 17. minuti. Većinu posla obavio je agilni Gluić koji se prošetao kroz gostujuću obranu i sjajno uposlio Mohača koji se našao pred vratarom Jendrišom i rutinirano ga matirao. Gosti nakon minusa polagano preuzimaju inicijativu i pred vratima Kovačića se redaju opasne situacije. Ipak, najveću šansu za gol imaju domaćini. Škvorc je u 38. nepotrebno srušen body checkom u kaznenom prostoru gosta iz Vrbovca, no Mohač mlakim udarcem šalje loptu ravno u vratarove ruke. U nastavku je veznjak domaćina ipak došao do drugog pogotka. Kombinacija Držić – Tomić izbacila je domaću „jedanaesticu“ u priliku koja rezultira povećanjem samoborske prednosti na konačnih 2:0.

Nakon 22. kola vodi Vinogradar sa 47 bodova, drugo je Trnje sa 42, dok je Samobor na četrnaestom mjestu s 22 boda.

Jedinstvena županijska liga – 24. kolo TOP – Mraclin 1:2 (0:1)

NOGOMET - Osramotili se kod kuće

Sudac: Jakopić (Sveti Ivan Zelina)

Strijelci: 0:1 Šandor(20), 1:1 Djurić(76), 1:2 I. Kos(84)

TOP: Kos, Holetić – Kralj, Žitković, Jukić (od 53. Pipić), Krnjus, Kutija (od 35. Marić), Starčević (od 62. Blagec), Tubikanec, Sekulić, Djurić, Levanić (od 66. Stanić)

Trener: Berislav Gluić

MRACLIN: Dražić, Čičak, Kapović, Bobesić, Domitrović (od 90. Čevid), Cvetnik (od 54. I. Kos), Rus, Šandor, Šimun, Starčević (od 64. Onić), M. Kos (od 85. Štuban)

Trener: Emil Družić

Igrač utakmice: Matija Krnjus (TOP)

Protiv već gotovo otpisanog Mraclina domaćini su se osramotili i upisali minimalni poraz. Iako bolja momčad, Kerestinčani su još jednom pokazali zavidnu količinu neefikasnosti u matnim situacijama. Gosti su u svakom poluvremenu po jednom bili precizni, u 20. iz daljine Šandor, a u 84. brzu kontru na nepostavljenu obranu domaćih okončao je Kos. Prije toga Djurić je poravnao na 1:1, ali su domaćini zatim prebrzo jurnuli naprijed i ostavili previše rupa u obrani…

Sloga (O) – Kupinec 1:1

Nakon 24. kola vodi Croatia (H) sA 49 bodova, druga je Jamnica sA 47, TOP je dvanaesti s 27, dok je Sloga (O) na petnaestom mjestu s 21 bodom.

Međužupanijska nogometna liga središte – 22. kolo Ponikve – Sava 0:0

NOGOMET - Miroljubivo i prijateljski

Međužupanijska nogometna liga središte – 22. kolo
Ponikve – Sava 0:0

ZAGREB – Igralište SRC Ponikve

Sudac: Kos

Pomoćnici: Malekinušić i Repić (svi iz Kutine)

PONIKVE: Orlović, Obšivač, Čukelj, Miklečić, Drežnjak, Štimac, Pilipović, Validžić (od 66. Bartolić), Azizi (od 76. Nasić), Knez (od 87. Kajba), Zubčić

Trener: Hrvoje Pipinić

SAVA STRMEC: Šimić, Ovčariček, Frajt, Novoselc, Gavran (od 63. Šarić), Halužan (od 79. Filipović), Maruna, Trgovčević (od 88. Mihelčić), Guliš, Kovačko (od 60. Kostanjski), Stanić (od 70. Kočnar)

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Antonio Orlović (Ponikve)

Miroljubivim 0:0 rezultatom završen je dvoboj momčadi iz sredine tablice. Osvojenim bodom mogu biti zadovoljne obje momčadi obzirom da je pred oba vratara bilo dosta „vatrenih“ trenutaka. Za goste najbliži pogotku Frajt i Kostanjski, ali kao ni prijetnje domaćih napadača nisu u konačnici rezultirale pogotkom.

Nakon 22. kola vodi Udarnik s 53 boda, drugo je Špansko sa 47, dok je Sava na devetom mjestu s 31 bodom.

1. županijska liga zapad – 20. kolo

NOGOMET - Pobjede Zrinskog, Brdovca i Rakovog Potoka

Mladost (L) - Bregana 2:0 (1:0)

Novi posrtaj Bregančana

LUKA – Igralište Mladosti

Sudac: Kelečić (Repušćica)

Strijelci: 1:0 Borovnjak(4), 2:0 J. Kajfeš(53)

MLADOST LUKA: Grba, Ostrež, J. Kajfeš, M. Kajfeš, Ferreira, Ružić, Petek (od 23. Cingulin), Ružić (od 76. Kuš), Belina, Borovnjak, Steperski (od 58. Masnjak)

Trener: Predrag Tresk

BREGANA: Milaković, M. Škacan (od 87. Belan), Andabak, Prelec, Crnković (od 65. Lehpamer), Stanec, Vapnar (od 76. Štibić), Babojelić, Beloša (od 46. Matijaščić), F. Škacan, Ovčarić

Trener: Goran Grdinić

Igrač utakmice: Josip Kajfeš (Mladost)

Novi posrtaj Bregane, ovoga puta u dvoboju s mladostašima iz prekosavske Luke. Susret se nije ni rasplamsao, a gosti su već bili u minusu: Borovnjak u 4. minuti trese mrežu Milakovića. Gosti pokušavaju doći do egala, no bio je to onaj dan kada vam ništa ne polazi za nogom. I početkom nastavka ponovno greška u gostujućoj defenzivi pa Kajfeš postavlja na konačnih 2:0.

Zrinski – Mladost (KD) 2:0 (1:0)

Grgečić donio bodove

FARKAŠEVAC – Igralište Sportskog centra

Sudac: Solenički (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Grgečić(37), 2:0 Grgečić(81)

ZRINSKI: Cvetković, Ratešić, D. Vrančić, Zrinjan (od 62. Marić), Brdarić (od 85. Koletić), T. Vrančić, Šicl, Pavlović (od 63. Šarić), Draclin (od 67. Blažević), Ištuk, Grgečić (od 89. Rapaić)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, M. Nemčić, Coner, Ma. Nemčić (od 71. Sutlar), Horvat (od 46. Štefanović), Ivanuš, Rautek (od 28. Debogović), Gaiser, Nežić, Mar. Nemčić, Zrnc

Trener: Dario Ivanuš

Crveni karton: Šicl(75)

Igrač utakmice: Matija Grgečić(Zrinski)

Rezultatski uspješno proljeće za igrače Zrinskog nastavilo se i u ovom kolu jer je s dva pogotka Matije Grgečića uspješno preskočena prepreka zvana Mladost iz Kraja Donjeg. Prvi pogodak napadač Zrinskog postiže u 37. minuti: asistirao je Brdarić, a mrežu Boranića zatresla je domaća „jedanestica“. Potvrda pobjede se očekivala u 68. minuti kada je Ištuk zaustavljen prekršajem za najstrožu kaznu, no još se jednom potvrdilo pravilo da onaj na kome je napravljen prekršaj ne bi smio isti i pucati. Gostujući vratar, je naime, bez previše problema ukrotio loptu upućenu s bijele točke. U 75. minuti Šicl je po drugi puta požutio pa se u zadnjih 15 minuta ušlo u dosta „škakljivom“ raspoloženju. Ipak, raspoloženi Grgečić dalekometnim udarcem u 81. čekira zasluženu pobjedu domaćina.

BSK Brdovec – Bestovje 0:1 (0:0)

S pjesnom iz Brdovca

BRDOVEC – Igralište BSK - a

Sudac: Lafter (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Antunović(59)

BSK: Polić, Jambrešić (od 89. Slavić), Marojević, Dumančić, Krpan (od 69. Ištuk), Blažević, Ivanić, Kartelo, Bajdić (od 62. Bubalo), Lulić (od 76. Regvart), Damjanović

Trener: Mario Lovrentijev

BESTOVJE: Rebrović, Đurđević, Šantalab, Stanić, Mišić (od 60. Tolić), Gržan (od 46. Antunović), Kapus, Sviben (od 75. Vajić), Moštak (od 68. Vlašić), Šikić (od 81. Martić), Šoštarić

Trener: Robert Šoštarić

Igrač utakmice: Mario Kapus (Bestovje)

I nakon dvadesetog prvenstvenog nastupa Bestovje ostaje jedina momčad u ligi koja nije upisala remi – 11 pobjeda uz 9 pretrpljenih poraza. Taj niz produbljen je gostovanjem u Brdovcu kod pretposljednjeg domaćina koji je tek u nastavku susreta nadigran i u konačnici poražen. Malo dekoncentracije u domaćoj obrani i udarac Antunovića iz 59. minute završava u domaćoj mreži za novu pobjedu momčadi trenera Roberta Šoštarića.

Novaki – Rakov Potok 1:4 (1:2)

Gosti bez problema

NOVAKI – Igralište SC Novaki

Sudac: Krešić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Žlender(20), 0:2 Žlender(27), 1:2 Mataušić(36), 1:3 Jakopec(57), 1:4 Iv. Vonić(88)

NOVAKI: Golubiček, I. Čakanić, Žugec, Rajh, Janjić, Bilogrević, Živko, Borić, Stanec, M. Čakanić (od 77. Filković), Mataušić

RAKOV POTOK: Šaplek, Golub (od 88. Župarić), P. Fabek, Piplica (od 82. Hasanović), Žlender (od 70. I. Vonić), Jakopec (od 70. Josipović), Jupić, Petriško, Muhek (od 77. M. Vonić), Karlović, T. Fabek

Trener: Robert Blažinović

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (Rakov Potok)

Bez previše problema gosti iz Rakovog Potoka prošli su gostovanje u Novakima i uvjerljivo slavili pokraj neraspoloženog domaćina s 1:4. U prvom dijelu Žlender s dva pogotka potvrđuje svoju dobru pucačku formu, a prednost gosta na jedan razlike smanjuje Matijaščić golom u 36. minuti. Ipak, razlika u kvaliteti osjetila se u nastavku gdje gosti s dva nova pogotka (Jakopec i Vonić) odlaze na nedostižnu prednost.

Nakon 20. kola vodi Dinamo (J) sa 49 bodova, druga je Sava (D) sa 40, Bestovje je sedmo s 33 boda, Zrinski je deseti s 23, Bregana je dvanaesta s 21, dok su Novaki na trinaestom mjestu s 19 bodova.

Sportske igre mladih stižu u Zagrebačku županiju

SIM - prijave za mali nogomet do 20. travnja

SIM - prijave za mali nogomet do 20. travnja-1

Coca-Cola Cup, najveći malonogometni turnir u Hrvatskoj, i ove se godine održava pod okriljem Sportskih igara mladih, a već četvrtu godinu zaredom okuplja više od 30.000 igrača koji će odmjeriti snage na nogometnim terenima u više od 65 gradova diljem Hrvatske. Osmišljen je kao nogometna platforma za promicanje sportskih vrijednosti među mladima, fair playa i timskog duha. Coca-Cola Cup mladima u Hrvatskoj nudi mjesto gdje mogu uživati u sportu, natjecati se, veseliti se i družiti s vršnjacima – kako sam svojim suigračima i navijačima, tako i s protivničkim momčadima.

Od 18. do 21. travnja održat će se kvalifikacije na području Zagrebačke županije, a u Samoboru su one na rasporedu 20. travnja te još u Sv. Ivanu Zelini (18.4.), Dugom Selu (19.4.) i Velikoj Gorici (21.4.).

Prijave su moguće za dvije dobne kategorije: od 12 do 15 godina starosti (2002. godište i mlađi) i od 16 do 18 godina starosti (1999. godište i mlađi). Svaka ekipa može prijaviti maksimalno 10 igrača i voditelja (odraslu osobu u pratnji). Prijave su moguće do termina natjecanja u pojedinom gradu na: prijava.igremladih.org. ili direktno kod koordinatora natjecanja u vašoj školi ili klubu. Prijaviti ekipu bit će moguće i na sam dan natjecanja na lokaciji turnira.

Ekipe koje će se plasirati u sljedeći krug natjecanja odmjerit će snage na županijskom natjecanju koje će biti održano u Velikoj Gorici.

Detaljan raspored natjecanja i kontakt osobu za pojedini grad ili županiju mogu se potražiti na: http://www.igremladih.org/bs/coca-cola-cup-2017.Velika državna završnica turnira očekuje se i ove godine u sklopu Sportskih igara mladih. Jedinstvena je to prilika za sve hrvatske školarce da provedu četiri nezaboravna dana na moru uz osiguran smještaj, prijevoz i transfer do natjecanja, sve uz nadzor organizatora. Sportske igare mladih mogu se pratiti na Facebook stranicama Sportske igre mladih, Coca-Cola Cup Hrvatska i Instagramu igremladih_hr.