Pomoćnici: Hribar (Prigorje Brdovečko) i Žiljak (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Tukić(8), 1:1 Škacan(33), 1:2 Stanec(50), 2:2 Šimecki(90)

KRAŠIĆ: Šimatić, F. Penić, Tomašević, Ferenčić, Butalja (od 43. Šimecki), Mučnjak (od 67. Beketić), Tuček, Tukić, K. Penić (od 71. Ilijanić), L. Penić, Kličković

Trener: Stjepan Benić

BREGANA: Milaković, Babojelić, Škacan, Lehpamer, Runtas, Povh (od 81. Čučić), Stanec, Vapnar, Beloša (od 60. Štibić), Škacan, Ovčarić (od 88. Belan)

Trener: Goran Grdinić

Igrač utakmice: Filip Škacan (Bregana)

Samo minuta je dijelila igrače Bregane od skalpa drugoplasirane momčadi prvenstva na njegovom terenu u Krašiću. Hrabrim nastupom gosti su preokrenuli rani minus (Tukić u 8. minuti) i pogocima Škacana i Staneca došli u dobitnu poziciju koji ipak nisu uspjeli zadržati do posljednjeg sučeva zvižduka. No, i bod je napredak obzirom na dosadašnja dva poraza u proljetnim nastupima.

Zrinski – Bestovje 4:1 (2:1)

Sigurni i uvjerljivi domaćini

FARKAŠEVAC – Igralište Sportskog centra

Sudac: Cikojević (Samobor)

Pomoćnici: Milaković i Kezerić

Strijelci: 0:1 Moštak(24), 1:1 Grgečić(30), 2:1 M. Zrinjan(45), 3:1 Pavlović(48), 4:1 Ištuk(65)

ZRINSKI: T. Ratešić, D. Ratešić, D. Vrančić, Pavlović (od 68. Marić), Brdarić, T. Vrančić, Šicl, Zrinjan (od 83. D. Vrančić), Horvat (od 60. Blažević), Grgečić, Ištuk

BESTOVJE: Rebrović, Đurđević (od 83. Pavlović), Kapus, Kozić (od 62. Stanić), Šoštarić, Vlašić (od 55. Gržan), Sviben, Moštak (od 85. Vajić), Tolić (od 46. Antunović), Šikić, Mišić

Trener: Robert Šoštarić

Igrač utakmice: Karlo Brdarić (Zrinski)

Unatoč početnoj prednosti gosta iz Bestovja, domaćini u konačnici uvjerljivo slave rezultatom 4:1. Nepažnjom obrane Zrinskog u 24. minuti Moštak je ostao sam nakon kornera i glavom neometano zatresao domaću mrežu. Šest minuta kasnije Ištuk je ispremiješao obranu Bestovja i nesebično poslužio Grgečića koji matira Rebrovića za poravnanje rezultata. U smiraj prvog dijela Zrinjan dovodi svoju momčad u rezultatski plus. U nastavku dominacija domaćih urodila je s još dva gola: u 48. Pavlović efektnim pogotkom s 20–ak metara diže prednost na 3:1, a u 65. nakon asistencije za prvi gol, Ištuk potvrđuje dobru formu i sam se upisuje u listu strijelaca.

Novaki – Dinamo (J) 2:4 (1:2)

Vodeći ipak prejaki

NOVAKI – Igralište SC Novaki

Sudac: Kelečić

Pomoćnici: Kramarić (oba iz Jastrebarskog) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Šikač(20), 0:2 Zrinjski(35), 1:2 Žugec(44), 1:3 Horvat(55), 2:3 Vrabec(75), 2:4 Kovačiček(90)

NOVAKI: M. Čakanić, Binički, Žugec, Rajh, Živko, Gestić, Bilogrević (od 80. Janjić), Žganjer, Borić, Stanec (od 68. I. Čakanić), Mataušić

DINAMO JAKOVLJE: Pilski, Božić, Horvat, Pirički (od 46. Kovačiček), Vrabec (od 46. Gotal), Zrinjski (od 70. Vidaković), Piškor, Heric, Škrlin, Šikač (od 88. Malić), Jukić

Trener: Ivica Pintarić

Igrač utakmice: Zrinjski (Dinamo)

Vodeća momčad prvenstva zasluženo je upisala novi skalp u prvenstvu, u ovom kolu zasluženo su svladani Novaki s ukupnim rezultatom 2:4. U svim najvažnijim parametrima gosti su nadigrali domaćina i u svakom poluvremenu postigli po jedan gol više. Žugec je u 44. minuti golom za 1:2 unio malo nespokoja u gostujuće redove, no vodeća momčad lige preko Horvata u 55. ponovno odlazi na dva gola razlike. Vrabec u 75. smanjuje na 2:3, no bliže od toga domaćini nisu uspjeli doći. U posljednjim trenucima susreta Kovačiček potvrđuje četrnaestu prvenstvenu pobjedu društva iz Jakovlja.

Nakon 18. kola vodi Dinamo (J) sa 43 boda, drugi je Krašić s 37, Bestovje je osmo s 27 bodova, Bregana je deseta s 21, Zrinski je jedanaesti s 20, dok su Novaki na dvanaestom mjestu s 19 bodova.

Samoborski športski savez održao 1. ovogodišnju redovnu sjednicu Skupštine

SŠS - U 2017. s još većim sredstvima

Bez problema, primjedbi i uz jednoglasno usvajanje točaka dnevnog reda prošla je 1. ovogodišnja redovna sjednica Skupštine Samoborskog športskog saveza, koja je u utorak, 4. travnja, održana u predvorju Sportske dvorane Samobor.

Izvješće o radu u protekloj godini skupštinarima je ukratko izložio predsjednik SŠS-a Miro Kelečić, koji je posebno istaknuo i važne rezultate samoborskog sporta u 2016. godini.

Osim ovog izvješća, Nadzorni odbor potvrdio je i financijsko izvješće, nakon čega je u glavnim crtama predstavljen i usvojen Program javnih potreba u sportu Grada Samobora u 2017. godini.

Istaknuto je kako je postojeći sportski program nadopunjen i dograđen, dijelom zbog odličnih rezultata naših sportaša i klubova, ali također i zbog izgradnje nove dvorane pri OŠ Samobor i obnove sportskih terena, kojima se osiguravaju uvjeti za bavljenje sportom još većeg broja djece i mladih, o čemu pak brine Ustanova Sportski objekti Samobor na čelu s Vladimirom Čerkezom.

Stoga je i financiranje od strane Grada Samobora izdašnije te za 2017. iznosi 5.800.000 kuna.

Pri kraju skupštine sve predstavnike i goste pozdravila je zamjenica gradonačelnika Sanja Horvat Iveković, kojoj se na sjednici pridružio i pročelnik Juro Horvat, čestitavši i zahvalivši vodstvu saveza na brizi i aktivnostima oko naših sportaša, što potvrđuju i rezultati, a samim sportašima poželjela je, naravno, puno zdravlja.

Iz opsežnih materijala koje članice i klubovi primaju od čelnika Samoborskog športskog saveza, jasno je da se vodi briga i o njihovom informiranju što se tiče rada saveza, a ukoliko im treba bilo kakva pomoć ili pak pojašnjenje, tu je uvijek dostupna tajnica Marijana Radek, koja može pomoći i pronaći rješenje za naše sportaše i klubove. Ukratko, kad u sustavu nema problema ili kad ih ima tko učinkovito riješiti, nema prepreka za nove uspjehe.

M.K.

Priprema se još jedna Noćna utrka grada Samobora

NAJAVA - Utrka 26. svibnja, prijavite se čim prije!

Tradicionalna Noćna utrka grada Samobora zaživjela je u sasvim novom ruhu. Utrka koju su nekad trčali školarci danas je prava gradska utrka koja povezuje sport i ljepote Samobora.

Utrku organizira Klub cestovnog i planinskog trčanja Samobor, na inicijativu Grada Samobora i Samoborskog športskog saveza, s ciljem revitalizacije nekad popularne utrke.

Već u prvoj godini svoga povratka na gradske ulice Noćna utrka okupila je gotovo 500 trkača, a u ovoj godini očekujemo i veći broj sudionika.

56. Noćna utrka grada Samobora održat će se u petak, 26. svibnja, s početkom u 19 sati, sa startom i ciljem na Trgu kralja Tomislava.

Ovogodišnja utrka posvećena je Josipu Leopoldu, osnivaču ove i brojnih drugih sportskih manifestacija u Samoboru, koji nas je nedavno u 90. godini života napustio.

Trče se dvije utrke, na 5 i 10 kilometara, kroz sam centar grada, uz regulaciju cestovnog prometa.

Sve informacije o utrci i prijavama dostupne su na www.stotinka.hr, a rok za prijave i uplate je do 15. svibnja.

Poticaj za sudjelovanje svakako je i kvalitetna "dry fit" sportska majica s logom "Volim Samobor", koja je postala prepoznatljiva na utrkama diljem Hrvatske i šire.

Zato, ne propustite priliku, prijavite se čim prije i osigurajte svoje mjesto na 56. Noćnoj utrci grada Samobora.