3. HNL zapad – 19. kolo Trnje - Samobor 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Slišković(36), 2:0 Ljubojević(54)

TRNJE: Spudić, Trbuljak, Mandić, Piršić, Žugaj, Slišković (od 87. Jurač), Jelić, Ribić, Zubak, Ljubojević (od 57. Slatina), Vlatković

Trener: Srećko Lušić

SAMOBOR: Kovačić, Trupec (od 80. Rajkovača), Šimac, Makarun, Vrančić, Držić (od 67. Mršić), Brujić, Škvorc, Regović, Aljinović, Tomić

Igrač utakmice: Petar Zubak (Trnje)

Nedjeljnu matineju u Trnju Samoborci neće pamtiti po dobrom. Novi poraz (deveti u prvenstvu), uz pobjedu direktnog konkurenta Dugog Sela upalio je i preostale još neupaljene alarme u Hebrangovoj ulici. Igrači Stjepana Bašića se moraju trgnuti dok još ima vremena i dok se karavana s dna tablice nije predaleko odmaknula. Što se tiče samog susreta, najkraće bi 90 minuta loptanja bilo prikazati slijedećim komentarom – domaćini su svoje prilike iskoristili, a gosti nisu. U 36. minuti Zubak je ubacio s boka, a glavom na 1:0 postavio Slišković. Samo dvije minute kasnije Brujić je namjestio loptu na bijelu točku, no njegov udarac uspješno „skida“ Spudić pa se rezultat na žalost gostiju ne mijenja. Početkom nastavka Makarun ruši agilnog Zubaka, a najstrožu kaznu u povećanje prednosti domaće momčadi pretvorio je Goran Ljubojević, koji je ove zime iz vodećeg Vinogradara pristigao u Trnje. Do kraja susreta najizraženije prilike za Samobor propustili su Škvorc i Brujić, a kada prva violina Samobora nije u formi, onda će i Samobor jako teško do bodova.

Nakon 19. kola vodi Vinogradar sa 42 boda, drugi je Krk s 36, dok je Samobor na petnaestom mjestu sa 16 bodova.

Međužupanijska nogometna liga središte – 19. kolo Sava – Gradići 0:3 (0:0)

NOGOMET - Neočekivani poraz na Lazini

STRMEC – Igralište SRC Lazina

Sudac: Svjantko (Novska)

Pomoćnici: Malekiušić (Kutina) i Perković (Sisak)

Strijelci: 0:1 Furić(55), 0:2 Župetić(81), 0:3 Župetić(84)

SAVA STRMEC: Šimić, Novoselec, Cerovečki, Frajt, Trgovčević (od 86. Ivanović), Halužan, Maruna (od 58. Mihelčić), Kovačko (od 58. Stanić), Kostanjski, Guliš (od 80. Kočnar), Gavran (od 75. Cvetković)

Trener: Davor Orsag

GRADIĆI: Kovačić, Yame Junior (od 66. Župetić), Rajić, Budimir, Bogović, Šandor (od 85. Leder), Krstanović, Lacković (od 46. Cindrić), Ferenček, Ekollo Remi (od 50. Štefner), Furić (od 80. Fridrih)

Trener: Zoran Tomčić

Igrač utakmice: Marijo Šandor (Gradići)

Neočekivan poraz upisali su igrači Save na domaćoj Lazini. Nakon nekoliko dobrih proljetnih izdanja domaći navijači očekivali su nastavak bodovne berbe, no Gradići su s uvjerljivih 0:3 prošli kroz Strmec. U prvih 45 minuta domaćini su prikazali bolju igru koju nisu uspjeli oplemeniti golom. U prvih 15. minuta u prilikama su bili Kostanjski i Guliš, no njihovi udarci su bezopasni kao i pokušaj Gavrana s 20 – ak metara pred sam odlazak na odmor. U nastavku gosti dominantni, u 55. Šandor pronalazi dobro postavljenog Furića koji s ruba šesnaesterca trese mrežu Šimića. Minimalna prednost Gradića bila je do zadnjih 10 minuta kada nezaustavljivi Šandor podebljava svoj konto s još dvije asistencije. Njegova dodavanja u nove pogotke pretvorio je Župetić potvrdivši tako bolje izdanje gostujućih nogometaša ovog vikenda na Lazini.

Nakon 19. kola vodi Udarnik sa 44 boda, drugo je Špansko sa 41, dok je Sava na devetom mjestu s 26 bodova.