Međužupanijska nogometna liga središte – 18. kolo Libertas – Sava 2:3 (1:3)

Libertas – Sava 2:3 (1:3)

NOVSKA – Gradski stadion

Sudac: Huzjak (Zagreb)

Pomoćnici: Vincelj i Kušer

Strijelci: 0:1 Cerovečki(22), 1:1 Šimunović(40), 1:2 Choi(42 – ag), 1:3 Kovačko(45), 2:3 Filipović(68)

LIBERTAS: Ilinić, Filipović, Pranić, Majdandžić, Choi, Šakić, Šimunović, Galešić, Miško, Rogulja (od 65. Ljubičić), Melnik

Trener: Đuro Petrinec

SAVA STRMEC: Šimić, Novoselec, Cerovečki, Frajt, Trgovčević (od 86. Filipović), Halužan, Maruna (od 80. Kočnar), Kovačko (od 70. Šarić), Kostanjski, Mihelčić (od 50. Gulić), Gavran

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Bruno Kovačko (Sava Strmec)

Nakon domaće pobjede protiv Radoboja na Lazini, Strmčani su se i u ovom kolu bodovno osladili na gostovanju kod Libertasa iz Novske. Domaćin nije mogao nadoknaditi dva gola minusa koji su izabranici Davora Orsaga stvorili dobrom igrom u prvih 45 minuta. Nakon dvadesetak minuta opipavanja snaga bolja igra Save donosi gol za početnu prednost. U 22. Cerovečki je izveo slobodni udarac i preko živog zida neobranjivo matirao Ilinića. Domaćini dolaze do izjednačenja u 40. minuti. Brzu kontru pokušao je okončati Rogulja čiji udarac odsjeda na prečki, ali najbrži na odbijancu je bio Šimunović za poravnanje 1:1. Do odmora blitz krieg gostiju koji na odmor odlaze s dva gola prednosti: prvo u 42. Choi glavom vara svog vratara za 1:2, a potom u sudačkoj nadoknadi igrač susreta Kovačko lijepim udarcem s ruba 16 metara po treći puta šalje loptu u mrežu Libertasa. Sredinom nastavka Filipović smanjuje prednost Strmčana na 2:3, ali raspoloženi Šimić na vratima Save više nije dozvolio novi pogodak pa svi bodovi odlaze iz Novske.

Nakon 18. kola vodi Udarnik s 43 boda, drugo je Špansko s 38, dok je Sava na osmom mjestu s 26 bodova.

1. županijska liga zapad – 16. kolo

NOGOMET - Poraz Bregane, pobjeda Zrinskog

Jaska - Bregana 2:1 (1:1)

Jurinić bio neumoljiv

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali

Sudac: Kurtović (Zagreb)

Pomoćnici: Družanović i Horvatić (oba iz Jastrebarskog)

Strijelci: 1:0 Jurinić(3 – 11m), 1:1 Copić(11), 2:1 Jurinić(83 – 11m)

JASKA: Budinščak, Štefić, Gustetić, Borković, Šimanović, M. Mravunac, Majdandžić (od 46. Lončarić), L. Mravunac, Budna (od 88. Šerić), Jurinić, Šolčić

Trener: Damir Katovčić

BREGANA: Štibić, Crnković (od 62. I. Babojelić), Stanec, Povh (od 81. Močan), D. Babojelić, Prelec, M. Škacan, Vapnar, Copić, F. Škacan, Ovčarić

Trener: Goran Grdinić

Crveni karton: Lončarić(72); Copić(85)

Igrač utakmice: Josip Jurinić (Jaska)

S dva pogotka Jurinića (oba postignuta nakon udaraca s bijele točke) domaćini slave minimalnu pobjedu nad momčadi Bregane. Već u trećoj minuti Jurinić se našao „oči u oči“ s vratarom Bregane Štibićem pa je s kreča svoju momčad doveo u ranu prednost. Gosti ubrzo odgovaraju istom mjerom, u 11. Copić koristi zbunjenost u domaćoj obrani pa poravnava stanje na semaforu u 1:1. Igrači Jaske tijekom meča su bili opasnija momčad, ali na novi pogodak morali su čekati do 83. kada je Jurinić i u drugom ogledu nadmudrio suparničkog vratara. Kraj susreta obje su momčadi dočekale s po 10 igrače zahvaljujući isključenjima Lončarića na domaćoj i strijelca Copića na gostujućoj strani.

Zrinski – Pušća 4:0 (1:0)

Lako protiv "fenjeraša"

FARKAŠEVAC – Igralište Sportskog centra

Sudac: Kelečić (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Čunović (Gornja Zdenčina) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 1:0 Brdarić(17), 2:0 Pavlović (51 – 11m), 3:0 Grgečić(67), 4:0 Ištuk(81)

ZRINSKI: T. Ratešić, D. Ratešić (od 80. Kalmeta), D. Vrančić, Pavlović, Brdarić, T. Vrančić (od 80. Šicl), Šarić (od 80. Marić), A. Horvat, Zrinjan, Draclin (od 70. Roso), Ištuk

PUŠĆA: Ponjarić, N. Jelačić, Brlečić, J. Jelačić, Horvatin, Gorupec, Božić, Percela, Bernardić, Strjački, Stanišak

Trener: Zvjezdan Brlek

Igrač utakmice: Karlo Brdarić (Zrinski)

Gostovanje posljednje momčadi lige domaćini su iskoristili na najbolji mogući način te na svom terenu uvjerljivo slavili s 4:0. Igrači iz Farkaševca na odmor su otišli sa samo golom prednosti i to zahvaljujući Brdariću koji je u 17. minuti s 25 metara neobranjivo pogodio mrežu gostiju. U nastavku domaćini ubacuju u višu brzinu i s 3 gola uvjerljivo slave. U 51. Pavlović s bijele točke povećava na 2:0, Grgečić dalekometnim projektilom u 67. diže na 3:0, a konačni rezultat postavlja Ištuk desetak minuta prije posljednjeg sučeva zvižduka.

Rakov Potok – Bestovje 3:4 (3:1)

Ni Žlender nije pomogao

RAKOV POTOK – Igralište Rakovog Potoka

Pomoćnici: Božić (Samobor) i Kožarec (Bregana)

Strijelci: 1:0 Žlender(2), 2:0 Žlender(8), 2:1 Sviben(33), 3:1 Žlender(42), 3:2 Mišić(47), 3:3 Sviben(55), 3:4 Mišić(81)

RAKOV POTOK: Šaplek, Golub (od 81. S. Vonić), P. Fabek, Piplica, Žlender, Jakopec, Mikulin (od 46. Cesarec), Petriško, Muhek (od 81. J. Vonić), Karlović, T. Fabek

Trener: Robert Blažinović

BESTOVJE: Rebrović, Đurđević (od 90. Pavlović), Horvat, Kozić, Šoštarić, Kapus, Žaja (od 73. Stanić), Antunović (od 57. Gržan), Moštak, Šikić, Mišić (od 82. Vukelić)

Trener: Robert Šoštarić

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (Rakov Potok)

U najefikasnijem susretu kola gosti iz Bestovja su minimalno svladali domaći Rakov Potok s 4:3. Domaćini su furiozno krenuli u meč i već nakon 8 minuta imali prednost 2:0. Oba gola postigao je Žlender. U 33. Sviben smanjuje na 2:1, no domaćini novim golom nezaustavljivog Žlendera na predah odlaze s (činilo se) komotnih dva gola razlike. No, u nastavku potpuni preokret. Već u 47. Mišić smanjuje na 3:2, a osam minuta kasnije Sviben vraća stvari na početak. U 81. Mišić svojim drugim golom donosi potpuni preokret i sve bodove usmjerava put Bestovja.

Novaki – Mladost (KS) 2:2 (1:1)

I bod je na kraju dobar

NOVAKI – Igralište SC Novaki

Sudac: Šantorić (Šenkovec)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Žiljak (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 L. Hasanović(1), 1:1 Mataušić(5), 2:1 Barbarić(49), 2:2 V. Stunja(66)

NOVAKI: M. Čakanić, Binički (od 77. I. Čakanić), Žugec, Barbarić, Rajh, Stanec (od 72. Gestić), Bilogrević, Žganjer, Borić (od 81. Nikoletić), Živko, Mataušić

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, Kelečić, Gugec, Sirovica, Kožarec (od 14. Kegljević), Carin (od 69. Ložnjak), D. Hasanović, L. Hasanović (od 81. K. Hasanović), Jakšić, V. Stunja, A. Stunja (od 58. P. Stunja)

Igrač utakmice: Mladen Mataušić (Novaki)

Na startu prvenstva momčadi Novaka i Mladosti iz Klinča Sela podijelili su bodove odigravši 2:2. Već u prvoj minuti nespremne domaćine šokirao je Hasanović, no rano vodstvo gostiju četiri minute kasnije anulirao je Mataušić. Početkom nastavka prednost na stranu domaćina donosi Barbarić, a na konačnih 2:2 postavlja Stunja u 66. minuti.

Nakon 16. kola vodi Dinamo (J) s 37 bodova, drugi je Krašić s 33, Bestovje je šesto s 27 bodova, Bregana je deseta sa 20, Zrinski je jedanaesti sa 17, dok su Novaki na dvanaestom mjestu sa 16 bodova.