3. HNL zapad – 18. kolo Samobor – Maksimir 1:1 (0:0)

SAMOBOR: Kovačić, Trupec, Vrančić, Makarun, Šimac, Držić, Škvorc, Mohač, Brujić, Regović (od 62. Brdarić), Tomić (od 75. Pagadur)

MAKSIMIR: Šušković, Valković, Marić, Čibarić, Ježić, Nakić, Hodak, Glasnović (od 68. Kadirić), Žugaj, Kovačić, Bektaši (od 83. Bastić)

Trener: Rajko Vidović

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Ni u trećem proljetnom kolu, a prvom pod ravnanjem novog trenera Stjepana Bašića, Samoborci nisu uspjeli doći do željene pobjede s kojom bi pobjegli od opasne zone u kojoj se nalaze. Drugih 45 minuta bilo je puno uzbudljivije od prvog poluvremena na stadionu u Hebrangovoj. U 48. Brujić je odradio većinu posla, „izvozao“ gostujuću obranu pa dobacio do Tomića kojem nije bilo teško matirati Šuškovića. U 67. velika prilika za odlazak na 2:0, ali je Brujić glavom (tik iznad prečke) neprecizan. Minutu kasnije Nakić koristi dubinsku loptu od suigrača i poravnava na 1:1. Do kraja susreta gosti imaju najveću priliku preko (koju je uspješno ukrotio Kovačić), dok domaćini mogu biti nezadovoljni sucem Ješićem koji ih je, barem gledajući s tribina, zakinuo za očigledan kazneni udarac.

Nakon 18. kola vodi Vinogradar s 39 bodova, drugi je Krk s 33, dok je Samobor na petnaestom mjestu sa 16 bodova.

Opatija kup, 18.ožujka

KARATE - Tri medalje za KK Bregana

U subotu, 18. Ožujka, održan je 18. Opatija kup, na kojem je nastupilo 430 natjecatelja iz Hrvatske, Italije, Slovenije i BiH. Turnir je poslužio kao dobra provjera sportske forme prije državnog prvenstva za mlađe dobne kategorije.

Iz Karate kluba Bregana nastupilo je troje mladih natjecatelja koji su prikazali vrlo dobre mečeve i osvojili tri brončana odličja.

Patricija Žabčić je u kategoriji učenica do 44 kg osvojila broncu, a malo je nedostajalo da ponovi isti uspjeh i u kategoriji mlađih kadetkinja, gdje je na kraju zaustavljena korak do medalje.

Uspješan nastup imali su braća Borna i Petar Stanić, koji su osvojili treća mjesta u kategoriji mlađih kadeta do 52 kg.

Najmlađi samoborski streličari osvojili tri medalje na državnom prvenstvu

STRELIČARSTVO - Samoborci imaju dvije prvakinje

Na državnom dvoranskom prvenstvu Hrvatske za djecu do 14 godina u Čakovcu su se 18. ožujka najmlađi samoborski streličari pokazali u punom sjaju i osvojili čak tri medalje.

Da je zasluženo bila nominirana za "mladu nadu" samoborskog sporta dokazala je Luna Pađan, koja je u kategoriji standardnog luka za djevojčice do 12 godina obranila naslov državne prvakinje. Naslov državne prvakinje osvojila je i Talija Valentak u kategoriji složenog luka za djevojčice do 12 godina. Talia i Luna najbolje su prijateljice i školske kolegice, a odlikuje ih i ozbiljan pristup treninzima te sada zasluženo nose naslove državnih prvakinja, svaka u svojoj kategoriji. Talija je ujedno ispucala i osobni rekord, 491 krug!

Najveća neizvjesnost bila je u kategoriji složenog luka za dječake do 12 godina, gdje je nastupio Vigo Mikola, koji je prije svega pet tjedna slomio desnu ruku i činilo se da neće moći nastupiti na turniru. Vigova želja je ipak prevladala te je nakon dogovora s liječnicima Vigo radio izolirane vježbe i tek dva dana prije samog natjecanja po prvi puta nakon povrede pucao iz luka. Nakon što je za samo deset krugova bio iza prvoga na poluvremenu, na kraju turnira je završio na trećem mjestu, također ispucavši svoj osobni rekord.

U kategoriji standardnog luka za djevojčice nastupila je i Dora Sokolović, po streličarskom stažu najmlađa članica. Njoj je ovo bio tek drugi turnir na kojem je nastupila, a osvojila je šesto mjesto.

U kategoriji standardnog luka za dječake do 12 godina Danielu Heatonu je "za dlaku" umakla medalja i završio je turnir na četvrtom mjestu, a najmlađi član samoborskog kluba Lovre Koritnik izborio je u konačnici šesto mjesto.

Ovim turnirom završila je dvoranska sezona i streličari sada sele na vanjske terene pa će Samoborci ubrzano nastaviti treninge na prostoru bivše Vojarne Taborec, jer ih prvi vanjski turnir očekuje već 2. travnja.

D.K.

KADETI - ŽUPANIJSKA LIGA – 2. kolo Samobor - Gorica 73:55 (38:38) (17:23, 21:15, 24:8, 11:9)

KOŠARKA - U nastavku krenuli silovito

KADETI - ŽUPANIJSKA LIGA – 2. kolo
Samobor - Gorica  73:55 (38:38) (17:23, 21:15, 24:8, 11:9)

SAMOBOR: Kontak 20, Zorko 16, Knezović 13, Sedlar 11, Milakara 10, Matović 3, Polo; Trener: Marin Sedlar

GORICA: Alpeza, Jacović, Istanbuli, Došen 10, Maletić 2, Lacić 17, Šekerija, Gnjidić 5, Getz 3, Ivanetić 12, Maleš 3, Janjić 3; Trener: H. Istanbuli

Kadeti Samobora u 2. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Gorice rezultatom 73:55. Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, Samoborci su u drugom krenuli silovito i vrlo brzo ostvarili dvadesetak koševa razlike, što je na kraju bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu.

U pobjedi Samoboraca istaknuli su se Kontak s 20, Zorko sa 16 i Knezović s 13 koševa.

Kod Gorice najučinkovitiji je bio Lacić sa 17 koševa.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 10. kolo Petar Zrinski - Samobor 84:52 (32:27) (15:13, 17:14, 18:6, 34:19)

KOŠARKA - Raspali se u nastavku

SAMOBOR: Župančić 5, Bujanić 11, Džimbeg, Škiljan 3, Tadžić 17, Zadro 4, Mulahalilović, Govekar 5, Golić 7; Trener: Darko Župančić

PETAR ZRINSKI: Nemec 14, Škrapić 25, Balić 8, Beljo 8, Mikac, Kunić 15, Taras 7, Haić, Bolčić 7; Trener: Damir Horvat

U 10. kolu 1. Županijske lige veterana Samoborci su na gostujućem terenu izgubili od ekipe Petar Zrinski iz Vrbovca rezultatom 84:52. Nakon prvog poluvremena, u kojem su Samoborci držali priključak, u drugom poluvremenu igra im se potpuno raspala. Uz to domaćini još više stišću u odbrani i preko brzih kontranapada dolaze do uvjerljive pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Tadžić sa 17 i Bujanić s 11 koševa.

Kod Petra Zrinskog najučinkovitiji su bili Škrapić s 25 i Kunić s 15 koševa.

Liga 2005 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo Ivanić - Samobor 14:33 (9:15) (3:9, 6:6, 5:10, 0:8)

KOŠARKA - Razigrali se i pobijedili

SAMOBOR: L. Žganjer 11, Boch, Dean, Štrkalj 6, Musa 4, Hrastnik 4, B. Žganjer, Magdić 2, Posedi 2, Dolenac 4; Trener: Marko Šilobod

IVANIĆ: Tomeš, Radašević, Belić 5, Ferenčak, Pajur 9, Ivković, Posuda; Trener: F. Zajčić

U 7. kolu Lige 2005 Zagrebačke županije Samoborci su u gostima došli do pobjede pobijedivši ekipu Ivanića s rezultatom 14:33. Nakon početnih 5:0 za Samoborce, domaćini pokušavaju preokrenuti rezultat do poluvremena, ali bez uspjeha. U nastavku utakmice razigrani Samoborci igraju bez greške i ostvaruju uvjerljivu pobjedu.

U ekipi Samoboraca odlično je odigrao Luka Žganjer, ubacivši 11 koševa.

Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Paljur s 9 koševa.