KERESTINEC – SC Kerestinec

Gledatelja 80

Sudac: Vukadin

Pomoćnici: Jurakić i Barkić (svi iz Dugog Sela)

Strijelci: 0:1 Smolčić(8), 1:1 Buden(10 – 11m), 2:1 Buden(48 – 11m), 2:2 Buden (58 – ag), 2:3 Smolčić(61), 3:3 Žitković(83), 4:3 Krnjus(89)

TOP: Kos, Marić (od 46. Starčević), Krnjus, Kutija (od 80. Ačkar), Tubikanec, Jukić (od 65. Mlinarić), Buden, Pipić (od 66. Holetić – Kralj), Sekulić, Djurić, Stanić (od 46. Žitković)

Trener: Berislav Gluić

BISTRA: Špiček, Jedvaj, Barun, Mravunac (od 48. Babić), Smolčić, Šutalo, Zendeli, Posavec (od 88. Vicić), Žlebački, Žaper (od 75. Vrabec), Marić (od 46. Kukec)

Trener: Zdenko Krasnić

Igrač utakmice: Vinko Buden (TOP)

Efikasan susret u Kerestincu ponudio je sedam golova koji su, na sreću po domaću publiku, pravilno raspoređeni za minimalnu pobjedu „topnika“. Već u 8. minuti Smolčić svojim prvim golom dovodi Bistru u prednost. S dvije opravdano dosuđene najstrože kazne koje je realizirao Buden (u 10. i 48. minuti) domaćini preokreću tijek rezultata u svoju korist. Budenu se postizanje pogodaka svidjelo i prešlo u naviku, no u 58. minuti svojom greškom vara svog vratara Kosa i poravnava na 2:2. Tri minute kasnije Smolčić novim golom ponovno Bistrane stavlja u povoljniji položaj u odnosu na domaću momčad. Gosti su tri boda držali sve do posljednjih 10 minuta kada Kerestinčani rade potpuni preokret. Prvo Žitković iz gužve u 83. poravnava na 3:3, a onda u 89. Krnjus eurogolom s 20 metara zapečaćuje sudbinu Bistre i sve bodove ostavlja u Kerestincu.

Sloga (O) – Klas 0:3 (0:1)

Neugodan poraz na otvaranju

OREŠJE – Igralište SC Orešje

Sudac: T. Golub

Pomoćnici: M. Golub i Kramarić (svi iz Jastrebarskog)

Strijelci: 0.1 Mihalj(30), 0:2 J. Celčić(55), 0:3 M. Celčić(71)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Filipović (od 70. Jović), Prahin, Franjičević, Holetić (od 53. Masnjak), Kukolja, Kovačević (od 46. Jež), Marković, Bojić, Sapanjoš (od 65. Kharat), T. Vučur

Trener: Tomislav Vučur

KLAS: Slavujević, Butković (od 46. M. Celčić), Devedžić, Kundih, Marinčević (od 68. Puljić), J. Tadić, Fišer (od 83. S. Tadić), J. Celčić, Gusak, Bubalo, Mihalj

Trener: Igor Barukčić

Igrač utakmice: Matija Mihalj (Klas)

Neugodan 0:3 poraz doživjeli su igrači Sloge na otvaranju proljetnog dijela prvenstva. Bolji uvod u susret domaćini su mogli kapitalizirati u 21. minuti, ali udarac Kukolje na asistenciju Vučura završava na prečki gostujućih vrata. Deset minuta kasnije korner Klasa najbolje koristi Mihalj i dalekometnim udarcem vara Gudževića za 0:1. Početkom nastavka domaćini ponovno bolji, ali dvije prilike (Sapanjoš i Vučur) odlaze u nepovrat. Gosti to golovima Josipa i Mihaela Celčića kažnjavaju i put Mičevca odlaze s uvjerljivom pobjedom.

Nakon 18. kola vodi Jamnica s 37 bodova, druga je Croatia (H) s 33, TOP je deveti s 26, dok je Sloga (O) na četrnaestom mjestu sa 17 bodova.