Kup svetog Nikole 2016. - Varaždin, 26. studenoga

KARATE - Jedanaest medalja za Samoborce

U organizaciji Karate kluba Varaždin održan je 26. studenoga tradicionalni 12. po redu međunarodni turnir Kup svetog Nikole, na kojem je nastupilo 525 mladih karateka iz 57 klubova Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

U poznatoj novoj sportskoj dvorani Arena Varaždin nastupio je i Karate klub Samobor sa svojim mladim snagama (19 sportašica i sportaša), koji su se iz Varaždina vratili s ukupno jedanaest osvojenih odličja: 1 zlatom, 4 srebra i 6 bronci.

Najuspješnija je bila Lara Krvavica, koja je slavila u konkurenciji učenica, kate B program.

Medalju srebrnog sjaja su osvojili Nina Šunjić (kate cicibanke), Veronika Horak (kate kadetkinje), Mia Fauković (borbe učenice do 32 kg) i Petar Jednar (kadeti do 57 kg).

Brončano odličje su izborili Iskra Majsec (kate učenice), Nika Jelen (kate mlađe kadetkinje), Lucija Lucić (kate kadetkinje), Ana Terihaj (borbe ml. učenice do 36 kg), Sven Jakovina (borbe učenici do 38 kg) i Magdalena Šuflaj (kadetkinje borbe do 54 kg).

Ostali nisu uspjeli doći do odličja, ali su ostavili dobar dojam te stekli važno natjecateljsko iskustvo.

SENIORI – A2 liga – 9. kolo Rudeš - Samobor 85:64 (40:33) (24:14, 16:19 25:17, 20:14)

KOŠARKA - Nervozom srljali u poraz

SENIORI – A2 liga – 9. kolo
Rudeš - Samobor  85:64 (40:33) (24:14, 16:19 25:17, 20:14)

RUDEŠ: Krešimir Ljubičić 17, Luka Ljubičić 12, Marko Dmitrović 11, Mario Štirjan 10, Mario Galić 9, Ivan Radman 6, Roko Anzulović 6, Luka Žugaj 5, Marko Jurič 4, Tomislav Cvitković 3, Mato Meštrović 2, Matej Jelovčić; Trener: Milan Ličina

SAMOBOR: Marko Šilobod 22, Jakša Milatić 13, Mateo Gionechetti-Prahin 11, Niko Gril 8, Nikša Šiljezar 8, Bruno Levanić-Kutni 2, Lovro Jelić, Mark Knezović, Ivan Bilić, Zvjezdan Imbert; Trener: Matija Brkljačić

Košarkaši Samobora u 9. kolu A2 lige seniora izgubili su na gostujućem terenu od ekipe Rudeša rezultatom 85:64. Nakon početnog vodstva od 2:6 Samoborci igraju neorganizirano i brzaju u napadu, dok domaćini smiruju redove i prelaze u vodstvo od desetak koševa razlike koje održavaju do polovice treće četvrtine. Krajem četvrtine Samoborci ostaju bez ubačaja, dok domaćini povezuju nekoliko trica za dvadesetak koševa prednosti. Do kraja utakmice Samoborci ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti visoko vodstvo domaćina, za što su najviše zaslužni domaći centri koji su nadskakali Samoborce za 26 skokova viška, 57 naprema samo 31 skoka Samoboraca.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Marko Šilobod s 22 i Jakša Milatić s 13 koševa.

Kod Rudeša najučinkovitiji su bili braća Krešimir Ljubičić sa 17 i Luka Ljubičić s 15 koševa. Sljedeći vikend Samoborcima u goste dolazi drugoplasirana ekipa lige ekipa Zapada iz Zagreba.

JUNIORI – 2. HRL – 2. kolo Samobor - Ogulin 61:76 (35:31) (19:15, 16:16, 10:19, 16:26)

KOŠARKA - Ostali bez snage

SAMOBOR: Mišić 22, Čižmešija 9, Jelić 9, Kontak 5, Knezović 6, Palčec 5, Iviček 4, Bedeniković 1, Čakanić, Milakara, Sedlar; Trener: Josip Vlah

OGULIN: Stošić 31, Marincel 13, Dujmić 9, Polić 8, Blašković 8, Bekavac 6, Cindrić 1, Angelov, Ivošević, Pauković; Trener: M. Vorkapić

Juniori Samobora u 2. kolu lige izgubili su na domaćem terenu od ekipe Ogulina rezultatom 61:76. U prvom poluvremenu boljom igrom Samoborci su u jednom periodu imali najveće vodstvo od 9 koševa prednosti 24:15. U drugom poluvremenu gosti su se razigrali, dok Samoborci izgledaju sve umorniji, tako da se vrlo brzo rastopila prednost Samoboraca od 5 koševa razlike na poluvremenu te gosti postepeno ostvaruju prednost koja je do kraja utakmice otišla na visokih 15 koševa prednosti za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca jedini dvoznamenkasti je bio Mišić s 22 koša.

Kod Ogulina istaknuli su se Stošić s 31 i Marincel s 13 koševa.

KADETI – 2. HRL – 9. kolo Zapad - Samobor 71:73 (36:41) (19:23, 17:18, 17:16, 18:16)

KOŠARKA - Pobjeda u dramatičnoj završnici

SAMOBOR: Knezović 38, Kontak 19, Sedlar 13, Noa 3, Milakara, Polo, Matović; Trener: Marin Sedlar

ZAPAD: Pranjić 30, Tomičić 19, Mustapić 13, Bradić 5, Škrtić 4, Omerso

U 9. kolu kadeti Samobora su na gostujućem terenu u dramatičnoj završnici došli do važne pobjede pobijedivši ekipu Zapada iz Zagreba s rezultatom 71:73. Doslovno od prve do zadnje minute ekipe se izmjenjuju u vodstvu, da bi u posljednjim trenucima utakmice Samoborci preko svog najboljeg strijelca Marka Knezovića došli do minimalne, ali zaslužene pobjede od dva koša razlike.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Knezović s 38, Kontak s 19 i Sedlar s 13 koševa.

Kod Zapada najučinkovitiji su bili Pranjić s 30, Tomičić s 19 i Mustapić s 13 koševa.