3. HNL zapad – 14. kolo Samobor – Dubrava Tim kabel 3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Horvat(48), 2:0 Škvorc(60), 3:0 Brdarić(88)

SAMOBOR: Kovačić, Makarun, Štignjedec (od 46. Vrančić), Zeman, Držić, Horvat, Hasan (od 46. Vrančić), Škvorc, Držić, Brujić, Tomić (od 57. Brdarić), Regović

DUBRAVA TIM KABEL: Kakša, Juranović, El Saleh, Kolak (od 48. Mustapić), Baučić, Vidović (od 75. Krajina), Abramović, Brcković, Berišić, Marić, Čečura

Trener: Davor Matić

Crveni karton: Kakša(48)

Igrač utakmice: Željko Kovačić (Samobor)

Čak 7 kola, od Vrbovca u 7. do Dubrave u 14. kolu trajao je post Samobora čiji se nogometaši nisu mogli sastati s pobjedom. Dolazak trećeplasirane Dubrave u Hebrangovu nije „mirisao“ na najbolji mogući ishod za igrače Svena Raića, no u ovoj prevrtljivoj polusezoni upravo su gosti s istoka Zagreba bili ti na kojima je samoborska serija neuspjeha morala stati. Gosti, sukladno renomeu i poziciji na tablici, su u prvom dijelu bili opasnija momčad. Najbliže golu bio je Brcković, ali je njegov projektil odsjeo na prečki raspoloženog Kovačića. U nastavku, osim lagane kiše, počinje padati i golovi. U 48. vratar Kakša zaustavlja Brujića prekršajem, a uz najstrožu kaznu, sudac Starčević dodatno nagrađuje gostujuću jedinicu ranijim odlaskom put svlačionice. Njegova zamjena Mustapić nije imao šansu u srazu s Horvatom pa domaćini vode 1:0. Dvanaest minuta kasnije Škvorc izbjegava ofsajd zamku i lagano poentira za 2:0. Gosti se ni s igračem manje nisu u potpunosti predali, štoviše, još jednom okvir vrata i tri Kovačićeve obrane čuvaju domaću mrežu netaknutom. Konačna potvrda pobjede stiže u 88. minuti kad Brdarić (zamijenio Tomića) po treći put sprema loptu u gostujuću mrežu.

Nakon 14. kola vode Vinogradar i Krk sa po 29 bodova, Kustošija je treća s 26, dok je Samobor na četrnaestom mjestu sa 14 bodova.

24. Memorijal Antun Tova Stipančić

STOLNI TENIS - Srebro Zari Ilić

Na 24. Memorijalu Antun Tova Stipančić u Zagrebu, igranom 18. i 19. studenoga, Zara Ilić je u kategoriji kadetkinja postigla odličan rezultat i osvajila srebernu medalju, dok u juniorkama nije prošla grupu.

Petar Znika u juniorima nije prošao grupu, a u kadetima je došao do 1/16 finala.

Lucija Krnić u NMK je došla do 1/4 finala, a u MK ne prolazi grupu.

Ana Znika u NKM dolazi do 1/8 finala, a u MK ne prolazi grupu.

Petra Gović u NMK dolazi do 1/8 inala, a Neva Gojković i Lovro Škalac u NMK ne prolaze grupu.

SENIORI – A2 liga – 8. kolo Samobor - Agrodalm 81:72 (42 : 51) (16:25, 26:26, 15:11, 24:10)

KOŠARKA - I publiku digli na noge!

SENIORI – A2 liga – 8. kolo
Samobor - Agrodalm  81:72 (42 : 51)  (16:25, 26:26, 15:11, 24:10)

SAMOBOR: Marko Šilobod 16, Lovro Mandalinić 16, Jakša Milatić 14, Niko Gril 10, Mateo Gionechetti-Prahin 10, Bruno Levanić-Kutni 10, Ivan Bilić 3, Nikša Šiljezar 2, Lovro Jelić, Mark Knezović, Zvjezdan Imbert; Trener: Matija Brkljačić

AGRODALM: Domagoj Matić 16, Andrej Ceraj 15, Nikola Baran 12, Tomislav Salopek 10, Dorian Ribarić 9, Tomo Lončar 5, Vanja Miletić 3, Ante Žužul 2, Miroslav Zadro, Ivan Ćosić, Luka Marić, Filip Mitrović; Trener: Joško Garma

Košarkaši Samobora u 8 kolu A2 lige seniora pobijedili su na domaćem terenu ekipu Agrodalma s rezultatom 81:72. Gosti su ušli u utakmicu bez greške i do kraja četvrtine predvođeni Matićem s 3 trice i serijom od 13 koševa ostvaruju visoko vodstvo od 16:25. U drugoj četvrtini Samoborci igraju sve bolje ali uspijevaju tek održati 9 koševa zaostataka. U drugom poluvremenu domaćini igraju sve žešće i čvršće u obrani i napadu što gosti nekako uspijevaju parirati, da bi Samoborci i dalje nastavili u istom tempu i tek polovicom zadnje četvrtine uspijevaju slomiti goste sa serijom od 13:2 koševa od kojih su zakucavanje Mandalinića i alley oop kapetana Gionechettija na dodavanje Levanića digli na noge prezadovoljnu publiku.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Marko Šilobod sa 16, Lovro Mandalinić sa 16 i Jakša Milatić sa 14 koševa.

Kod Agrodalma najučinkovitiji su bili Domagoj Matić sa 16 i Andrej Ceraj s 15 koševa. Slijedeći vikend sedmoplasirani Samoborci idu u goste četvrtoplasiranom Rudešu.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 5. kolo Samobor - Dugo Selo 77:35 (24:18) (12:10, 12:8, 21:8, 32:9)

KOŠARKA - Ubacili u višu brzinu

SAMOBOR: Mixich 14, Mustafić 4, Rubinić 4, Sedlar 25, Sirovica 4, Klišanić 10, Mucak 4, Jelić 12; Trener: Krešimir Klupač

DUGO SELO: Barilić 4, Zdešić, Kuprešak, Petrlić 5, Lovrić 3, Petrović 2, Velić, Dobra, Josipović 18, Anderson 3; Trener: Vlado Pašalić

U 5. kolu mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu pobijedili ekipu Dugog Sela s rezultatom 77:35. U prvom poluvremenu gosti su na korak do Samoboraca, međutim, u drugom poluvremenu Samoborci predvođeni Sedlarom ubacuju u višu brzinu i vrlo brzo ostvaruju visoku razliku, za na kraju zasluženu i uvjerljivu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Sedlar s 25, Mixich sa 14 i Jelić s 12 koševa.

Kod Dugog Sela najučinkovitiji je bio Josipović s 18 koševa.

Liga 2005 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 1. kolo Ivanić - Samobor 32:37 (18:23) (2:13, 16:10, 6:6, 8:8)

KOŠARKA - Kos vodio do pobjede

SAMOBOR: Mandić, Posedi, Musa 2, Boch 2, Žganjer 3, Dolenac 4, Klasan, Štrkalj 3, Seba 3, Kos 16, Grgos 2, Žinkor 2; Trener Marko Šilobod

IVANIĆ: Radašević 12, Belić 12, Tišljer 2, Ferenčak 3, Pajur 3, Ivković, Tomeš, Posundar; Trener: Filip Zajčić

U 1. kolu lige 2005 Samoborci su na gostujućem terenu ostvarili vrijednu pobjedu protiv domaćina Ivanića, pobijedivši s rezultatom 32:37. Samoborci, predvođeni odličnim Kosom, ostvaruju u prvoj četvrtini znatniju razliku od 2:13, što se na kraju pokazalo kao odlučujuće za pobjedu u uzbudljivoj i tijesnoj završnici.

Kod Samoboraca najučinkovititji je bio Marat Kos sa 16 koševa.

Kod Ivanića istaknuli su se Radašević i Belić, oba s po 12 koševa.

Križevci Open 2016 – Križevci, 19. studenoga

KARATE - Petnaest medalja samoborskih karateka

Karate klub KTC iz Križevaca četvrti puta zaredom bio je odličan i ljubazan domaćin i organizator međunarodnog turnira Križevci Open, koji je ove godine okupio 382 natjecatelja iz 54 kluba Hrvatske, Srbije, Mađarske, Slovenije, Slovačke i BiH.

Karate klub Samobor nastupio je u Križevcima sa 14 predstavnika u borbama i 5 predstavnika u katama, a u Samobor se vratio a ukupno osvojenih 15 odličja: 7 zlata, 4 srebra i 4 bronce.

Ovim rezultatima Karate klub Samobor je na ljestvici uspješnosti klubova osvojio 1. mjesto te time ponovio uspjeh iz prošle godine, kada je također bio najuspješniji klub na ovom turniru.

Posebno treba spomenuti Luciju Gečević, koja je slavila u konkurenciji kata kod kadetkinja i juniorki osvojivši 1. mjesto.

Odlična je bila i Paula Šogorić pobijedivši u borbama mlađih kadetkinja, dok se okitila brončanim odličjem u konkurenciji kadetkinja.

S dvije osvojene medalje još se može pohvaliti i katašica Nika Jelen - srebrom u konkurenciji kadetkinja i broncom u konkurenciji mlađih kadetkinja.