Premijer rukometna liga - 7. kolo Rudar – Poreč 26:26 (10:12)

RUKOMET - Rudari žale za drugim bodom

Premijer rukometna liga - 7. kolo
Rudar – Poreč  26:26 (10:12)

Rudar: F. Cvetković; D. Banjedvorec; F. Skendrović M. Štajnkler 2; S. Šujster 1; D. Trčak 3; H. Tojčić 5; T. Štajnkler; T. Brnas 1; J. Štajnkler 1; A. Trčak 3; L. Bumbak; E. Fresl 4; Z. Đikić 6(4)

Rukometaši Rudara u 7. kolu Premijer lige ugostili su na svom terenu vodeću ekipu prvenstva Poreč, koja je nakon odigranih šest prvenstvenih kola na svom kontu imala maksimalnih 12 bodova. Rukometaši Rudara odigrali su odličnu utakmicu, ali malo sportske sreće i odličan vratar gostiju Moreno Car spriječili su ih da upišu drugu prvenstvenu pobjedu. Od samog početka vodila se izjednačena borba, da bi sredinom poluvremena gosti uspjeli naparaviti osjetniju prednost 6:9, koju uspijevaju očuvati do kraja prvog poluvremena i rezultata 10:12. U nastavku Rudari ubrzo dostižu vodstvo gostiju i prvo vodstvo na utakmici imaju pri rezultatu 14:13. Rudari igraju odlično u obrani, a u napadu uspijevaju realizirati stvorene prilike pa u 47. minuti imaju vodstvo 21:18. Odmah nakon postignutog 21 pogotka Rudari zarađuju isključenje od 2 minute, što iskusni gosti koriste i poravnavaju rezultat na 21:21. Rudari uspijevaju ostvariti novo vodstvo i u 53. minuti vode 24:22, da bi gosti predvođeni fenomenalnim Carom napravili novi preokret i u 58. minuti došli do novog vodstva 24:26. Rudari u preostalom vremenu uspijevaju izjednačiti, a 18 sekundi prije kraja imaju napad za pobjedu. U preostalom vremenu uspijevaju izraditi priliku za pogodak, ali posljednji šut Zvonka Đikića završava na vratnici za konačnih 26:26.

Rudari su odigrali najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu prvenstva, ali su gosti pokazali zašto drže vrh Premijer lige. Osvojeni bod Rudarima daje podstrek za nova prvenstvena iskušenja, a svoju priliku za novim bodovim potražit će u narednim utakmicama i manje kvalitetnim protivnicima. Rudarima su na ruku išli i ostali rezultati, jer ekipe iz donjeg doma Premijer lige na svojim terenima nisu uspjele iznenaditi favorizirane goste.

U 8. kolu Rudari gostuju u Zgrebu kod ekipe Dubrave.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 3. kolo Samobor - Petar Zrinski 84:86 (42:42) (24:21,18:21,18:25,24:19)

KOŠARKA - Dobro krenuli, pa stali

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 3. kolo
Samobor - Petar Zrinski  84:86 (42:42) (24:21,18:21,18:25,24:19)

Samobor - Petar Zrinski 84:86 (42:42) (24:21,18:21,18:25,24:19)

Dobro krenuli, pa stali

SAMOBOR: Župančić 5, Medić, Matijašević 6, Mulahalilović 11, Džimbeg Z., Zadro 9, Škiljan Z. 10, Govekar 2, Zemljak 14, Pavšek 24, Tadžić 3; Trener: Darko Župančić

PETAR ZRINSKI: Škrapić 21, Fašaić 25, Barać, Haić 5, Beljo 8, Ćurić 4, Horvat 23; Trener: Horvat

Veterani Samobora u 3. kolu lige izgubili su tijesno na domaćem terenu od ekipe Petra Zrinskog iz Vrbovca rezultatom 84:86. Samoborci su dobro otvorili utakmicu i sa 4 pogođene trice do pete minute utakmice imaju najveće vodstvo od 18:4. Međutim, tada je stao šut i gosti pomalo do poluvremena izjednačuju na 42:42. U drugom poluvremenu gosti u dva navrata imaju 8 koševa prednosti, ali Samoborci serijom koševa u samoj završnici dolaze do izjednačenja, da bi gosti odmah poveli s dva koša razlike. U posljednjem napadu 2 sekunde prije kraja utakmice Samoborci šutiraju tricu za pobjedu, ali lopta nije htjela u koš, na veliko veselje Vrbovčana. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Pavšek s 24 i Zemljak sa 14 koševa, a kod Petra Zrinskog Fašaić s 25 i Horvat s 23 koša.