3. HNL zapad – 12. kolo Samobor – Opatija 0:2 (0:1)

SAMOBOR: Kovačić, Vrančić (od 80. Sekulić), Štignjedec, Ivkovčić, Zeman, Držić, Horvat (od 72. Aljinović), Škvorc (od 85. Sekulić), Držić, Brujić, Brdarić (od 56. Regović)

OPATIJA: Raspor, Kovačević, Krešić, Kolić, Šolić, Lee, Šuker (od 90. Bajramović), Cvetković (od 46. T. Rudan), Lazić, Mršić (od 85. J. Rudan)

Trener: Zoran Bogolin

Igrač utakmice: Matej Mršić (Opatija)

Novi poraz Samobora bez postignutog gola upisan je ove subote protiv Opatije. Gosti s Kvarnera opasno su živjeli prvih 30 – ak minuta i to je razdoblje bilo daleko najbolje u igri domaćina. U uvodnik minutama Brujić iz blizine promašuje cijela vrata, a nakon njega veliku prigodu propušta i Brdarić nedovoljno precizno naciljavši vrata Raspora. Gosti do 0:1 dolaze u 32. minuti kada lijepi prodor Mršića ne uspijevaju zaustaviti domaći braniči pa se lopta zakoprcala u samoborskoj mreži. U nastavku Raićevi izabranici bezidejni, bez prave prilike protiv čvrstih gostiju koji su znalački zatvarali utakmicu kako je ona tekla prema svom kraju. U posljednjih 15 minuta Kovačić sjajno brani dvije prilike Rudana i Šukera, ali nije mogao ništa protiv Šolića koji je u 86. minuti izbio pred njega, elegantno ga zaobišao i s loptom se ušetao u nebranjenu mrežu.

Nakon 12. kola vode Vinogradar, Krk i Dubrava Tim kabel s po 23 boda, Kustošija je četvrta s 20, dok je Samobor na petnaestom mjestu s 11 bodova.

Međužupanijska nogometna liga središte – 13. kolo Sava – Polet (B) 2:0 (0:0)

NOGOMET - Poletno protiv Poleta

Međužupanijska nogometna liga središte – 13. kolo
Sava – Polet (B) 2:0 (0:0)

STRMEC – Igralište SRC Lazina

Sudac: Hrgović (Zagreb)

Pomoćnici: Šekerija i Kocek

Strijelci: 1:0 Stanić(58), 2:0 Novoselec(64)

SAVA STRMEC: Razum, Novoselec, Trgovčević (od 81. Kočnar), Frajt, M. Matošević (od 80. Šarić), Maruna, Stanić (od 70. Župančić), Grcić (od 67. J. Matošević), Kostanjski, Guliš, Gavran

Trener: Zoran Vukelić

POLET BUŠEVEC: Bradić, Stuparić, Šafranić, Župetić, Blažinčić (od 70. Josić), Sučić, Zlodi, Sovina, M. Brajković (od 70. L. Brajković), Bišić (od 81. Robić)

Trener: Damir Hruškar

Igrač utakmice: Zvonimir Guliš (Sava)

Vrludanje Savinih rezultata i igre nastavilo se i u 13. kolu u kojem je s 2:0 pobijeđen Polet iz Buševca. Nakon 0:4 u prošlom kolu, bolje plasirani gosti (6. mjesto) lagano su nadigrani na Lazini na veselje 150 prisutnih gledatelja. Već u prvih 45 minuta domaćini su trebali imati opipljivu rezultatsku prednost, ali što gostujući vratar Bradić, a što okvir vrata zaustavlja po dva pokušaja Trgovčevića i Stanića. Sredinom drugog dijela ipak sve sjeda na svoje mjesto. Gavran u 58. centrira, a Stanić iz trećeg pokušaja ipak nadmudruje obranu Buševčana za 1:0. Šest minuta kasnije petu pobjedu u prvenstvu Save potvrđuje Novoselec nakon nove opasne situacije pred golom Poleta.

Nakon 13. kola vodi Udarnik s 33 boda, drugo je Špansko s 31, dok je Sava na jedanaestom mjestu sa 17 bodova.

Jedinstvena županijska liga – 13. kolo TOP – Sloga (O) 3:1 (1:0)

NOGOMET - Susjedski obračun domaćinu

Jedinstvena županijska liga – 13. kolo
TOP – Sloga (O) 3:1 (1:0)

Sudac: Blažević (Prigorje Brdovečko)

Pomoćnici: Benković i Lešković (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Pipić(38), 1:1 Masnjak(58), 2:1 Starčević(85), 3:1 Blažević(88)

TOP: Cvitković, Pipić, Kutija, Žitković (od 72. Ačkar), Buden, Starčević, Holetić – Kralj, Brglez (od 58. Gondžić; od 82. Blažević), Djurić (od 89. Cvetković), Gluić (od 46. Mlinarić), Levanić

Trener: Berislav Gluić

SLOGA OREŠJE: Šoštarek, Filipović (od 46. Malečić), Prahin, Crnjac, Kruhek (od 46. Holetić), Jež (od 46. Golubić), Valjak (od 46. Kukolja), Marković, Bojić (od 46. Masnjak), Sapanjoš, Vučur

Crveni karton: Golubić (90)

Igrač utakmice: Martin Pipić (TOP)

Trinaesto kolo bilo je sretno za igrače TOP–a koji su u susjedskom obračunu, tek u smiraj susreta, nadigrali goste iz Orešja s 3:1. Prvi dio protekao je u boljoj igri domaćina koji je svoj nastup kapitalizirao u 38. minuti. Pipić je ispratio ubačaj s desne strane i matirao Šoštareka. Gostujući trener – igrač Vučur nije bio zadovoljan izvedbom svoje momčadi u prvih 45. minuta pa na poluvremenu mijenja petoricu igrača i to mu se isplaćuje u 58. minuti kada svježi Masnjak udarcem s 20 metara poravnava na 1:1. Gosti su bod u džepu imali sve do posljednjih 5 minuta igre, ali onda im slijedi raspad sistema. Prvo Starčević, a zatim i Blažević postižu po gol, a u sudačkoj nadoknadi još je „pocrvenio“ Golubić za konačni krah Sloge u Kerestincu.

Nakon 13. kola vodi Croatia s 26 bodova, druga je Jamnica s 25, TOP je šesti s 21 bodom, dok je Sloga na četrnaestom mjestu s 11.