NOGOMET - Pobjeda Bregane, porazi Novaka i Zrinskog

Bregana – Bestovje 3:1 (1:1)

Pobjedom se izjednačili

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Cikojević (Samobor)

Strijelci: 1:0 Radovanić(15), 1:1 Žaja(41), 2:1 Matijaščić(55), 3:1 Matijaščić(75)

BREGANA: Štibić, Stanec, Runtas (od 32. Crnković), Beloša, Ramić, Lehpamer (od 83. Močan), Ovčarić, K. Vapnar (od 55. Copić), Radovanić (od 18. Matijaščić), Škacan, Babojelić

Trener: Mario Makarun

BESTOVJE: Rebrović, Đurđević, Horvat, Kozić, Šoštarić, Kapus, Žaja (od 73. Stanić), Antunović (od 57. Gržan), Moštak, Šikić, Mišić (od 82. Vukelić)

Trener: Robert Šoštarić

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić (Bregana)

Pobjedom od 3:1 igrači Bregane ulovili su i petnaesti bod ove sezone s čime su se izjednačili s Bestovjem na diobi osmog mjesta tablice 1. ŽNL. Domaćini su poveli u 15. minuti golom Radovanića koji je samo tri minute kasnije morao izaći iz igre zbog ozljede. Bio je to bingo za domaćine obzirom da je njega zamijenio Matijaščić koji je u nastavku s dva gola ovjerio pobjedu svoje momčadi. Gosti su pred odmor izjednačili golom Žaje, no u nastavku svježi Matijaščić dva puta pogađa mrežu Rebrovića za konačnih 3:1.

Sava (D) - Zrinski 2:1 (2:0)

Bodovi ipak favoritu

DRENJE – Igralište Save

Sudac: Lafter

Strijelci: 1:0 M. Jagustović(25), 2:0 Glivarec(41), 2:1 Horvat(84)

SAVA DRENJE: Suljić, Glavarec, M. Frkanec, Španjol, M. Jagustović (od 90. Drenski), Gotal (od 75. Vrhovski), I. Frkanec (od 75. Braje), Preskar, Šoštarić, D. Jagustović, Mezak

Trener: Miroslav Šorgić

ZRINSKI: Ratešić, G. Horvat, Da. Vrančić (od 83. Do. Vrančić) Pavlović, Brdarić, Šicl, Koletić (od 73. Jagodić), Šarić (od 73. Zrinjan), Grgečić, Mihelčić (od 75. Prelec), Ištuk

Igrač utakmice: Dario Glivarec (Sava)

Momčad iz Drenja bila je favorit uoči ovog susreta, no domaćini su tek s minimalnom prednošću svladali gosta iz Farkaševca. Prvi dio završio je vodstvom Save od 2:0. Prvi gol postigao je Jagustović, a potom je u 41. minuti prednost Drenjana poduplao igrač susreta Glivarec. Gosti u nastavku bolji, ali samo za jedan gol s kojim su se primaknuli na konačnih 2:1 (strijelac Horvat u 84. minuti).

Jaska - Novaki 5:2 (0:1)

Dobro krenuli, pa stali

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali

Sudac: Filipčić (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Gestić(37), 1:1 Šimanović(49), 2:1 Bucković(65), 3:1 Bradvić(74), 4:1 Bucković(77), 5:1 Bucković(87), 5:2 Bilogrević(90 – 11m)

JASKA: Budinščak, Bucković (od 87. Jerbić), Sertić (od 77. Gustetić), Španić, Šimanović, Miljević, Mravunac, Bradvić (od 80. Vidaković), Novosel, Budna (od 67. Ivančić), Šolčić (od 67. Majdandžić)

Trener: Damir Katovčić

NOVAKI: Divković, Žugec, Barbarić, Janjić, Gestić (od 58. Stanić; od 71. Čakanić), Bilogrević, Živko, Borić, Matijević (od 76. Modrić), Žganjer (od 71. Binički), Mataušić (od 82. Ergi)

Igrač utakmice: Mislav Bradvić (Jaska)

Unatoč vodstvu nakon prvog dijela od 0:1, igrači Novaka iz Jaske se vraćaju s 5 „komada“ u mreži. Gol Gestića iz 37. minute kao da je pokrenuo uspavane domaćine koji su u nastavku u potpunosti zasjenili gostujuću jedanaestoricu. Još jednom sjajnu partiju su odigrali dvojac Bradvić – Bucković koji kvalitativno odskaču u ovom rangu natjecanja i s kojom sve protivničke obrane imaju pune ruke posla. Bucković s tri i Bradvić s jednim golom predvodili su svoju momčad do konačne i uvjerljive pobjede. Drugi pogodak za goste postigao je duboko u sudačkoj nadoknadi Bilogrević udarcem s bijele točke.

Nakon 10. kola vodi Krašić s 23 boda, drugi je Dinamo (J) s 21, Bregana i Bestovje su na osmom i devetom mjestu sa po 15 bodova, Zrinski je jedanaesti s 11, dok su Novaki na trinaestom mjestu sa 7 bodova.

Međužupanijska nogometna liga središte – 11. kolo Sava – Mladost (Z) 4:3 (1:1

NOGOMET - Šarić u 90. za trobod

Međužupanijska nogometna liga središte – 11. kolo
Sava – Mladost (Z) 4:3 (1:1

STRMEC – Igralište SRC Lazina

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Dolibašić i Kovač (oba iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Bunčec(11), 1:1 Guliš(28), 2:1 Kostanjski(52), 2:2 Bunčec(63), 2:3 Iskrić(65), 3:3 Trgovčević(74 – 11m), 4:3 Šarić(90)

SAVA STRMEC: Razum, Novoselec, Trgovčević, Frajt, M. Matošević, Maruna (od 75. Ovčariček), Stanić (od 66. Župančić), Grcić (od 67. J. Matošević), Kostanjski, Guliš (od 68. Šarić), Gavran

Trener: Zoran Vukelić

MLADOST ZABOK: Tkalec, J. Kotarski, Vančina, Repovečki (od 80. Horvat), Deak (od 55. Belanović), Bunčec, Iskrić, V. Kotarski, M. Kotarski, Kolar (od 46. Miljaninec), Kukina - Španec

Trener: Dražen Kovjanić

Crveni karton: M. Kotarski(74)

Igrač utakmice: Marko Trgovčević (Sava)

Drugom uzastopnom „četvorkom“ u mreži protivnika Sava upisuje drugu uzastopnu pobjedu i s nova tri boda odlazi prema sredini tablice. Gosti iz Zagorja bolje su otvorili utakmicu i u 11. minuti poveli golom Bunčeca. Domaćini sredinom prvog dijela izjednačuju rezultat. Akciju je započeo Trgovčević, a okrunio Guliš za 1:1. Svoju dobru igru Trgovčević je potvrdio i u nastavku kada asistira Kostanjskom, a ovaj glavom po drugi puta sprema loptu iza leđa vratara gostiju Tkaleca. Rezultatski minus pretrgnuo je goste pa u razmaku od 2 minute oni sada dolaze u prednost. U 63. Bunčec postiže svoj drugi gol, a u 65. grešku Marune koristi Iskrić za 2:3. No, ni tu nije bio kraj rezultatskih preokreta. Slavlje je na tribinama u 74. minuti kada s bijele točke poravnava Trgovčević, a usput igrači Mladosti ostaju i s igračem manje. Pritisak brojnijeg domaćina urodio je plodom u sučevoj nadoknadi kada zamjena Šarić novim golom zaokružuje lijepu nogometnu predstavu na Lazini.

Nakon 9. kola vodi Udarnik s 27 bodova, drugo je Špansko s 25, dok je Sava na jedanaestom mjestu sa 14 bodova.

Svjetski judo dan na Dječjem odjelu samoborske knjižnice

Vrhunske fotografije za vrhunski judo

Vrhunske fotografije za vrhunski judo-1

27. je listopada, u Odjelu za djecu i mlade samoborske knjižnice, otvorenjem izložbe fotografija o judu započelo obilježavanje Svjetskog judo dana u organizaciji Judo kluba Profectus Samobor.

Međunarodna judo federacija (IJF) je 28. listopada proglasila Svjetskim judo danom, a cilj je promocija vrijednosti juda širom planeta. Judo klub Profectus Samobor se od 2014. priključuje obilježavanju, a ove godine je želja Svjetski judo dan približiti i drugim građanima Samobora.

Postavljena je izložba fotografija Klausa Müllera, jednog od vrhunskih fotografa najpoznatijeg svjetskog web portala za judo JudoInside.com. Na pedesetak fotografija nalaze se neki od najpoznatijih svjetskih judaša, ali i početnici koji tek upoznaju ovaj olimpijski sport.

Sve okupljene je pozdravila ravnateljica Gradske knjižnice, Mirjana Dimnjaković, a nekoliko riječi o judu rekao je tajnik Judo kluba Profectus Samobor Vladimir Vuković, posebno istaknuvši tehničke probleme s kojima se susreće sportski fotograf u ambijentu sportske dvorane, potrebnom znanju i o fotografiji i o sportu koji prati, a o kvaliteti fotografija Klausa Müllera govorio je predsjednik samoborske fotografske udruge Fotooko Samobor Vladimir Kinđerski.

Na kraju je Klaus Müller ispričao nekoliko dogodovština s natjecanja i rekao da iako se radi o olimpijskim pobjednicima i svjetskim prvacima, za razliku od zvijezda u drugim sportovima, s judašima nema problema oko fotografiranja i da su vrlo susretljivi.

Nakon otvorenja izložbe upriličeno je i predstavljanje dječje knjige o judu Danice Juričić Spasović Volim džudo, volim Sandru i druženje s autoricom. U zanimljivom druženju autorica je opisala nastanak knjige, odgovarala na pitanja i podijelila vijest da je upravo završila nastavak knjige o judu i da se nada da će do kraja godine krenuti u tisak. Predstavljanje je završeno u druženju i razgovoru s djecom koja su nestrpljivo čekala posvete autorice.

Obilježavanje Svjetskog judo dana se nastavlja 28. listopada, u 19,30 sati u Sportskoj dvorani Samobor, kada će na okruglom stolu na temu "Uključenje vrtićke djece u organizirano bavljenje sportom" govoriti dr. Ariana Alić, specijalist medicine rada i sporta, Vesna Hude, prof. psihologije, Dina Rendulić, prof. pedagogije i Matija Jug Dujaković, magistar kineziologije.

Oni će s okupljenima razgovarati o nedostatku tjelesne aktivnosti kod vrtićke i školske djece, o tome treba li i kada krenuti s treniranjem u sportskim klubovima, kako treniranje utječe na fizički i psihički razvoj djece i odgovoriti na mnoga druga pitanja. U sklopu tog događanja bit će i postavljena mala izložba dječjih radova na temu juda. Ulaz je slobodan.