Tradicionalni memorijalni turnir - Slavonski Brod, 24. rujna

KARATE - Berba medalja za Samoborce

KARATE - Berba medalja za Samoborce-1

Ove subote Slavonski Brod ugostio je velik broj karatista iz 5 država na 23. tradicionalnom memorijalnom turniru.

Samoborski karatisti su nastupili s 13 sportaša različitih dobnih kategorija i postigli su odlične rezultate.

Najuspješnija je bila Paula Šogorić, koja je osvojila zlatno odličje u kategoriji mlađih kadetkinja preko 55 kg. Paula je sad već standardna osvajačica medalja na kojem god turniru se pojavi, što može itekako veseliti trenere u samoborskom klubu.

Malo manje uspješni, bar što se boje odličja tiče, ali nikako ne i prikazanog karatea, su bili Ana Terihaj u kategoriji mlađih učenica do 32 kg, Borna Šunjić u kategoriji učenika do 34 kg te Mislav Blažeković u kategoriji mlađih kadeta do 41 kg, koji su osvojili srebrna odličja.

Sven Jakovina u kategoriji učenika do 38 kg i Neno Filipić u kategoriji učenika do 46 kg osvojili su brončana odličja, kao i mlađi kadeti Jurica Runtas u kategoriji preko 57 kg i Dario Szel u kategoriji do 41 kg. Medaljom istog sjaja se okitio i Leonard Šogorić u kategoriji juniora do 76 kg.

Bez medalja su ovaj puta ostali Mia Fauković, Domagoj Žaja, Petar Jednar i Dorian Romić.

Međužupanijska nogometna liga središte – 7. kolo Sava – Ponikve 0:3 (0:2)

NOGOMET - Loše počeli, tako i završili

Međužupanijska nogometna liga središte – 7. kolo
Sava – Ponikve 0:3 (0:2)

STRMEC – Igralište SRC Lazina

Gledatelja 350

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Krnic i Bizjak (oba iz Siska)

Strijelci: 0:1 Kajba(9), 0:2 Bartolić(20), 0:3 Berić(60)

SAVA STRMEC: Razum, Novoselec, Sudar (od 46. Matošević), Trgovčević (od 75. Brekalo), Frajt, Halužan (od 65. Gavran), Ovčariček, Maruna (od 58. Kočnar), Grčić, Kostanjski, Guliš

Trener: Zoran Vukelić

PONIKVE: Orlović, Čukelj, Štimac, Berić (od 83. Nasić), Zubčić (od 78. Šteko), Bartolić (od 83. Obšivač), Ačkar, Miklečić, Katić, Drežnjak, Kajba (od 70. Validžić)

Trener: Hrvoje Pipinić

Igrač utakmice: Vid Bartolić (Ponikve)

Već nakon deset minuta nije slutilo na dobro u Strmcu – gosti su u razmaku od jednu minute s dva gola pobjegli na sigurnu prednost od dva gola. U 9. minuti konfuznost u domaćoj obrani koristi Kajba, a minutu kasnije pored stopera Save neometan loptu u mrežu iza Razuma šalje Bartolić. Domaćini su se meč mogu vratiti na polovici prvog dijela, ali najbolju priliku za momčad s Lazine u cijelom susretu ne koristi Trgovčević. Potvrda trećeg uzastopnog Savinog poraza stiže u 60. minuti. Na jedan gostujući centaršut Razum ne reagira najbolje, a njegovu grešku koristi Berić za konačnih 0:3.

Nakon 7. kola vodi Udarnik s 21 bodom, drugo je Špansko s 18, dok je Sava na trinaestom mjestu sa 7 bodova.