Mladi članovi ŠK Samobor odlični na državnom prvenstvu

ŠAH - Borna Franc prvak države

Na pojedinačnom kadetskom prvenstvu Hrvatske u šahu, koje je održano krajem lipnja u Trogiru, nastupilo je pet igrača Šahovskog kluba Samobor. Turniri su bili razdvojeni po starosnim kategorijama. Tako je u kategoriji U9 Borna Franc u konkurenciji 47 natjecatelja osvojio prvo mjesto s osvojenih 7.5 bodova od 9 mogućih. Martin Filipčić bio je 27. sa četiri boda. Kod dječaka do 11 godina starosti (U11) Oliver Magdić-Govedarica osvojio je 26. mjesto u konkurenciji 30 natjecatelja s osvojenih 3.5 boda. U kategoriji U13 Matija Fauković bio je peti od 60 natjecatelja sa 6 bodova od 9 mogućih, dok je Jan Bogović (U15) završio prvenstvo na 36. mjestu s osvojena 3 boda.

Osim Borne, koji je postao prvakom u najmlađoj uzrasnoj skupini, značajan uspjeh ostvario je i Matija kojemu je malo nedostajalo do osvajanja medalje u konkurenciji s najviše sudionika. Inače, brigu o natjecateljima na prvenstvu vodio je Željko Fauković, Matijin otac.

Osvajanjem 1. mjesta u svojoj konkurenciji Borna Franc je ostvario pravo nastupa na Europskom (Rumunjska) ili Svjetskom prvenstvu (Brazil), koje će se igrati sredinom 2017. godine.

Ljubitelje šaha podsjećamo i da je ovog ljeta ispred samoborskog kina postavljena šahovska ploča pa petkom, subotom i nedjeljom mogu igrati šah na otvorenom s vrtnim figurama.

D. Mihalinec

Željko Fauković (voditelj kadeta ŠK Samobor), Jan Bogović, Borna Franc s pobjedničkim peharom i Matija Fauković