NOGOMET - Zrinski s bodovima iz Jakovlja

Dinamo (J) - Zrinski 2:3 (0:1)

Nastavili sjajnu serijuJAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Filipčić (Ključ Brdovečki)

Strijelci: 0:1 Berbić(23 – ag), 1:1 Zrinjski(50), 1:2 Grgečić(55), 2:2 Vrančić(58 – ag), 2:3 Grgečić(88)

DINAMO JAKOVLJE: Šimunić, Pilski, Berbić, Andabak, Škrlin – Batina, Golubić, Glasnović, Piškor, Vrabec (od 89. Konjevod), Babić, Zrinjski

Trener: Tomislav Šantalab

ZRINSKI: Cvetković, Prelec, G. Horvat, Pavlović, Baltić (od 60. Blažević), Vrančić, Vlašić (od 60. Brdarić), Muranić (od 46. M. Horvat), A. Horvat, Grgečić, Ištuk

Trener: Denis Murić

Igrač utakmice: Matija Grgečić (Zrinski)

Sjajna proljetna serija Zrinskog se nastavlja. Drugoplasirani Dinamo iz Jakovlja poražen je na vlastitom terenu pa sada vodećem Kupincu nedostaje samo bod za matematičko osiguravanje naslova prvaka. Gosti su poveli u 23. minuti greškom Berbića koji je nenamjerno matirao vlastitog vratara za početno slavlje momčadi iz Farkaševca. Favorizirani domaćini preko Zrinjskog početkom nastavka poravnavaju na 1:1. Grgečić svojim prvih golom u 55. minuti vraća Zrinski ponovno u prednost. U 58. Vrančić je odlučio kopirati Berbićevu neopreznost pa gledatelji u Jakovlju po drugi puta vide autogol. U jeku domaćih napada Grgečić u 88. minuti po drugi puta svladava Dinamovog vratara Šimunića za veliku pobjedu i skok Zrinskog s desete na sedmu poziciju.

Bregana – Pušća 3:3 (1:1)

Gosti u 90. "iščupali" bod

BREGANA – Igralište Grablice

Gledatelja 30

Sudac: Munić (Bregana)

Strijelci: 0:1 Percela(3), 1:1 Erceg(33), 2:1 Ovčarić(58), 2:2 Starček(60), 3:2 Ahlin(80), 3:3 T. Stanišak(90)

BREGANA: Milaković (od 46. Vapnar), Babojelić, Belan, Erceg, Ramić, Tančak (od 75. Močan), Gestić, Ovčarić, Beloša, Škacan, Kovačić (od 60. Ahlin)

Trener: David Kižlin

PUŠĆA: I. Jelačić, N. Jelačić, Bernardić, Starjački, Starček, Filokvić, Studak (od 60. Rakar), Percela, Ž. Stanišak, T. Stanišak, Bzik

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Jurica Gestić (Bregana)

U utakmici punoj rezultatskih preokreta svakoj momčadi pripada po bod. Gosti su sjajno otvorili susret i već u 3. minuti poveli nakon prekida. Lopta se od prečka odbila do Perice koji takav zicer iz blizine ne promašuje. Domaćin nakon pola sata igre poravnava golom Ercega, a u 58. momčad koju vodi David Kižlin u prednost dovodi Ovčarić. Gosti nisu potreseni minusom pa samo dvije minute kasnije Starček poentira za novi remi na semaforu. Kada je Ahlin u 80. glavom po treći puta zatresao mrežu momčadi iz Pušće domaći navijači su vjerovali da će to biti dovoljno za 11. prvenstvenu pobjedu Bregane. S tim se ipak nije složio Stanišak koji u sučevoj nadoknadi Bregani odnosi 2, a svojoj momčadi donosi jedan bod.

Novaki – Sloga (B) 1:4 (1:0)

Krenuli dobro, pa ostali pregaženi

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: A. Kožarec

Strijelci: 1:0 Grgas(23), 1:1 Šicl(49 - ag), 1:2 Aščić(82), 1:3 I. Janjić(86), 1:4 Ivanović(87 – 11m)

NOVAKI: Divković, Vitko, Horvat, Grgas, H. Janjić, Šicl, Bilogrević, Marko Žugec, Borić (od 46. Bungić), Matijević, Mataušić (od 68. Žganjer)

Trener: Ferdo Kamenčić

SLOGA BREZJE: Jelić, Jurić, I. Janjić, D. Burnik, M. Bošnjak, A. Burnik, Aščić, Barač (od 46. Ivanović), Rupčić, Karabelj, K. Bošnjak (od 75. Dankić)

Trener: Hrvoje Komar

Crveni karton: Matijević (83)

Igrač utakmice: Alana Burnik (Sloga)

Susjedski dvoboj u Novakima pripao je gostima koji su u posljednjih 10 minuta blitz – kriegom uvjerljivo svladali domaćina. Novaki su dobro krenuli u susret i poveli golom Grgasa u 23. minuti. Šicl početkom nastavka nespretno matira svog vratara pa gosti ni krivi ni dužni stižu do poravnanja. I kada se već naslućivala podjela bodova, gosti iz Brezja u razmaku od 5 minuta postižu 3 gola (Aščić, I. Janjić i Ivanović s bijele točke) i u konačnici uvjerljivo slave.

Kupinec – Bestovje 2:0 (0:0)

Teško protiv lidera

KUPINEC – Igralište u Kupincu

Sudac: Krešić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Patljak(67), 2:0 Peršin(85)

KUPINEC: Požega, D. Mravak, Fabek, Patljak, Všetečka, Antolović (od 46. Čunović), Peršin, Kolar, Herceg, Vračević, J. Mravak

Trener: Tomislav Kelava

BESTOVJE: Mišić, Mini, Horvat, Stanić, Žaja, Krog, Antunović, Moštak, Tolić, Šikić, Sviben

Trener: Petar Ignjatić

Igrač utakmice: Dominik Peršin (Kupinec)

Lider prvenstva je tek u nastavku slomio otpor gosta iz Bestovja i uz kiks drugoplasiranog Dinama iz Jakovlja došao na tik do osvajanja naslova. Gosti su odolijevali napadima Kupinca sve do 67. minute kada njihovu mrežu otključava Patljak. Na konačnih 2:0 5 minuta prije kraja susreta postavlja Peršin.

Nakon 26. kola vodi Kupinec sa 61 bodom, drugi je Dinamo (J) s 50, Zrinski je sedmi s 38 koliko ima i osma Bregana, Bestovje je deseto s 37, dok su Novaki na trinaestom mjestu s 28 bodova.

Jedinstvena županijska liga – 26. kolo

NOGOMET - Poraz save u 90. minuti

Sloga (O) – Strmec (B) 3:1 (1:1)

Pobjedom bježe od dna

OREŠJE – Sportski centar Orešje

Sutkinja: Manuela Krušlin (Brdovec)

Pomoćnici: Gurdon Bašimamović i Horvatić (oboje iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Gradečki(32), 1:1 Luka Masnjak(34 – 11m), 2:1 Jež(54), 3:1 Škutin(66)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Prahin, (od 90. Penezić), Mekinec, Malečić, Crnjac, Bojić (od 46. Kruhek), Franjičević, Luka Masnjak (od 74. Sapanjoš), Škutin (od 74. Librić), Vučur, Jež (od 63. Kukolja)

Trener: Tomislav Vučur

STRMEC BEDENICA: Jurić, Novački, Dimović (od 74. Mrazović), Hmelina, Gradečki, Bičak, Bedeković, Šumiga (od 74. Habazin), Kušec (od 59. Brnjak), Krnjak, Trcak

Trener: Tomica Pisačić

Igrač utakmice: Zvonimir Franjičević (Sloga)

Vrlo važna pobjeda momčadi Sloge kojom su se udaljili od opasne zone ostvarena je unatoč početnom rezultatskom minusu. Nakon početnog ispitivanja snaga gosti od 32. minute vode. Krasno je s ruba 16 metara potegnuo Gradečki i neobranjivo pogodio daljnji gornji kut Gudževićevih vrata. Domaćini se brzo vraćaju u rezultatsku ravnotežu: samo dvije minute kasnije ruka gostujućeg igrača staje na put Masnjakovom udarcu pa sutkinja Krušlin zasluženo pokazuje na bijelu točku. Ovaj put Masnjaku nitko ne smeta pa se mreža trese za 1:1. U nastavku domaćini s dva brza gola osiguravaju devetu prvenstvenu pobjedu. Jež u 54. koristi pospanost u Bedeničkoj obrani pa pogađa za 2:1, a u 66. Škutin šalje gostujućeg vratara po treći put put mreže. Gosti su mogli i ozbiljnije nastradati da je s bijele točke bio precizan Kruhek, no jedno je dojam, a drugo bodovi koji ovog puta zasluženo ostaju u Orešju.

Lukavec - TOP 0:3 (0:2)

Levanić zabijao s "kreča"

SAVSKI MAROF – Igralište Savskog Marofa

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Šabić (Pavlovčani) i Kramarić (Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Marković(26), 0:2 Levanić(29–11m), 0:3 Levanić(88–11m)

LUKAVEC: Luter, Hajduk (od 70. Mešić), Drk (od 46. I. Hladni), L. Hladni, Grdenić, V. Borković, Celčić, Došen, Augustić, L. Borković, Janus

Trener: Ivica Senzen

TOP: Kos, Jukić, Cvitanović, Novak, Kutija, Jovanović (od 46. Mesić), Hudi (od 46. Stanić; od 85. Blažević), Pipić, Marković (od 55. Radoš), Levanić, Holetić - Kralj

Trener: Žarko Šetka

Igrač utakmice: Domagoj Levanić (TOP)

Neočekivano lagano su se igrači TOP – a prošetali do pobjede u Savskom Marofu gdje igrači Lukavca odrađuju svoje domaće susrete. Poklon bon domaćeg vratara Lutera nakon prekida u 24. minuti iskoristio je Marković za početno vodstvo momčadi iz Kerestinca. Tri minute kasnije domaćini nesmotreno rade prekršaj unutar svog šesnaesterca pa Levaniću nije bilo teško s bijele točke „poduplati“ prednost TOP–a na 0:2. Igrači Lukavca mogli su do odmora smanjiti zaostatak, ali udarac Borkovića završava na okviru vrata Kosa. I u nastavku domaćini pokušavaju doći do rezultatskog približavanja, ali obrana gostiju je svih 90 minuta bila na visini zadatka. U 88. minuti nova najstroža kazna za TOP koju u konačnih 0:3 ponovno pretvara Levanić sigurnim udarcem s 11 metara.

Croatia (H) – Sava Strmec 3:2 (1:1)

Izgubili u devedesetoj!

HRASTJE – Igralište Croatie

Sudac: Čužić

Pomoćnici: Mihalj i Bilić (svi iz velike Gorice)

Strijelci: 1:0 Lukić(12), 1:1 Kostanjski(44), 1:2 Župančić(58), 2:2 K. Antolković(69), 3:2 Pižir(90)

CROATIA HRASTJE: Pintar, Grabovac (od 62. Crneković), Dujmić, Gotal, M. Antolković (od 90. Černetić), Posavec, Pižir, Mahnet, K. Antolković (od 80. Stoajnović), Peteljak (od 19. Filipović), Lukić

Trener: Mario Rac

SAVA STRMEC: Razum, Novoselec, Trgovčević (od 49. Župančić), Frajt, Šarić (od 60. Kočnar), M. Matošević (od 46. Halužan) Maruna, Kostanjski, Čakanić (od 72. Ovčariček), Mihelčić, Gavran (od 46. J. Matošević)

Trener: Damir Kovačić

Igrač utakmice: Antonio Lukić (Croatia)

Neopterećena Sava stigla je u Hrastje i na kraju primljenim golom u posljednjim trenucima susreta minimalno izgubila. Domaćini su bolje otvorili susret i u 12. minuti poveli golom Lukića. Do odmora je poravnao Kostanjski, a u 58. prednost na stranu novog prvaka prebacio je Župančić. Ipak, žilavi domaćini golom Antolkovića u 69. izjednačuju na 2:2, a onda u posljednjim minutama veliku radost malobrojnim gledateljima donosi Pižir pogotkom za konačnih 3:2.

Nakon 26. kola vodi Sava (S) sa 66 bodova, druga je Bistra s 50, Sloga (O) je jedanaesta s 33, dok je TOP trinaesti s 30 bodova.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 10. kolo Ivanić – Samobor 66:67 (34:32) (14:14, 20:18, 11:19, 21:16)

KOŠARKA - Pobjeda sa zvukom sirene

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 10. kolo
Ivanić – Samobor  66:67 (34:32) (14:14, 20:18, 11:19, 21:16)

SAMOBOR: Župančić D. 9, Močan 26, Govekar 3, Škiljan K. 9, Džimbeg Z., Škiljan Z. 4, Japunčić, Golić, Pavšek 10, Zadro 4; Trener: Župančić Darko

IVANIĆ: Kalinić, Tišljer 4, Bertović, Đura 11, Mužina 12, Mihinec, Rac 7, Turkalj 19, Schmidtlechner, Rajčević, Novaković 13; Trener: Bertović

Veterani Samobora u 10. kolu lige pobijedili su sa zvukom sirene na gostujućem terenu ekipu Ivanića rezultatom 66:67. U izuzetno zanimljivoj utakmici ekipe se izmjenjuju u vodstvu do posljednje sekunde utakmice tako da su domaćini 10 sekundi prije kraja utakmice poveli preko slobodnih bacanja sa 66:64. Nakon minute odmora Samoborci u prvoj sekundi napada šutiraju neuspješno tricu da bi domaćini brzopleto 3 sekunde prije kraja izgubili u kontranapadu loptu pod košem Samoboraca. Izvedenu loptu iz reketa Samoboraca preko cijelog terena šutira Samoborac Župančić, a lopta sa zvukom sirene od table pogađa koš domaćina na veliko veselje Samoboraca za pobjedu s košem razlike.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Močan s 26, a kod Ivanića Turkalj s 19 koševa.