16.05.2016.

3. HNL zapad – 28. kolo Krk – Samobor 1:1 (1:0)

NOGOMET - Na kraju zadovoljni bodom

3. HNL zapad – 28. kolo
Krk – Samobor 1:1 (1:0)

KRK – Igralište Josipa Uravića Pepija

Gledatelja 150

Sudac: Valentić (Karlovac)

Pomoćnici: Delač i Bučar

Strijelci: 1:0 Totić(7), 1:1 Kižlin(81)

KRK: Berković, Jurasić, Turčić, Kurolt, Zec (od 70. Fumić), Kovačević, Bajramović (od 56. Pejanović), Nenadić, Totić, Rubčić, Fumić (od 61. Josipović)

Trener: Davor Dželalija

SAMOBOR: Tvrtković, Martić, Makarun, Ivkovčić, Zeman, Hasan, Držić, Tomić, Brdarić (od 60. Brujić), Škvorc, Regović (od 75. Kižlin)

Trener: Sven Raić

Igrač utakmice: Armin Tvrtković (Samobor)

S bodom u džepu vraćaju se Samoborci s Krka. Unatoč ranom minusu igrači Svena Raića uspjeli su se došuljati s minimalnim zaostatkom u posljednji dio susreta i onda poravnati stanje na semaforu. Bod je gostima donio Kižlin (zamijenio Regovića u 75.) golom u 81. minuti, a uz njega najzapaženiji u redovima Samobora bio je Tvrtković s nekoliko sjajnih obrana.

M.M.

Nakon 28. kola vodi Novigrad sa 69 bodova, drugi je Vinogradar s 55, dok je Samobor na četvrtom mjestu s 45 bodova.

 
16.05.2016.

Otvoreno prvenstvo Hrvatske 2016. - Sisak, 14. svibnja

KYOKUSHIN - Solidni rezultati naših

Otvoreno prvenstvo Hrvatske 2016. - Sisak, 14. svibnja

Domaćin ovogodišnjeg Otvorenog prvenstva Hrvatske u kyokushin karateu bio je Karate klub Croatia iz Siska, a međunarodni karakter su mu dali natjecatelji iz kluba KDK Austrija, a pored klubova Hrvatskog kyokushinkai saveza (Bregana DIV Bregana, Budo Ryu Zaprešić, Croatia Sisak, Domenica Sveta Nedelja, Fortis Samobor, Mas. Oyama Strmec i TNT Samobor) nastupili su i klubovi: Focus Strmec, Mladost Suhopolje te Moslavina Kutina.

U katama, odnosno zadanim formama, nastupilo je 28 natjecatelja, dok je u borbama nastupilo 63 natjecatelja, gdje su se borbe za dob od limača do juniora održale po pravilima punog kontakta sa zaštitnom opremom, a u dobi seniora po pravilima punog kontakta bez zaštitne opreme.

Najuspješniji klub prvenstva bio je Croatia Sisak s osvojenih 7 zlata, 4 srebra i 2 bronce, dok su Foris Samobor sa 6 zlata, 3 srebra i 2 bronce te Domenica Sveta Nedelja s 3 zlata, 4 srebra i 2 bronce zauzeli drugo, odnosno treće mjesto po uspješnosti.

Za najbolje natjecatelje u katama proglašeni su Klara Prpić i Kristijan Bašić iz Croatie, dok su Gabriela Suša iz Fortisa i Paolo Hegeduš iz Budo Ryua, proglašeni za najbolje natjecatelje u borbama.

Najuspješniji natjecatelji turnira bili su Klara Prpić i Alen Božić iz Croatie te Tomislav Božić iz Fortisa, koji je osvojio zlato i u katama i u borbama.

Sljedeći turnir u organizaciji Hrvatskog kyokushinkia saveza održat će se 15. listopada u Zaprešiću u sklopu obilježavanja Jelačićevih dana i Dana grada Zaprešića, a domaćin turnira bit će klub Budo Ryu.

Valja naglasiti kako su turniri Hrvatskog kyokushinkai saveza otvoreni za sve te je stoga ovo svojevrsni poziv za nastupom svim karatašima željnim natjecanja po pravilu punog kontakta bez obzira na stil, savez ili organizaciju iz kojih dolaze.

Album fotografija s turnira, kao i informacije o radu Hrvatskog kyokushinkai saveza pogledajte na FB stranici Croatian Kyokushinkai Association.

V.S.

Rezultati

KATE (zadane forme)

1. Limači: rođeni 2002. do 2006.

1. Bruno Pavletić, Domenica, Sveta Nedelja

2. Mateo Ćosić, Domenica, Sveta Nedelja

3. Patrik Mučnjak, Focus, Strmec

4. Anas Saadalla, Mas. Oyama, Strmec

2. Limačice: rođene 2009. do 2006.

1. Nika Štefanović, Mas. Oyama, Strmec

2. Mia Čakanić, Domenica, Sveta Nedelja

3. Kadeti: rođeni 2005. do 2002.

1. Alen Božić, Croatia, Sisak

2. Borna Ivančić, Mas. Oyama, Strmec

3. Hady Saadalla, Mas. Oyama, Strmec

4. Noa Boljevac, Mas. Oyama, Strmec

4. Kadetkinje: rođene 2005. do 2002.

1. Klara Prpić, Croatia, Sisak

2. Gabriela Suša, Fortis, Samobor

3. Paula Kepe, Moslavina, Kutina

4. Lea Bišćan, Bregana DIV, Bregana

5. Juniori: rođeni 2001. do 1998.

1. Tomislav Božić, Fortis, Samobor

2. Tin Janko Stanić, Fortis, Samobor

3. Luka Kepe, Moslavina, Kutina

6. Seniori: rođeni 1997. i stariji

1. Kristijan Bašić, Croatia, Sisak

2. Luka Sekelj, Fortis, Samobor

3. Lovro Mihelić, Fortis, Samobor

Najbolja natjecateljica u katama: Klara Prpić, Croatia, Sisak

Najbolji natjecatelj u katama: Kristijan Bašić, Croatia, Sisak

KUMITE (borbe)

1. Mlađi limači: rođeni 2009./2008. -40kg

1. Gabrijel Komljenović, Moslavina, Kutina

2. Kristijan Prpić, Croatia, Sisak

3. Ivano Mihajlović, Croatia, Sisak

4. Ante Butka, Mladost, Suhopolje

2. Mlađe limačice: rođene 2009./2008. -40kg

1. Elena Ladović, Mladost, Suhopolje

2. Klara Butka, Mladost, Suhopolje

3. Stariji limači: rođeni 2007./2006. -35kg

1. Mateo Ćosić, Domenica, Sveta Nedelja

2. Jakov Kosanović, Mladost, Suhopolje

3. Alen Ćosić, Domenica, Sveta Nedelja

4. Stariji limači: rođeni 2007./2006. -45kg

1. Tin Flegar, Budo Ryu, Zaprešić

2. Leon Bišćan, Bregana DIV, Bregana

3. Bruno Pavletić, Domenica, Sveta Nedelja

5. Starije limačice: rođene 2007./2006. -40kg

1. Petra Bradarić, Croatia, Sisak

2. Mia Čakanić, Domenica, Sveta Nedelja

3. Lea Pongrac, Budo Ryu, Zaprešić

4. Rene Helena Lukačević, Mladost, Suhopolje

6. Mlađi kadeti: rođeni 2005./2004. -40kg

1. Dejan Rakic, KDK, Austrija

2. Darijo Meštrović, Mladost, Suhopolje

7. Mlađi kadeti: rođeni 2005./2004. -50kg

1. Paulo Hegeduš, Budo Ryu, Zaprešić

2. Borna Flegar, Budo Ryu, Zaprešić

3. Florian Vizjak, TNT, Samobor

4. Borna Ivančić, Mas. Oyama, Strmec

8. Mlađi kadeti: rođeni 2005./2004. +50kg

1. Roko Aralica, Croatia, Sisak

2. Tomislav Tomić, Mladost, Suhopolje

3. Matej Blažanović, Mas. Oyama, Strmec

9. Mlađe kadetkinje: rođene 2005./2004. -45kg

1. Lea Bišćan, Begana DIV, Bregana

2. Nika Štefanović, Mas. Oyama, Strmec

10. Stariji kadeti: rođeni 2003./2002. -50kg

1. Leon Petrić, Begana DIV, Bregana

2. Noa Boljevac, Mas. Oyama, Strmec

11. Stariji kadeti: rođeni 2003./2002. -60kg

1. Tin Pentek, Mas. Oyama, Strmec

2. Deni Jechichanov, KDK, Austrija

12. Stariji kadeti: rođeni 2003./2002. +60kg

1. Alen Božić, Croatia, Sisak

2. Benjamin Štefanović, Mas. Oyama, Strmec

3. Borna Ladović, Mladost, Suhopolje

13. Starije kadetkinje: rođene 2003./2002. -50kg

1. Gabriela Suša, Fortis, Samobor

2. Ana Kukić, Croatia, Sisak

3. Martina Ratković, Croatia, Sisak

14. Starije kadetkinje: rođene 2003./2002. +50kg

1. Klara Prpić, Croatia, Sisak

2. Iva Mijok, Mladost, Suhopolje

3. Maja Vrančić, Fortis, Samobor

15. Mlađi juniori: rođeni 2001./2000. -60kg

1. Borna Polanšćak, Domenica, Sveta Nedelja

2. Dino Lokinger, Mladost, Suhopolje

16. Mlađi juniori: rođeni 2001./2000. -70kg

1. Juraj Štajcer, Bregana DIV, Bregana

2. Josip Vrančić, Mas. Oyama, Strmec

3. Daniel Rakic, KDK, Austrija

17. Mlađi juniori: rođeni 2001./2000. +70kg

1. Tomislav Božić, Fortis, Samobor

2. Luka Hećimović, Mladost, Suhopolje

3. Marko Kovač, Mas. Oyama, Strmec

18. Stariji juniori: rođeni 1999./1998. -65kg

1. Tin Janko Stanić, Fortis, Samobor

2. Mateo Raič, Domenica, Sveta Nedelja

19. Stariji juniori: rođeni 1999./1998. -75kg

1. Stipo Rašić, Fortis, Samobor

2. Fran Papić, Croatia, Sisak

20. Seniori: rođeni 1997. i ranije -80kg

1. Lovro Mihelić, Fortis, Samobor

2. Antonio Ivkovčić, TNT, Samobor

3. Mustafa Husseini, KDK, Austrija

4. Dejan Obranić, TNT, Samobor

21. Seniori: rođeni 1997. i ranije +80kg

1. Emanuel Lebo, KDK, Austrija

2. Leo Pavičić, Croatia, Sisak

Najbolja natjecateljica u borbama: Gabriela Suša, Fortis, Samobor

Najbolji natjecatelj u borbama: Paolo Hegeduš, Budo Ryu, Zaprešić

 
16.05.2016.

SENIORI – Ljetna liga – 7. kolo Bosco – Samobor 67:79 (32:33) (20:16, 12:17, 18:16, 17:30)

KOŠARKA - Pregazili ih na kraju

SENIORI – Ljetna liga – 7. kolo
Bosco – Samobor  67:79 (32:33) (20:16, 12:17, 18:16, 17:30)

SAMOBOR: B. Levanić 9, Knezović, Gionechetti 20, Milatić 21, Imbert 9, Rubin 5, Čižmešija 2, Gril 13; Trener: Matija Brkljačić

BOSCO: Čubrić 9, Matanović, Kuga 11, Banić 8, Barić 5, Rezo 10, Perić 13, Jakupčić, Vujičić, Radulović 4, Sušac 7; Trener: Jovanović

Košarkaši Samobora u 7. kolu ljetne lige seniora ostvarili su i sedmu pobjedu u nizu pobijedivši u gostima ekipu Bosca iz Zagreba rezultatom 67:79. Nakon početnih 8:0 domaćina i čak 15 izgubljenih lopti Samoboraca u prvom poluvremenu, Samoborci ipak uspijevaju dobiti prvo poluvrijeme s košem prednosti 32:33. Drugo poluvrijeme igra se puno čvršće i u egalu do pretposljenje minute utakmice i rezultata 65:65, kada su domaćini potpuno pukli, a Samoborci odigrali vrlo kvalitetno te uz 4 pogođene trice i serijom od 14:2 koševa došli do uvjerljive i zaslužene pobjede.

U pobjedi Samoboraca najučinkovitiji su bili Jakša Milatić s 21 košem, kojem je falila samo jedna osvojena lopta i jedan pretrpljeni prekršaj za trostruko-dvostruki učinak, a uz njega ponovno je bio raspoložen kapetan ekipe Mateo Gionechetti s dvostruko-dvostrukim učinkom od 20 koševa i 16 skokova.

Kod Bosca najučinkovitiji je bio Perić s 13 koševa.

T.I.

 

3. HNL zapad – 28. kolo Krk – Samobor 1:1 (1:0)

Otvoreno prvenstvo Hrvatske 2016. - Sisak, 14. svibnja

SENIORI – Ljetna liga – 7. kolo Bosco – Samobor 67:79 (32:33) (20:16, 12:17, 18:16, 17:30)

Arhiva 2016

2019

2018

2017

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002