Pomoćnici: Margarin (Samobor) i Kazimović (Lug Samoborski)

Strijelci: 0:1 Grgečić(46), 0:2 Brdarić(63), 1:2 Bucković(90)

KRAŠIĆ: Gnjilac, Tukić, Ferenčić, Bucković, Tuček, Ilijanić, Štajcer, Novosel, R. Gojšić, Prstac, J. Gojšić

Trener: Stjepan Benić

ZRINSKI: Cvetković, Vrančić, Pavlović, Baltić, Stanec, M. Horvat, Brdarić, Blažević (od 81. Rapić; od 90. Muranić), Grgečić, Prelec, A. Horvat (od 73. Vlašić)

Igrač utakmice: Matija Grgečić (Zrinski)

Niska pozitivnih rezultata igrača Zrinskog nastavila se i na ovo kolo u kojem je svladan domaćin Krašić s minimalnih 1:2. Nakon ispitivanja snaga koje se protegnulo na prvih 45 minuta, početak nastavka donosi prvu promjenu rezultata. Stanec je nabacio iz prekida, a najspretniji u gužvi bio Grgečić za prednost ekipe iz Farkaševca. Ubrzo nakon toga domaćini su u prilici za poravnanje, ali udarac Prstaca završava na okviru vrata Cvetkovića. Gosti kažnjavanu nepreciznost domaćina pa Brdarić uz malu pomoć obrane Krašića povećava na 0:2. Domaćini tek u 90. smanjuju na minimalnih 1:2 (strijelac Bucković), ali bliže od toga gostima nisu mogli prići.

Bregana – Mladost (KD) 4:1 (1:0)

Granulo im sunce

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Ljubej (Strmec Samoborski)

Pomoćnici: Sanja Petrić (Lug Samoborski) i Božić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Copić(10), 2:0 Ovčarić(53), 3:0 Erceg(55), 3:1 Pulek(65 – 11m), 4:1 Beloša(66)

BREGANA: Milaković, Runtas (od 46. Erceg), Crnković (od 65. Babojelić), Andabak, Ramić, Tančak (od 60. Močan), Gestić (od 71. Koprčina), Ovčarić, Beloša, Škacan, Copić (od 50. Kovačić)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Slavi, T. Ivanuš (od 75. Sutlar), M. Nemčić, Ma. Nemčić, Drozdek (od 50. D. Ivanuš), Pulek, Rautek, Nežić, Mar. Nemčić, I. Ivanuš (od 80. Horvat)

Trener: Dario Ivanuš

Igrač utakmice: Sebastijan Ovčarić (Bregana)

Unatoč kišnom vremenu, napokon je svanulo sunce za izabranike Davida Kižlina. Igrači Bregane uvjerljivo su nadigrali momčad iz Kraja Donjeg i zasluženo prekinuli post od 5 kola bez pobjede. Nakon prve prilike na susretu koja je pripala gostima (Milaković obranio zicer Puleku) domaćini dolaze u prednost – igrala se 10. minuta kada Copić prihvaća Škacanovu loptu i matira Boranića. Konačni pad „mladostaša“ dolazi u nastavku. U 53. Ovčarić nakon prekida pogađa za 2:0, a samo dvije minute kasnije Erceg potvrđuje domaću pobjedu. Za goste s kreča počasni gol postiže Pulek u 65., no samo minutu kasnije na novih tri razlike vraća Beloša i time zaključuje festival pogodaka na Grablicama.

Novaki – Croatia (P) 4:1 (1:1)

Gosti ipak preslabi

NOVAKI – Igralište Novaka

Gledatelja 30

Sudac: Žakman

Pomoćnici: Grgurić (oba iz Zaprešića) i Kurtović (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Mataušić(16), 1:1 Vugec(34 – 11m), 2:1 Matijević(57), 3:1 Borić(61), 4:1 Borić(65)

NOVAKI: Divković (od 76. Čakanić), Vitko (od 69. Binički), Marko Žugec, Barbarić, Janjić, Mario Žugec, Horvat, Žganjer (od 68. Gržan), Borić, Matijević, Mataušić

CROATIA POJATNO: Ferko, Katalinić (od 60. Barišić), Jandras, Jakopić (od 62. Malota), Franjković, Bajrić, Kuš, Šoštarić (od 70. T. Skok), Šporčić, K. Kos, Vugec

Igrač utakmice: Ivan Matijević (Novaki)

Već odavno otpisana Croatia nije bila dostajan suparnik raspoloženim igračima Novaka. Gosti su pružali otpor tek u prvih 45 minuta koji su završili s miroljubivih 1:1. Domaće je doveo u prednost Mataušić, a za goste iz opravdano dosuđenog jedanaesterca poravnao Vugec. U drugom dijelu momčad Novaka ubacuje u brzinu više pa u konačnici uvjerljivo slave. U razmaku od 8 minuta (od 57. do 65.) u gostujućoj mreži završavaju tri lopte za krajnjih 4:1. Precizni su bili Matijević jednom te Borić u dva navrata.

BSK – Bestovje 4:1 (2:1)

Poveli, pa se pogubili

BRDOVEC – Igralište BSK - a

Sudac: Blažević (Prigorje Brdovečko)

Pomoćnici: M. Blažević i Kušer (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Žaja(22), 1:1 Karamatić(28), 2:1 Horvat(33), 3:1 Bubalo(49), 4:1 Sušak(68)

BSK BRDOVEC: Galić, Pažin, Horvat, Maroević, Hranj, Karačić, Karabatić (od 63. Sušak), Marijan, Kuna, Križić (od 46. Bubalo)

Trener: Miroslav Galić

BESTOVJE: Horvat, Đurđević, Kapus, Mini, Stanić, Žaja, Moštak, Tolić, Šikić, Sviben, Mišić (od 53. Letinčić)

Trener: Petar Ignjatić

Igrač utakmice: Marko Karačić(BSK)

Gosti su poveli golom Žaje nakon dvadesetak minute igre, no to je ujedno i bilo sve od njih na gostovanju u Brdovcu. Domaćini su se ubrzo „zbrojili“ i do odmora golovima Karamatića i Horvata preuzeli rezultatski plus u svoj posjed. U nastavku s nove dvije lopte u mreži Horvata Brdovčani slave uvjerljivu pobjedu.

Nakon 24. kola vodi Kupinec s 58 bodova, drugi je Dinamo (J) sa 49, Bestovje je peto s 36 boda koliko ima i šesta Bregana, Zrinski je deseti s 34, dok su Novaki na dvanaestom mjestu s 27 bodova.

SENIORI - Ljetna liga - 4. kolo Maksimir – Samobor 87:100 (44:54) (19:25, 25:29, 16:22, 27:24)

KOŠARKA - Igrali i za publiku

SENIORI - Ljetna liga - 4. kolo
Maksimir – Samobor  87:100 (44:54) (19:25, 25:29, 16:22, 27:24)

SAMOBOR: B. Levanić 34, Knezović, Gionechetti 22, Milatić 17, Šilobod 12, Imbert 9, Rubin 2, Mišić, Čižmešija 4, Jelić; Trener: Matija Brkljačić

MAKSIMIR: Dadić 4, Tarandek, Teskera 4, Grgurić 3, Lacić 21, Papišta 9, Šepić 2, Stojanović 23, Matijević, Vukičević 21, Mandić, Krešo; Trener: M. Sambolić

Košarkaši Samobora u 4. kolu ljetne lige seniora došli su do četvrte pobjede pobijedivši ekipu Maksimira iz Zagreba s rezultatom 87:100. Samoborci su krenuli silovito i već početkom druge minute nakon dvije trice i dvije dvice imaju prednost od 10:0. Početkom drugog poluvremena još jedna dobra dionica Samoboraca i vodstvo od dvadesetak koševa razlike, nakon kojeg Samoborci igraju i za publiku, naročito nakon dobrih proigravanja na Gionichettija, koji ih završava s pet atraktivnih zakucavanja. Ovom pobjedom Samoborci su učvrstili vodsvo na tablici.

U pobjedi Samoboraca ponovo su se istaknuli Bruno Levanić s 34 koša, Mateo Gionechetti s 22 koša i 12 skokova, te Jakša Milatić sa 17 koševa.

Kod Maksimira najučinkovitiji su bili Stojanović s 23, te Lacić i Vukičević, oba s po 21 košem.

Sudac: Matijašec

Pomoćnici: Družanović i Zajec (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Škutin(2), 1:1 Borković(40 – 11m), 2:1 Vučur(67), 3:1 Vučur(75)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Filipović, Mekinec, Prahin, Crnjac, Kruhek, Kukolja, Jež, Škutin (od 54. Jerbić), Vučur, Franjčević (od 89. Penezić)

LUKAVEC: Luter, J. Grdenić, Maslač, M. Grdenić, M. Došen, Augustić, Borković, Janus, V. Došen, Drk (od 64. Mešić), Cvetković

Trener: Ivica Senzen

Crveni karton: Janus(79)

Igrač utakmice: Tomislav Vučur (Sloga)

Domaćini u Orešju sjajno otvaraju susret i već u 2. minuti dolaze u ranu prednost. Kukolja je zaustavljen prekršajem na 20 – ak metara, a iz prekida Škutin prebacuje živi zid i posprema loptu iza leđa Lutera. Gosti nakon minusa preuzimaju konce igre u svoje ruke i pred odmor izjednačuju golom Borkovića koji je bio precizan s bijele točke. U nastavku gosti iz Lukavca nisu imali rješenja za trenera – igrača Vučura koji je s 2 gola riješio susret u korist svoje momčadi. U 67. Kruhek kratko glavom spušta za Vučura, a ovaj neumoljivo pogađa mrežu Lukavca. Osam minuta kasnije Librić se prometnuo u asistenta, a Vučur je ponovno neumoljiv i svojim drugim golom cementira domaću pobjedu. Ubrzo nakon primljenog gola gosti ostaju s igračem manje pa domaćini lagano zadržavaju stečenu prednost.

Vatrogasac (Z) - TOP 2:2 (0:0)

Buden "iščupao" bod

ZDENCI – Igralište Vatrogasca

Sudac: Šavić (Pavlovčani)

Pomoćnici: Drlukec (Purgarija) i Pirša (Donja Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Levanić(59 – 11m), 1:1 Lučić(63 – 11m), 2:1 Štih(77), 2:2 Buden(84)

VATROGASAC ZDENCI: Sverić, Šavorić – Vuk, Milečić, M. Šekrst, Ladan, Zebec (od 86. Skender), D. Šekrst, Ivančić, Horvat, Merkl, Lučić (od 71. Štih)

Trener: Ante Ćorak

TOP: Kos, Brglez, Jukić, Novak, Buden, Holetić – Kralj, Špehar, Jovanović, Marković, Hudi, Levanić

Trener: Žarko Šetka

Igrač utakmice: Ivan Miletić (Vatrogasac)

U prvom dijelu u Zdencima bez pogodaka, iako su obje momčadi u dva do tri navrata opasno zaprijetila suparničkim vratarima. Početkom nastavka obje momčadi zaslužuju po najstrožu kaznu. Za goste je u 59. bio precizan Levanić, a 4 minute kasnije Kos nije imao šanse protiv Lučića koji poravnava na 1:1. Domaćini u 77. preko Štiha dolaze u prednost, a u toj akciji vratar Kos nespretno u sudaru s vlastitim igračem zarađuje povredu „vrijednu“ odlaska na prijevremeni liječnički pregled. Goste rezultatski minus ni ozljeda vratara nije obeshrabrila pa Buden u 84. iz „slobodnjaka“ lijepo pogađa za 2:2 i sveukupnu podjelu bodova.

Sutla – Sava Strmec 2:1 (2:0)

Prolongirali slavlje

KLJUČ BRDOVEČKI – Igralište Sutle

Sudac: Krečak

Pomoćnici: Dolibašić i Rožić (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 1:0 Leskovar(30), 2:0 Šikač(41), 2:1 Novoselec(90)

SUTLA: Lukić, Mar. Vorih, Mat. Vorih, Marković, Hruševar (od 87. Markuš), Leskovar, Šintić (od 82. Marić), Jakovina (od 65. Cindrić), Gaiser, Šikač (od 90. Maričević), Olovec (od 72. Rašić)

Trener: Miroslav Vuksanić

SAVA STRMEC: Razum, Novoselec, Trgovčević (od 46. Ovčariček), Kočnar (od 46. Kostanjski), M. Matošević, J. Matošević, Maruna, Župančić, Čakanić (od 72. Vrančić), Mihelčić, Gavran (od 46. Šarić)

Igrač utakmice: Mladen Šikač (Sutla)

Porazom u derbiju kola igrači Save prolongirali su i matematičko osiguranje naslova na slijedeće kolo, kada će puna Lazina ugostiti momčad Vatrogasca i vjerojatno svjedočiti „krunidbi“ novog prvaka. Domaćini su u prvom dijelu s dva gola otišli na nedostižnu prednost. U 30. minuti Leskovar matira Razuma za 1:0, a desetak minuta kasnije potez susreta radi Šikač koji neobranjivo puca s 25 metara i pogađa rašlje gostujućih vrata. Početkom nastavka Kovačić ubacuje 3 nova igrača (Kostanjski, Ovčariček i Šarić), ali igrači Sutle uspješno odolijevaju pritisku vodeće momčadi prvenstva. U posljednjim trenucima susreta Savin poraz uljepšao je Novoselec nakon preciznog udarca glavom.

Nakon 24. kola vodi Sava (S) sa 63 boda, druga je Bistra sa 47, Sloga (O) je jedanaesta s 29, dok je TOP trinaesti s 27 bodova.

Željko Konosić pobijedio u ovogodišnjoj utrci dubrovačkim zidinama

MARATON PO ZIDINAMA - Otprve u sridu

Oko 2,5 kilometra dugu trasu kroz dubrovačke zidine 30. travnja trčao je i naš sugrađanin, 43-godišnji polumaratonac Željko Konosić, i odmah se upisao u listu pobjednika. Među 50-ak trkača iz 20 zemalja Željko je pobijedio trčeći prosječnom brzinom 10,34 km/h, u vremenu od 11 minuta, 35 sekundi i 12 stotinki.

Željko je ove godine prvi puta trčao ovu atraktivnu utrku, a inače je poznat po sudjelovanju u utrci Kineskim zidom, ali i kao jedan od organizatora sve popularnijeg Stonskog maratona.