Ana Lenard brani europsku medalju na 51. Prvenstvu Europe u Montpellieru

KARATE - Ana je spremna, nadajmo se najboljem!

Sinoć je put 1300 km dalekog Montpelliera otputovala hrvatska nacionalna seniorske karate reprezentacija, koja će sudjelovati na 51. Prvenstvu Europe.

Najbolja samoborska sportašica Ana Lenard će braniti medalju u konkurenciji do 61 kg, u kojoj je prije dvije godine osvojila naslov prvakinje Europe, a prošle godine u Istanbulu naslov viceprvakinje Europe.

S kolegicama iz reprezentacije (Azra Saleš, Ana Marija Bujas-Čelan i Ivona Tubić) brani naslov europskih prvakinja, koji im je donio i titulu najbolje hrvatske ženske ekipe u izboru sportskih novinara.

Ukoliko se Ana ponovno i ove godine dočepa medalje, to bi svakako bio povijesni uspjeh, jer do sada nikome iz Hrvatske nije uspjelo stati na pobjedničko postolje tri godine zaredom.

Ana je spremna fizički i mentalno za najveće uspjehe, a konačan rezultat u Francuskoj ipak će ovisiti o puno faktora na koje ona ne može utjecati.

Stoga poželimo našoj karate heroini puno sreće u Montpellieru.

Ana na tatami izlazi u četvrtak, 5. svibnja u 14,30 sati.

Proljetni kamp Topusko 2016.

KYOKUSHIN - Uživali u društvu Drage Plečka

Dvodnevni proljetni kamp klubova Domenica Sveta Nedelja i Fortis Samobor, održan je 30. travnja i 1. svibnja u Top termama Topusko.

Koliko su vremenski uvjeti dozvoljavali, tri su treninga održana na otvorenom, dok su preostala dva održana u dvorani.

Učilo se baratati štapovima i nunchakama, a za dio karatista bile su to i pripreme za predstojeće Otvoreno prvenstvo Hrvatske, koje će se 14. svibnja, u organizaciji Hrvatskog kyokushinkai saveza i uz domaćinstvo Karate kluba Croatia, održati u Sisku.

Kao šesti trening održane su igre graničara i nogometa, a sve ostalo slobodno vrijeme provedeno je u bazenima.

Odrasli sudionici kampa imali su priliku uživati u društvu Drage Plečka, predsjednika Hrvatskog kyokushinkai saveza.

Album fotografija s kampa pogledajte na Facebook stranici Karate Kyokushinkai Croatia, a sve o aktivnostima Hrvatskog kyokushinkai saveza, kao i poziv svim klubovima na Otvoreno prvenstvo Hrvatske 14. svibnja u Sisku, pogledajte na Facebook stranici Croatian Kyokushinkai Association.

SENIORI – Ljetna liga – 3. kolo Samobor – Zapad 86:80 (44:36) (18:20, 26:16, 27:27, 15:17)

KOŠARKA - Na kraju se ipak obranili

SENIORI – Ljetna liga – 3. kolo
Samobor – Zapad  86:80 (44:36)  (18:20, 26:16, 27:27, 15:17)

SAMOBOR: B. Levanić 25, Gionechetti 6, Knezović, Milatić 18, Imbert 20, Jelić 2, Mišić, Gril 15, Čižmešija; Trener: Matija Brkljačić

ZAPAD: Gazić 12, Dugandžić 24, Linde, Jularić 5, Markočić 25, Petrović 2, Beranek 2, Galinović 2, Smolić 6, Krpeljević 2; Trener: P. Poredoš

Košarkaši Samobora u 3. kolu ljetne lige seniora pobijedili su ekipu Zapada iz Zagreba rezultatom 86:80. Prva četvrtina igrala se u dosta tvrdoj igri i u egalu. Početkom druge četvrtine Samoborci prelaze u vodstvo od desetak razlike, koje se početkom drugog poluvremena penje na najviše 15 koševa prednosti. U zadnjoj četvrtini protivnici se svojski trude da preokrenu rezultat, tako da u zadnjoj minuti dolaze na opasnih 3 koša zaostatka 83:80. Ipak, zadnja tri njihova napada Samoborci uspješno brane i s 3 ubačena slobodna bacanja postavljaju konačan rezultat 86:80 za treću uzastopnu pobjedu.

U pobjedi Samoboraca istaknuli su se Bruno Levanić s 25, Zvjezdan Imbert s 22 i Jakša Milatić s 18 koševa, a do povrede skočnog zgloba odlično je odigrao Niko Gril s 15 koševa. Kapetan Mateo Gionechetti bio je glavni stup obrane s 15 skokova.

Kod Zapada odlični su bili Markočić s 25 i Dugandžić s 24 koša.