3. HNL zapad – 21. kolo Samobor – HNK Rijeka II 4:1 (1:0)

3. HNL zapad – 21. kolo
Samobor – HNK Rijeka II 4:1 (1:0)

Sudac: Meglić

Pomoćnici: Sokolić i Varivoda

Strijelci: 1:0 Škvorc(8), 1:1 Furijan (63), 2:1 Brujić(65), 3:1 Brujić(85), 4:1 Brujić(90)

SAMOBOR: Kovačić, Horvat (od 60. Držić), Makarun, Martić, Zeman, Hasan, Škvorc, Trupec, Tomić (od 86. Brdarić), Brujić, Guliš (od 78. Regović)

HNK RIJEKA II: Nevistić, Budicin, Nakić (od 83. Šutić), Budan (od 80. Iličić), Musa, Lucić, Rebernik, Šarić, Vizinger, Mrdeša (od 70. Fatić), Furijan

Trener: Ranko Buketa

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Nadahnutom igrom dvojca Škvorc – Brujić uz sekundiranje ostatka momčad, igrači u plavim dresovima uvjerljivo su porazili momčad s Rujevice. Vatreno je bilo od samog početka u Hebrangovoj ulici, nezadrživi Škvorc je u prvih 5 minuta imao dvije velike prilike, no gostujuća se mreža nije tresla u gotovo pa matnim situacijama. Domaće krilo bilo je sretnije u 8. kada kratki spoj na relaciji branič Musa – vratar Nevistić završava pogotkom za 1:0. Nakon ranog vodstva gosti preuzimaju inicijativu, no do odlaska na odmor se rezultat više ne mijenja. Riječani naplaćuju aktivniju igru u 63. minuti. Dvojbeni slobodan udarac s ruba 16 metara izvodi Furijan, a na nesreću domaćina lopta pogađa živi zid, mijenja smjer i od stative vara nemoćnog Kovačića. No, samo 2 minute kasnije domaćini su vraćaju ponovno u prednost. Tomić je lijepo poslužio Brujića, a domaći kapetan ne griješi s 10 – ak metara. Gosti su slomljeni u posljednjih 5 minuta meča – prvo u 85. Regović nakon slaloma zaslužuje najstroži udarac koji Brujić pretvara u 3:1 da bi u 90. Brujić jednom upisao u listu strijelaca. Solo prodorom je ovog puta stavio točku na „i“ dvoboja 21. kola i upisao hat - trick pred zadovoljnim domaćim kibicima.

Nakon 21. kola vodi Novigrad s 52 boda, drugi je Vinogradar s 39, dok je Samobor šesti s 34 boda.