NOGOMET - Sava i TOP na pobjedničkoj stazi

Pomoćnici: Crnčić (oba iz Vrbovca) i Gordana Katušić (Gradec)

Strijelci: 1:0 Maruna(50), 1:1 Baković(60), 2:1 Ovčariček(80), 3:1 Župančić(84)

SAVA STRMEC: Razum, Vrančić, Frajt, Končar (od 70. M. Matošević), Šarić (od 80. Gavran), J. Matošević, Maruna, Kostanjski, Vitko (od 60. Župančić), Čakanić (od 75. Ovčariček), Mihelčić

JAMNICA: Braje, Vidak, Štulhofer, Tuka, Zelenika, Mihalić, Mravunac, Maras, Skorin (od 72. Pavek), Baković, Lolić (od 46. Čefko)

Trener: Siniša Mioković

Igrač utakmice: Darko Frajt (Sava)

Pobjednički niz Save se protegao i na osamnaesti susret, ali protivnici sve više prijete tom velikom dosegu. Promiješana momčad domaćina (bez Trgovčevića, Župančića, M. Matoševića... u prvih 11) tek u drugih 45 minuta lomi otpor solidne Jamnice i upisuje novi trobod. Nakon promašaja Savinih topnika iz prvog dijela, Maruna na asistenciju Josipa Matoševića u 50. minuti otključava mreže na Lazini. Goste minus na semaforu nije obeshrabrio u daljnjoj igri pa desetak minuta kasnije Baković poravnava na 1:1. Strmčani su pobjedu osigurali u posljednjih desetak minuta kada su se u listu strijelaca upisali Ovčariček i Župančić.

Klas – Sloga (O) 4:0 (1:0)

Moglo je i gore

MIĆEVEC – Igralište Klasa

Sudac: Vuković

Pomoćnici: Jakopić i Kocek (svi iz Svetog Ivana Zeline)

Strijelci: 1:0 Kljajić(21), 2:0 Ahmeti(72), 3:0 Marinčević(79), 4:0 Marinčević(89)

KLAS: Filipović, Ahmeti, Kundih, Celčić (od 66. Vuković), Marinčević, Tadić, Kljajić (od 80. Mikulić), Bedeković, Okić, Bojčić, Bubalo

Trener: Zvonimir Franjković

SLOGA OREŠJE: Severinac, Filipović (od 72. Barić), Nehutni, Malečić, Crnjac, Kruhek (od 90. Penezić), Kukolja, Luka Masnjak, Librić (od 59. Franjičević), Jež (od 59. Lovro Masnjak), Sapanjoš (od 46. Bojić)

Igrač utakmice: Mateo Kljajić (Klas)

Potop igrača Sloge na gostovanju kod posljednjeg Mićevca. Domaćini su na odmor otišli s minimalnih 1:0 da bi u nastavku s nova tri pogotka „potopili“ neprepoznatljive goste koji su u nekoliko navrata zaprijetili domaćim vratima, ali bez konkretnog učinka. U posljednjih 20 minuta domaćini koriste propuh u obrani Sloge pa jednom Ahmeti, a dvaput Marinčević tresu mreže za visokih 4:0.

TOP – Rakovec 2:1 (1:1)

Proljetne se pobjede nižu

Sutkinja: Manuela Krušlin (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Mihaela Bašimamović i Kušer (oboje iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Holetić Kralj(4), 1:1 Grgoić(60), 2:1 Kutija(70)

TOP: Kos, Mesić, Radoš, Jukić, Brglez, Buden, Šolčić (od 67. Stanić), Holetić – Kralj, Marković, Cvitanović, Levanić

Trener: Žarko Šetka

RAKOVEC: Jendriš, Horvatić (od 62. Noovselec), L. Crnoja, Tomić, Kelečić, Grgoić, Baček, Suša (od 76. B. Crnoja), Matić, Pajsar, Kobaš

Trener: Željko Majcen

Igrač utakmice: Tomislav Kutija (TOP)

TOP je bolju igru pod novim trenerom Žarko šetkom potvrdio i u trećem proljetnom kolu minimalno svladavši momčad Rakovca s 2:1. To je već sedmi osvojeni bod u nastavku prvenstva za momčad iz Kerestinca čime je dostignuta polovica bodova osvojenih nastupima u jesenskom dijelu prvenstva. Već u 4. minuti Holetić - Kralj postaje „kralj“ domaćih navijača brzim golom za 1:0. Domaćini do odmora imaju nekoliko izglednih prilika za povećanje prednosti, no njihove promašaje koriste gosti pa nakon sata igre Grgoić poentira za 1:1. Nogometna pravda zadovoljena je deset minuta kasnije kada za konačnih 2:1 pogađa Kutija pa svi bodovi ostaju na domaćem terenu…

Nakon 19. kola (18 odigranih utakmica) vodi Sava (S) s 54 boda, druga je Sutla s 35, TOP je jedanaesti s 21, dok je Sloga (O) na trinaestom mjestu s 18 bodova.

3. HNL zapad – 20. kolo Trnje - Samobor 0:0

NOGOMET - Prema očekivanjima - bod

3. HNL zapad – 20. kolo
Trnje - Samobor 0:0

ZAGREB – Igralište Trnja

Sudac: Gamilec (Krapina)

Pomoćnici: Sokolić (Novi Golubovec) i Vuić (Sisak)

TRNJE: Spudić, Vukadin, Slatina, Žugaj, Jelić, Tabaković (od 56. Herek), Šimunić (od 73. Trbuljak), Mislimi, Ribić, Lončar, Rebernjak (od 46. Vlatković)

Trener: Srećko Lušić

SAMOBOR: Kovačić, Martić, Zeman, Ivkovčić, Makarun, Hasan, Brujić, Škvorc (od 90. Kižlin), Guliš, Tomić (od 53. Štignjedec), Regović (od 73. Držić)

Crveni karton: Ivkovčić(51)

Igrač utakmice: Luka Spudić (Trnje)

Nakon produženog uskrsnog vikenda, Samoborce je dočekao susret u Trnju u kojem se očekivao (barem) bod. Na kraju je isti i osvojen pa se u dobrom raspoloženju čeka domaćinstvo protiv Rijeke II slijedećem kolu (nedjelja, 16 30). Susret koji nije ponudio kvalitetnu igru završio je s početnih 0:0. U prvom dijelu 2 velike prilike za goste. Najraspoloženiji Samoborac bio je Regović, no u obje akcije domaći vratar Spudić bio je uspješniji od igrača s brojem 11 na leđima. Početkom nastavka Ivkovčić dobiva crveni karton (kao zadnji igrač zaustavio Vlatkovića u bijegu prema Kovačićevim vratima), no unatoč brojčanom nedostatku igrači Svena Raića su rutinirano priveli susret kraju i upisali već sedmu podjelu bodova ove sezone.

Nakon 20. kola vodi Novigrad sa 49 bodova, drugi je Zagorec s 38, dok je Samobor na šestom mjestu s 31 bodom.