NOGOMET - Vratili se pobjedničkim navikama

Strijelci: 1:0 Škvorc(16), 2:0 Škvorc (64), 2:1 Matovina(83), 3:1 Regović(88)

SAMOBOR: Tvrtković, Horvat (od 61. Držić), Makarun, Ivkovčić, Zeman, Hasan, Škvorc, Martić, Tomić (od 89. Kižlin), Brujić, Guliš (od 79. Regović)

Trener: Sven Raić

OPATIJA: Raspor, Rudan, Štemberger (od 46. Krešić), Brozović, Kolić (od 75. Jug), Monjac (od 46. Matovina), Rudan, Rukavina, Kovačević, Dadić, Erceg

Trener: Zoran Bogolin

Igrač utakmice: Filip Škvorc (Samobor)

Nakon kratkog posta, Samoborci su se vratili pobjedničkim navikama svladavši momčad Opatije 3:1. U dvoboju u kojem su domaćini diktirali tempo svih 90 minuta prvo ime susreta bio je Filip Škvorc koji je dva puta zatresao mrežu, po jednom u svakom poluvremenu. Prvi put već u 16. minuti kada domaća „sedmica“ neobranjivo puca kraj vratara Raspora. Svoj četvrti gol u sezoni Škvorc je postigao sredinom nastavka na efektan način: prvo seoslobodio dvojice obrambenih igrača, ostavio potom i vratara Opatije na brisanom prostoru te se s loptom ušetao u gol. I više nego dovoljno za pljesak na tribinama! Gosti već u slijedećem napadu imaju priliku za smanjenje rezultatskog minusa, ali Tvrtković sjajno brani veliku priliku Matovine. Najbolji pojedinac kod gostiju ipak se upisao u strijelce u 83. minuti vrativši tako rezultatsku neizvjesnost u susret. Zasluženu pobjedu domaćina potvrdio je dvojac s klupe (Regović strijelac, asistent Držić) u 88. minuti otklonivši tako svaku sumnju u konačni rezultat.

Nakon 19. kola vodi Novigrad sa 46 bodova, drugo je Vrapče s 35, dok je Samobor šesti s 30 bodova.

Prvenstvo države u karateu za seniore i seniorke – Zelina, 19. ožujka

KARATE - Maja Lenard preko sestre do zlata

U Zelini je 19. veljače održano prvenstvo države u karateu za seniore i seniorke, koje je okupilo kremu ovog sporta iz cijele Hrvastke. Vodstvo Hrvatskog karate saveza nakon ovog prvenstva zaista može biti zadovoljno prikazanom razinom karatea, koji će zasigurno ponovno zasjati na narednim velikim natjecanjima, a prvo je na redu Prvenstvo Europe u Montpellieru (5. - 8. svibnja).

Svoj mali obol ovoj kvaliteti dali su i karateke Karate kluba Samobor.

Najuspješnija je bila Maja Lenard (do 61 kg), koja je u Zelini osvojila naslov prvakinje Hrvatske, preuzevši pod okrilje obitelji prošlogodišnju titulu od sestre Ane. Put Maje do trona je bio vrlo težak, jer je već u prvom kolu morala nadvisiti aktualnu mlađeseniorsku prvakinju Europe Tinu Marić. Nakon nje imala je dvije lakše borbe, a onda joj je u finalu na tatami izašla sestra Ana, seniorska prvakinja Europe. Maja je hladne glave odradila i taj susret te u konačnici potpuno zasluženo došla do željene titule prvakinje.

I Ana Lenard je do finala morala u prvom kolu proći reprezentativnu kolegicu Jelenu Kovačević, najtrofejniju hrvatsku karatisticu. U vrlo teškom i neizvjesnom meču to joj je i uspjelo te joj do finala nitko više nije mogao parirati. No, europskoj prvakinji i pobjednici Svjetskog kupa u finalu se ispriječila sestra Maja pa se morala zadovoljiti srebrom.

Korak do medalje bio je veteran Dario Svetić (do 75 kg), koji je s dvije pobjede i dva poraza završio svoj nastup u Zelini bez medalje, ali joj je bio vrlo blizu. Izgubio je od trenutno najuspješnijeg hrvatskog seniora Enesa Garibovića (europskog mlađeseniorskog doprvaka Europe) i to "za dlaku", 2:1, a zatim i od reprezentativca Šurbeka u meču za broncu. Dario je zaslužio svaku pohvalu za svoj srčani i tehnički potkovan nastup, na kojemu mu mogu pozavidjeti i puno mlađe kolege. Ipak je on bio reprezentativac, višestruki prvak Hrvatske te osvajač seniorske europske bronce iz Moskve 2004. godine.

Nakon Zeline najviše može tugovati Zrinka Pezer, koja nije uspjela proći prvo kolo protiv kolegice iz Rijeke, iako je zaslužila pobjedu. Time joj je, nažalost, propala svaka šansa za finale i osvajanje medalje.

Silvija Buzaljko je odradila dva odlična meča, ali joj je ždrijeb bio zaista težak te je u konačnici izgubila od reprezentativki Ivone Tubić te kasnije Ivane Bebek.

Pauli Andričević bronca

Paula Andričević, članica Karate kluba Bregana osvojila je brončanu medalju u svojem prvom nastupu na seniorskom Prvenstvu Hrvatske u kategoriji do 55 kg. Paula je u svojim mečevima prikazala odličnu karate tehniku i medalja je mogla biti sjajnija, ali je, nažalost, u polufinalnoj borbi dva puta neoprezno ispustila ostvarenu prednost.

Obzirom da je tek ušla u seniorsku dobnu skupinu, bit će dovoljno prilika za još kvalitetnije rezultate u budućnosti.

Prvenstvo Hrvatske za djecu do 14 godina

STRELIČARSTVO - Velik uspjeh malih Samoboraca

20. ožujka u Čakovcu, na Prvenstvu Hrvatske za djecu do 14 godina, po prvi puta dogodilo se da su svi streličari Streličarskog kluba Samobor osvojili medalje.

Na liniji su danas svi dali sve od sebe i to je urodilo velikim uspjehom. U kategoriji složenog luka za djevojčice do 12 godina Talia Valentak je vodila neizvjesnu borbu za prvo mjesto do samoga kraja. Na kraju je osvojila srebrnu medalju, a prvo mjesto joj je izmaklo za samo 5 krugova. U kategoriji standardnog luka za djevojčice do 12 godina također se srebrom okitila Luna Pađan, puknuvši svoj najbolji rezultat do sada. Laura Cimerman bila je uvjerljivo najbolja tijekom cijelog turnira i na kraju je osvojila zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske za 2016. godinu u klasi standardnog luka za djevojčice do 14 godina.

Odličan je bio i Ivan Šintić, koji je osvojio srebro u klasi standardnog luka za dječake do 14 godina, iako se tek nedavno počeo natjecati. U najbrojnijoj klasi standardnog luka za dječake do 12 godina nastupili su i samoborski streličari Vigo Mikola, Filip Urbanc i Daniel Heaton. Iako su im "pobjegle" pojedinačne medalje, njihov zajednički rezultat im je osigurao ekipno drugo mjesto i zajedničku titulu viceprvaka Hrvatske za ovu godinu. Osim s medaljama, najmlađi samoborski streličari i njihova trenerica Lana Koller, u svoj su se grad vratili i s velikim osmijehom na licima.

D.K.

SENIORI – A2 liga – 21. kolo Samobor – Medveščak 65:81 (33:43) (12:25, 21:18, 15:21, 17:17)

KOŠARKA - Gosti lagano do pobjede

SENIORI – A2 liga – 21. kolo
Samobor – Medveščak  65:81 (33:43) (12:25, 21:18, 15:21, 17:17)

SAMOBOR: Marko Šilobod 28, Mihovil Nakić 13, Matej Levanić 11, Bruno Levanić 7, Mateo Gionechetti 4, Zvjezdan Imbert 2, Josip Vranić, Mark Knezović, Matej Čižmešija, Karlo Planinčić; Trener: Josip Vlah

PODSUSED: Marko Dojkić 20, Kazimir Samošćanec 16, Antonio Kuga 11, Nikola Ivanković 10, Bruno Žganec 10, Marko Kopanja 10, Roko Anzulović 4, Nikša Šilježar, Ivan Majdandžić, Karlo Blažević; Trener: Edin Hadžić

Košarkaši Samobora u 21. kolu A2 lige seniora izgubili su na domaćem terenu protiv posljednje plasirane ekipe Medveščaka iz Zagreba rezultatom 65:81. Samo prve tri minute Samoborci dobrom igrom ostvaruju prednost od 10:6, da bi zatim ostali 5 minuta bez igre i ubačaja. Gosti to koriste i laganom serijom od 14 koševa u nizu odlaze na prednost od 10:20. Do kraja utakmice tek pojedinačni potezi Samoboraca davali su neke naznake za preokret, međutim ovaj puta momčadski duh ekipe Medveščaka pobijedio je solističku igru igrača Samobora.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Marko Šilobod s 28 koševa i Mihovil Nakić s 13 koševa.

Kod Medveščaka najučinkovitiji su bili Marko Dojkić s 20 i Kazimir Samoščanec sa 16 koševa.

KOŠARKA - NAJAVE

KOŠARKA - Samobor gostuje kod Rudeša

SENIORI – A2 liga – 22. kolo

Rudeš - Samobor

Utorak, 22. ožujka, u 20,40 sati

SD Rudeš u Zagrebu

1. HRL - 18. kolo Rudar - Osijek 30:25 (16:8)

RUKOMET - Lakše od očekivanog

1. HRL - 18. kolo
Rudar  - Osijek 30:25 (16:8)

Lakše od očekivanog došli su rukometaši Rudara do nove pobjede u 19. kolu 1. HRL, pobijedivši ekipu Osijeka rezultatom 30:25. Konačno su Rudari bili u koliko toliko kompletnom sastavu i to se odmah osjetilo u njihovoj igri, tako da inače odlična ekipa Osijeka nije imala izgleda za povoljan rezultat. Odlična obrana sa izvrsnim Lukom Bumbakom na golu opet je bila na visokom nivou, za što gosti iz Osijeka nisu imali adekvatno rješenje. Od samog početka utakmice Rudari imaju rezultatsku prednost od 3-4 pogotka, a solidni gosti uspijevaju držati priključak i održavati rezultatsku neizvjesnost. Kod rezultata 11:8, Rudari rade seriju od 5:0 i odlaze na visokih 16:8, rezultat s kojim je završilo prvo poluvrijeme. U drugom dijelu domaćini se ne zadovoljavaju ostvarenim pa u 40. minuti Rudari imaju vodstvo 19:10. Odličnom igrom u obrani i napadu igrači Rudara održavaju visoko vodstvo i u 54. minuti rezultat je 29:21. Do kraja utakmice gosti koriste opuštanje u redovima domaćih i smanjuju rezultat na konačnih 30:25.

Nakon 19 odigranih kola Rudari s 31 osvojenim bodom drže drugo mjesto prvenstvene ljestvice, iza ekipe Metalca koja je osvojila 32 boda, a slijedi ih ekipa Dugog Sela s 27 te Metkovića s 26 osvojenih boda.

U 20. kolu koje je na rasporedu 2. travnja Rudari gostuju kod ekipe Županje, koja zauzima 13. mjesto na prvenstvenoj ljestvici. U narednom 20. kolu na rasporedu je nekoliko zanimljivih utakmica čiji ishod bi značajno mogao utjecati na konačni poredak. U Osijeku se sastaju Osijek i Metalac, u Bjelovaru Bjelovar - Metković i u Križevcima KTC - Dugo Selo.

Rudar: F. Kumerle; T. Fabeković; F. Skendrović 2; M. Štajnkler; S. Šujster; M L. Gaća 3; H. Štibohar 1; T. Štajnkler 3; P. Fresl; T. Brnas 5; J. Štajnkler 4; L. Bumbak; E. Fresl 3; D. Kišiček