Prvenstvo Hrvatske u borbama za mlađe uzrasne kategorije – Čavle, 12. i 13. ožujka

KARATE - Sedam medalja za KK Samobor

Proteklog je vikenda u sportskoj dvorani osnovne škole u Čavlama pored Rijeke održano Prvenstvo Hrvatske za mlađe učenike, učenike i mlađe kadete u karateu. Najmlađi samoborski karatisti su u Čavlama nastupili s velikim očekivanjima, obzirom da su prošli niz kontrolnih turnira i jakih treninga na pripremama na kojima su pokazali da su spremni za najviše domete na Prvenstvu Hrvatske. Očekivanja su se u konačnici pokazala potpuno opravdanima te je na kraju osvojeno sedam odličja - 2 srebra i 5 bronci.

Prošle godine su osvojene tri medalje pa ovakavim nastupom mladih nada kluba stručni stožer itekako može biti zadovoljan. Uz malo više sportske sreće moglo je biti još i bolje, ali u karate sportu je sve nepredvidljivo do zadnje sekunde borbe.

Najuspješniji su u Čavlama bili Paula Šogorić (mlađe kadetkinje preko 55 kg) i Ivan Terihaj (mlađi kadeti do 41 kg) koji su osvojili naslov viceprvaka Hrvatske. Oboje su imali odličan nastup te pokazali da imaju "žicu" za velike rezultate.

Brončanim odličjem su se morali zadovoljiti Sven Jakovina (mlađi učenici do 38 kg), Mislav Blažeković (mlađi kadeti do 41 kg), Damjan Nenadić i Dino Šimunec (oba mlađi kadeti do 45 kg) te Magdalena Šuflaj (mlađe kadetkinje do 50 kg). Sven, Damjan i Dino mogli su i do finala da je bilo samo malo više sportske sreće.

Korak do medalje, izgubivši već dobivenu repasažnu borbu za treće mjesto, bio je Jurica Runtas (mlađi kadeti preko 57 kg) te tako ostao na drvenoj medalji (5. mjesto).

Odličan nastup na Prvenstvu Hrvatske su imali i Borna Šunjić, Jan Katanec, Domagoj Žaja i Petar Jednar, koji nisu uspjeli ostvariti bolji plasman, ali su pokazali dobru kvalitetu samoborskog karatea i ostavili dobar dojam na tatamiju.

Karate klub Samobor je na Prvenstvu Hrvatske osvojio najveći broj medalja od ukupno 86 klubova iz cijele Hrvatske koji su nastupili u Čavlama.

3. HNL zapad – 18. kolo HAŠK - Samobor 2:1 (2:0)

NOGOMET - Kući praznih džepova

3. HNL zapad – 18. kolo
HAŠK - Samobor 2:1 (2:0)

ZAGREB – Igralište na Pešćenici

Sudac: Putanec

Pomoćnici: Malekinušić i Vulić

Strijelci: 1:0 Boubacar(19), 2:0 Brlečić(42), 2:1 Brujić(61-11m)

HAŠK: Horvat, Barišić, Babić (od 77. Lepesić), Conde, Mioč, Brlečić, Drašković (od 58. Ivančić), Kahlina, Jovanovski, Krajačić, Boubacar (od 69. Muradžija)

Trener: Ratko Ninković

SAMOBOR: Tvrtković, Martić, Martić, Zeman, Ivkovčić, Hasan, Brujić, Škvorc (od 58. Kižlin), Guliš, Držić (od 88. Vranković), Regović (od 67. Štignjedec)

Igrač utakmice: Tomislav Brlečić (HAŠK)

Iz još jednog dvoboja s momčadi koja se bori za ostanak Samoborci izlaze praznih džepova. Momčad s Pešćenice slavila je s minimalnih 2:1 najviše zahvaljujući dobroj igri u prvih 45 minuta u kojoj su ostvarili prednost koju izabranici Svena Raića nisu mogli dostići. Domaćini su se počeli rezultatski odvajati u 19. minuti kada Boubacar koristi lošu reakciju Tvrtkovića (prvi službeni nastup u dresu Samobora) za 1:0. Tik pred odmor Brlečić je najspretniji u 16- ercu Samobora pa glavom donosi novu radost među domaće kibice.

Nastavak je donio samo jedan pogodak u mreži gosta koji nije izmijenio ukupan dojam. "S kreča" je nakon sata igre poentirao Brujić, nakon što je Makarun nepropisno zaustavljen pred domaćim vratima. Ako možemo izdvojiti nešto dobro iz ovog gostovanja, onda je to zasigurno samo jedan žuti karton (Brujić) pa neće biti novih izostanaka kao u prethodna 2 kola u kojima su Samoborci igrački oslabljeni upisali poraze.

Nakon 18. kola vodi Novigrad sA 43 boda, drugo je Vrapče s 35, dok je Samobor na osmom mjestu s 27 bodova.

SENIORI – A2 liga – 20. kolo Hermes analitica – Samobor 100:70 (46:31) (28:15, 18:16, 32:12, 22:27)

KOŠARKA - Nije išlo protiv lidera

SENIORI – A2 liga – 20. kolo
Hermes analitica – Samobor  100:70 (46:31) (28:15, 18:16, 32:12, 22:27)

SAMOBOR: Marko Šilobod 20, Matej Levanić 13, Mateo Gionechetti 11, Bruno Levanić 8, Matej Čižmešija 6, Mihovil Nakić 6, Zvjezdan Imbert 4, Karlo Planinčić 2, Josip Vranić, Lovro Jelić; Trener: Zdravko Džimbeg

HERMES ANALITICA: Karlo Uljarević 20, Julijan Rajič 15, Hrvoje Garafolić 14, Josip Škara 12, Goran Fodor 11, Lovro Mandalinić 9, Hrvoje Sertić 7, Damir Mijić 5, Željko Jović 3, Luka Belamarić 2, Josip Križanović 2, Luka Šapro; Trener: Zvonimir Mravak

Košarkaši Samobora u 20. kolu A2 lige seniora izgubili su na gostujućem terenu protiv vodeće ekipe Hermes Analitice iz Zagreba rezultatom 100:70. Već polovicom prve četvrtine uz 4 pogođene trice lideri prvenstva ostvaruju desetak koševa prednosti, a do poluvremena i 15 koševa. Početkom drugog poluvremena domaćini čvrstom obranom čovjeka te serijom ubačaja odlaze na nedostižnih 30 koševa prednosti dovoljno za na kraju njihovu 19. pobjedu iz 20 odigranih utakmica.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Marko Šilobod s 20 koševa i Matej Levanić s 13 koševa.

Kod Hermes Analitice najučinkovitiji su bili Karlo Uljarević s 20 i Julijan Rajić s 15 koševa.

JUNIORI – 2. HRL – 13. kolo Samobor – Podsused 74:103 (36:48) (23:27, 13:21, 12:27, 26:28)

KOŠARKA - Raspali se u drugom poluvremenu

SAMOBOR: Čižmešija 9, Knezović 3, Kontak 15, Planinčić 30, Kupres 4, Mišić 10, Pecić 1, Jelić 2; Trener: Josip Vlah

PODSUSED: Filipović 8, Srabotnak 25, Santić 4, Jagodić 2, Mijač 11, Iveković 4, Andrijević 4, Antolović 8, Šoštarko 13, Valenčak 20, Grozdanić 4, Damiam; Trener: Mirko Mandalinić

U 13. kolu juniori Samobora su na domaćem terenu izgubili od ekipe Podsuseda rezultatom 74:103. Juniori Samobora su u prvom poluvremenu donekle i držali priključak, ali u drugom poluvremenu kada su se razigrali bivši igrači Samobora Srabotnak i Valenčak razlika je vrlo brzo otišla na tridesetak koševa razlike za goste, koji su novom pobjedom samo potvrdili kolo prije kraja naslova prvaka lige.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Planinčić s 30, a kod Podsuseda Srabotnak s 25 i Valenčak s 20 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 3. kolo Samobor – Zabok 43:59 (25:31) (10:16, 15:15, 6:17, 12:11)

KOŠARKA - Trica nije ulazila

SAMOBOR: Markota 2, Polo 4, Rubinić, Šimunov 2, Melinšćak 10, Kufrin 2, Mustafić 4, Mihalić 2, Sedlar 11, Kupres 6, Čizmok; Trener: Krešimir Klupač

ZABOK: Kruflin, Pevec, Tičina T. 2, Tičina R. 8, Grgurović 2, Horvat 4, Grah, Elčić 24, Črnjević, Svećnjak 19; Trener: Robert Lež

U 3. kolu mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu izgubili od ekipe Zaboka rezultatom 43:59. Do poluvremena u podjednakoj igri gosti ipak ostvaruju 6 koševa prednosti. U drugom poluvremenu gostima sve polazi od ruke te uz čak deset pogođenih trica nasuprot nijedne pogođene Samoboraca ostvaruju uvjerljivu i zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Sedlar s 11, a kod Zaboka Elčić s 24 koša.

KOŠARKA - Samoborci protiv Medveščaka

SENIORI – A2 liga – 21. kolo

Samobor - Medveščak

Subota, 19. ožujka, u 17,30 sati

6. OT Zagrebačke županije za mlađe kategorije

STOLNI TENIS - Samoborci među najboljima

U Svetoj Nedelji je 13. ožujka održan 6. OT Zagrebačke županije u stolnom tenisu za mlađe kategorije. U mlađim kadetkinjama Zara Ilić, u kadetkinjama Klara Znika i u kadetima Petar Znika osvajaju prva mjesta.

Lucija Krnić u najmlađim kadetkinjama, Nela Parazajder u mlađim kadetkinjama i Grigor Ilić u juniorima osvajaju treća mjesta. Nastupili su još Ana Znika (1/4f), Petra Penić, Neva Gojković (4. mjesto) i Jan Bogović (1/4f).

1. HRL - 18. kolo KTC - Rudar 32:26 (15:10)

RUKOMET - Prekinut niz uspjeha

1. HRL - 18. kolo
KTC - Rudar 32:26 (15:10)

Rukometaši Rudara u 18. kolu 1. HRL pretrpjeli su poraz u Križevcima od domaćina KTC-a i tako prekinuli uspješnu seriju od 15 utakmica u kojima su zabilježili 14 pobjeda i jedan neriješen rezultat. U subotnjoj utakmici Rudari su nastupili oslabljeni bez Andreja Trčka, Zvonimira Đikića, Mateja Štajnklera, Zorana Fabekovića i Dominika Trčka, pa konačni rezultat i nije veliko iznenađenje. Pokušali su Rudari s preostalim snagama iznenaditi domaćine, ali su naišli ma iskusnu ekipu koja je ušla odlučno u utakmicu sa željom da prekine seriju Rudara. Početna nervoza i nekoliko promašenih zicera igrača Rudara koji su razbranili domaćeg vratara Henigmana, dalo je sigurnost domaćinima koji cijelo prvo poluvrijeme imaju prednost od 3 do 4 pogotka. U samom finišu prvog poluvremena Rudari rade nekoliko vezanih grešaka, koje domaćini koriste i ostvaruju visoku prednost 15:10, s kojom su otišli na odmor. Početkom drugog poluvremena Rudari uspijevaju smanjiti na 17:14 i drže priključak do rezultata 21:17, kada domaćini rade mini seriju i odlaze na nedostižnih 25:17. Do kraja utakmice u obje ekipe priliku su dobili igrači s manjom minutažom. Na kraju, zaslužena pobjeda vrlo dobre domaće ekipe.

Porazom u Križevcima Rudari su prepustili prvo mjesto ekipi Metalca i nakon 18 odigranih kola s 29 osvojenih bodova drže drugo mjesto ljestvice, a slijedi ih ekipa Dugog Sela s 25 te Metkovića i Osijeka s 24 osvojena boda.

U narednom 19. kolu Rudari su domaćini odličnoj ekipi Osijeka, a pobjeda se nameće kao imperativ kako bi se očuvala prednost pred pratiteljima. Za utakmicu s Osijekom očekuje se povratak ozlijeđenih Andreja Trčka i Mateja Štajnklera, što bi mnogo značilo za ekipu uoči ove važne utakmice.

Utakmica Rudar - Osijek, igra se u subotu, 19. ožujka, u 19.30 sati.

Rudar: F. Kumerle 1; T. Fabeković; F. Skendrović 5; A. Barišić; S. Šujster 3; M. Škiljan; L. Gaća 5; K. Skendrović; T. Štajnkler 2; P. Fresl; T. Brnas 3; J. Štajnkler 2; L. Bumbak; E. Fresl 5

Veliki uspjeh Samoborke na Svjetskom kupu u Sloveniji

KARATE - Ana Lenard zlatna!

Hrvatska karate selekcija je 12. i 13. ožujka nastupila na Svjetskom kupu u susjednoj Sloveniji (Laško), na kojem je nastupilo 522 sportaša iz 40 zemalja svijeta.

Bila je to idealna prilika da se provjeri trenutna forma reprezentativcima te da se do Prvenstva Europe (svibanj, Francuska) kroz još nekoliko reprezentativnih akcija uspije forma podići na željenu i potrebnu razinu.

Najbolja samoborska i županijska sportašica Ana Lenard, koja je nastupala u konkurenciji 34 seniorki do 61 kg došla je do najviše stepenice pobjedničkog postolja pobijedivši u pet mečeva.

Do prvog mjesta Ana je nadmašila redom Mađaricu 3:0, Ruskinju 2:0, Alžirku 3:0, Slovakinju 2:0, a u finalu staru suparnicu, bivšu europsku prvakinju Ukrajinku Anitu Seroginu 1:0.

Na Ani nitko nije uspio napraviti niti jedan jedini bod, što dodatno potkrepljuje njenu izuzetnu kvalitetu.

U Laškom su još nastupile Zrinka Pezer, Maja Lenard i Silvija Buzaljko, ali, nažalost, nisu imale dovoljno sreće te nisu uspjele doći do boljih plasmana.