SENIORI – A2 liga – 19. kolo Samobor – Zapad 92:97 (37:45, 78:78) (17:25, 20:20, 15:16, 26:17, 14:19)

KOŠARKA - Gosti u produžetku smireniji

SENIORI – A2 liga – 19. kolo
Samobor – Zapad  92:97 (37:45, 78:78) (17:25, 20:20, 15:16, 26:17, 14:19)

SAMOBOR: Matej Levanić 29, Mihovil Nakić 19, Marko Šilobod 16, Mateo Gionechetti 9, Matej Čižmešija 7, Karlo Planinčić 7, Bruno Levanić 5, Mark Knezović, Zvjezdan Imbert, Josip Vranić; Trener: Josip Vlah

ZAPAD: Ante Smolić 22, Franko Dugandžić 14, Ivan Gazić 13, Marko Zadro 13, Igor Kralj 12, Matija Markočić 11, Luka Jelinić 9, Andrej Čar 3, Josip Sabljić, Benjamin Maglajlija, Kristijan Linde; Trener: Poredoš

Košarkaši Samobora u 19. kolu A2 lige seniora izgubili su na domaćem terenu u izuzetno dramatičnoj završnici, nakon drugog produžetka od ekipe Zapada iz Zagreba rezultatom 92:97. U prvoj četvrtini gosti, kojima gori pod nogama, s više htijenja ostvaruju desetak koševa prednosti. U sljedeće dvije četrvtine gosti održavaju prednost, da bi u zadnjoj Samoborci punom snagom zaigrali na pobjedu, preokreću rezultat i u zadnju minutu ulaze s 4 koša prednosti, međutim propuštaju 3 meč lopte, a gosti u zadnjm sekundama dolaze do izjednačenja i prvog produžetka.

U prvom produžetku Samoborci su imali par čistih prilika da se rezultatski izdvoje, međutim sa zvukom sirene Samoborac Marko Šilobod pogađa iz daljine skok šut za produžetak, iako je trebao dobiti i dodatno bacanje nakon očitog prekršaja u šutu. U drugom produžetku gosti smireniji i s par ubačaja odlaze na nedostižnu preednost za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Matej Levanić s 29, Nakić s 19 i Šilobod sa 16 koševa.

Kod Zapada najučinkovitiji su bili Smolić s 22 i Dugandžić sa 14 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 2. kolo Dugo Selo – Samobor 47:65 (21:38) (13:24, 8:14, 22:11, 4:16)

KOŠARKA - Raspoloženi Sedlar i Rubinić

SAMOBOR: Sirovica, Mixic 4, Rubinić 15, Šimunov 6, Kufrin 2, Mihalić, Sedlar 38, Čizmok; Trener: Krešimir Klupač

DUGO SELO: Barilić 4, Klaus, M.Kuprešak, K.Kuprešak 12, Petrlić 2, Lovrić 6, Zdešić, Radoš 15, Dobram, Anderson 8; Trener: V.Pašalić

U 2. kolu mlađi kadeti Samobora na gostujućem terenu pobijedili su ekipu Dugog Sela rezultatom 47:65. Samoborci preko raspoloženih Sedlara i Rubinića do poluvremena ostvaruju 17 koševa prednosti, koje održavaju do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Sedlar s 38 i Rubinić s 15 koševa.

Kod Dugog Sela najučinkovitiji je bio Radoš s 15 koševa.

MINI LIGA 2006' – 7 kolo Zagreb – Samobor 55:44 MINI LIGA 2006' – 8 kolo Rudeš II – Samobor 12:37

KOŠARKA - Pobjeda i poraz

Najmlađi Samoborci 2006. godište u subotu su odigrali dvije utakmice. Protiv druge ekipe Rudeša uvjerljivo su došli do pobjede od 12:37, uz najučinkovitijeg L. Žganjera koji je ubacio 14 koševa.

U drugoj utakmici protiv najbolje i jedine neporažene ekipe Zagreba Samoborci su pružili žilav otpor i tek u zadnjim minutama, kada je pružena prilika za igru i zamjenama, Zagreb se odvojio na desetak koševa prednosti za zasluženu pobjedu od 55:44.

Protiv Zagreba istaknuli su se učinkovitošću L. Žganjer s 15 i Kos s 12 koševa.