1. Hrvatska rukometna liga - 16. kolo Crikvenica - Rudar 22:24 (11:11)

RUKOMET - Rudari sami na vrhu!

1. Hrvatska rukometna liga - 16. kolo
Crikvenica - Rudar 22:24 (11:11)

Rukometaši Rudara teško su došli do novih bodova na gostovanju kod posljednje plasirane ekipe na prvenstvenoj ljestvici. Nakon odličnih igara u dva uzastopna derbija, pobjeda nad ekipom Crikvenice se podrzumijevala kao normalna stvar, ali borbeni domaćini, koji nastupaju bez ikakvog imperativa, nisu se namjeravali unaprijed predati. Iako je trener Gaća upozoravao na svu opasnost ovakvih utakmica, bio je to dan kada većina elemenata u igri Rudara nije funkcionirala i da nije bilo standardno dobre obrane, teško bi Rudari došli do novih bodova. Tijekom cijelog susreta Rudari su imali prednost od 1 do 3 pogotka prednosti, ali nikako nisu uspijevali "prelomiti" utakmicu i ostvariti značajniju prednost te utakmicu uvesti u "mirnije vode". Borbena ekipa domaćina osjetila je da gosti danas nemaju svoj dan i dala je sve od sebe kako bi upisala prvu prvenstvenu pobjedu. U posljednjih pet minuta Rudari uspijevaju osigurati pobjedu kada rade seriju od tri uzastopna pogotka i od rezultata 21:21 odlaze na za domaćina nedostižnih 24:21. Olako shvaćanje protivnika nisu Rudare skupo koštali, ali je svakako dobro upozorenje pred nadolazeće utakmice. Teško osvojeni bodovi u Crikvenici još više znače za daljnji tijek natjecanja, jer su najozbiljniji pratitelji vodećeg dvojca kiksali, pa su Rudari povećali prednost pred ekipama Osijeka, Dugog Sela i Metkovića. U derbiju kola ekipe Dugog Sela i Metalca odigrali su neodlučeno, a ekipa Osijeka izgubila je na svom terenu od Splita, dok je Metković poražen u Križevcima. Nakon 16 odigranih kola Rudari s 27 osvojenih bodova drže vrh prvenstvene ljestvice, slijedi ih ekipa Metalca s 26, Osijeka 22, Dugog Sela 21, te Metkovića i Splita s po 20 osvojenih bodova.

U narednom 17. kolu Rudari na svom terenu dočekuju ekipu Kozale. Utakmica je na rasporedu u subotu, 5. ožujka, s početkom u 19.30 sati.

D.G.

Rudar: A. Otmačić; F. Kumerle; T. Fabeković; F. Skendrović 5; A. Barišić; S. Šujster 2; M. Škiljan; L. Gaća; Z. Fabeković; T. Štajnkler 2; P. Fresl; T. Brnas 2; A. Tračak 5; L. Bumbak; E. Fresl 4; Z. Đikić 2

JUNIORI – 2. HRL – 11. kolo Samobor – Vern 53:85 (27:42) (13:22, 14:20, 16:22, 10:21)

KOŠARKA - Nisu imali šanse

JUNIORI – 2. HRL – 11. kolo
Samobor – Vern  53:85 (27:42) (13:22, 14:20, 16:22, 10:21)

SAMOBOR: Čižmešija 13, Planinčić 23, Stanić 2, Knezović 3, Matović, Mišić 11, Milakara, Kupres, Jelić 1; Trener: Josip Vlah

VERN: Šestak 6, Kopanja 11, Banožić 10, Lončarić 11, Ćorić 9, Poljak 5, Poslek 5, Milaković 9, Grgić 3, Dam 4, Čalušić, Brkić 12; Trener: Luka Kralj

U 11. kolu juniori Samobora su na domaćem terenu izgubili od ekipe Verna iz Zagreba rezultatom 53:85. Već na početku utakmice gosti su poveli s 3:13, a do poluvremena i 15 koševa prednosti. U drugom poluvremenu Samoborci nisu imali nikakve prilike za preokret, tako da gosti zasluženo i uvjerljivo slave pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Planinčić s 23, Čižmešija s 13 i Mišić s 11 koševa.

Kod Verna najučinkovitiji je bio Brkić s 12 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 1 kolo Samobor – Maksimir 73:54 (40:24) (14:12, 21:12, 18:14, 15:16)

KOŠARKA - 26 koševa Vujevića

SAMOBOR: Sirovica, Mixich, Jelić, Šimunov 4, Melinščak, Mihalić, Kufrin, Polo 14, Sedlar L., Sedlar R. 41, Kupres 12, Čizmok 2; Trener: Krešimir Klupač

MAKSIMIR: Jokić, Velnić, Pežo 8, Houška, Gredelj 6, Vujević 26, Teskera 4, Miloloža, Gazsari 10, Gabarić; Trener: Daniel Peršić

U 1. kolu mlađi kadeti Samobora na domaćem terenu pobijedili su ekipu Maksimira rezultatom 73:54. Samoborci preko izuzetno raspoloženog Roka Sedlara do poluvremena ostvaruju 16 koševa prednosti. U drugom poluvremenu uspijevaju obraniti stečenu prednost za na kraju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca uz najučinkovitijeg Roka Sedlara s 41 košem, istaknuli su se Polo sa 14 i Kupres s 12 koševa.

Kod Maksimira najučinkovitiji je bio Vujević s 26 koševa.