3. HNL zapad – 15. kolo Samobor – Dugo Selo 3:3 (2:0)

3. HNL zapad – 15. kolo
Samobor – Dugo Selo 3:3 (2:0)

Sudac: Beatović

Pomoćnici: Havranek i Osvaldić

Strijelci: 1:0 Makarun(11), 2:0 Tomić(36), 2:1 Rexhepi (56), 2:2 Skorin(57), 3:2 Škvorc(69), 3:3 Benković(90)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Makarun, Zeman, Ivkovčić, Hasan, Škvorc (od 90. Držić), Trupec, Tomić (od 63. Regović), Brujić, Guliš (od 85. Vranković)

DUGO SELO: Bagarić, Martić, Ivić, Benković, Ivančević, Skorin, Puretić (od 86. Forgač), Borovčak, Kovačević (od 46.Rexhepi), Pralas (od 46. Kwedi), Barišić

Crveni karton: Horvat(34)

Igrač utakmice: Filip Škvorc (Samobor)

U posljednjem jesenskom kolu Samoborci su propustili pobjedom ostati na drugom mjestu pa ću u nastavak prvenstva krenuti s pozicije broj 3 i sa sedam bodova zaostatka za vodećim Novigradom. Propustili je najbolji opis onoga što se događalo u Hebrangovoj u prvih 45 minuta. Gosti su na odmor otišli s 2 gola minusa, a da je malo više preciznosti u domaćih nogometaša (Škvorc propustio zabiti iz 100 % – tne prilike, vratar Bagarić lovio Makarunovu loptu po gol liniji nakon njegova solo prodora, Brujićeva lopta fijuknula uz stativu…) ta razlika mogla je biti i duplo veća. Važno je napomenuti da su domaćini drugi gol postigli s igračem manje nakon što nepotreban crveni karton (drugi žuti) zaradio Horvat i to samo govori kako su gosti izgledali na terenu. Nastavak donosi drugačiju priču. Dugoselčani u razmaku od samo minute (golovima u 56. i 57. minuti) poništavaju sav trud Raićevih igrača i vraćaju stvari na početak. Škvorc se golom u 69. minuti, nakon asistencije Tomiću za drugi domaći, prijavljuje za igrača susreta i tu se činilo da će igrači Samobora usprkos brojčanom deficitu na terenu uspjeti zadržati sve bodove u Hebrangovoj ulici. Ipak, najbolja obrana lige zaboravila je Benkovića na rubu 16 metara, a on u 90. neobranjivo poteže i šalje loptu u Bašićev desni kut za konačnih 3:3.

Nakon 15 kola, polovice odigranih susreta, jesenski prvak je Novigrad s 34 boda, drugi je Zagorec s 28, dok je Samobor treći s 27.