Pripreme mlade selekcije Hrvatskog karate saveza

KARATE - Među najboljima i Samoborci

U samoborskoj borilačkoj dvorani pri OŠ Bogumila Tonija, u nedjelju, 29. studenoga, okupila se mlada selekcija probranih, najkvalitetnijih mladih karateka Hrvatske.

Radi se o uzrastu od 10 do 14 godina starosti koji još nemaju službena europska i svjetska prvenstva, ali ih se kroz ovakva okupljanja i praćenje kroz niz akcija želi pripremiti za najveća sportska dostignuća, kako bi hrvatski karate sport i nadalje ostao u vrhu europskog i svjetskog karatea.

U Samoboru se okupilo 50 muških mladih sportašica i sportaša, koji su odradili dva treninga - jedan jutranji i jedan popodnevni.

Treninge su vodili proslavljene trofejne hrvatske karateke Ana Marija Bujas Čelan, Ana Lenard i Danil Domdjoni.

Sljedeće okupljanje planira se krajem ove, za karate sport vrlo uspješne sportske godine.

Na pripremama su sudjelovali i mlade snage Karate kluba Samobor: Magdalena Šuflaj, Ivan Terihaj, Dražen Šarić, Mislav Blažeković, Dario Szel, Dino Šimunec i Jurica Runtas.

SENIORI – A2 liga – 9. kolo Samobor – Hermes Analitica 85:96 (38:46) (16:24,22:22,23:28,24:22)

KOŠARKA - Gosti lagano do pobjede

SENIORI – A2 liga – 9. kolo
Samobor – Hermes Analitica  85:96 (38:46) (16:24,22:22,23:28,24:22)

SAMOBOR: Alan Baričević 28, Matej Levanić 17, Hrvoje Gašparac 16, Marko Šilobod 9, Mateo Gionechetti-Prahin 8, Bruno Levanić 5, Luka Belamarić 2, Karlo Planinčić 0, Pavle Pavičić 0, Zvjezdan Imbert 0, Matej Čižmešija 0; Trener: Josip Vlah

HERMES ANALITICA: Josip Škara 24, Damir Mijić 24, Julijan Rajič 19, Željko Jović 9, Lovro Mandalinić 7, Hrvoje Garafolić 6, Josip Križanović 4, Karlo Uljarević 3, Luka Šapro 0, Domagoj Repar 0, Dejan Srzić 0, Ognjen Pavlović 0; Trener: Zvonimir Mravak

Košarkaši Samobora u 9. kolu A2 lige seniora izgubili su na domaćem terenu od drugoplasirane ekipe lige Hermes Analitice iz Zagreba rezultatom 85:96. Gosti od početka utakmice ostvaruju preko odličnog centra Rajića desetak koševa prednosti, koje održavaju do poluvremena. Početkom drugog poluvremena Samoborci su krenuli učinkovito s 5 ubačenih trica, ali gosti odmah uzvraćaju sa 6 ubačenih trica te imaju krajem treće četvrtine 13 koševa prednosti. U zadnjih 5 minuta Samoborci su zaigrali agresivnije u obrani, postižu nekoliko koševa u nizu za -6, ali tada u dva napada zaredom jednostavno poklanjaju loptu gostima koji to kažnjavaju pogocima i zasluženo dolaze do pobjede.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Baričević s 28, Matej Levanić sa 17 i Gašparac sa 16 koševa.

Kod Hermes Analitice najučinkovitiji su bili Škara i Mijić, oba s po 24 koša.

U 10. kolu se, 6. prosinca, na Zgrebačkom velesajmu, u Paviljonu 2, u 16 sati, sastaju Medveščak i Samobor.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo Dugo Selo – Samobor 42:65 (19:30) (1:15,18:15,10:14,13:21

KOŠARKA - Odličnom obranom do pobjede

SAMOBOR: Jelić, Mixich, Rubinić, Baković 4, Melinščak 22, Šimunov 4, Polo 5, R. Sedlar 20, Kupres 10; Trener: Zdravko Džimbeg

DUGO SELO: Zdešić, Kuprešak 7, Petrlić 4, Lovrić 8, Radoš 9, Golub 5, Anderson 9; Trener: Pašalić

U 6. kolu mlađi kadeti Samobora su na gostujućem terenu pobijedili ekipu Dugog Sela rezultatom 42:65. Odlična obrana Samoboraca i vodstvo od 15:1 nakon prve četvrtine. U daljnjem toku utakmice lagana pobjeda Samoboraca, a priliku za igru dobili su svi igrači, a najbolje su je iskoristili Melinščak s 22 i Sedlar s 20 ubačenih koševa. Kod Dugog Sela najučinkovitiji je bio Anderson s 9 koševa.

Liga 2004 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 1. kolo Samobor – Gorica 51:40 (29:20) (11:6,18:14,11:7,11:13)

KOŠARKA - Dobri i u obrani i u napadu

SAMOBOR: Sedlar 12, Mustafić G. 14, Jelić 21, Grgos, Kos, Matijaščić, Žganjer, Žingor 2, Mustafić Š. 2; Trener Sedlar Marin

GORICA: Filipović 4, Mudrinić, Kompesak 4, Pereković 9, Babić 8, Katkić, Puljak, Jurenić, Vucković 10, Vukojević 5; Trener: Stipanović

U 1. kolu lige 2004. Samoborci su na domaćem terenu pobijedili ekipu Gorice rezultatom 51:40. Samoborci dobrom igrom u obrani i učinkovitim napadom do poluvremena ostvaruju desetak koševa prednosti, koja se početkom drugog poluvrena penje i na 15 koševa. Do kraja utakmice igraju vrlo dobro i rezerve te dolaze do zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Jelić s 21, Gabrijel Mustafić s 14 i Sedlar s 12 koševa.

Kod Gorice najučinkovitiji su bili Vucković s 10 i Perković s 9 koševa.

Liga 2004 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 2. kolo Ivanić – Samobor 32:56 (20:24) (13:14,7:10,8:16,4:16)

KOŠARKA - Ipak zaustavili Acingera

SAMOBOR: Sedlar 18, Mustafić G. 14, Kos 8, Žganjer 4, Jelić 6, Žingor 2, Mustafić Š. 4; Trener: Zdravko Džimbeg

IVANIĆ: Radašević 1, Belić 2, Acinger 28, Marković, Pajur 1, Jerković, Tišljer; Trener: F. Zajčić

U 2. kolu lige 2004. Samoborci su na gostujućem terenu pobijedili ekipu Ivanića rezultatom 32:56. Krajem poluvremena domaćini još drže rezultatski priključak 20:20, i to zahvaljujući njihovom najboljem strijelcu Acingeru. Od tada nakon puno bolje obrane nad Acingerom, na terenu je postojala samo ekipa Samoboraca koja na kraju zasluženo i uvjerljivo slavi drugu pobjedu u ligi.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Sedlar s 18, Gabrijel Mustafić sa 14 i Kos s 8 koševa.

Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Acinger s 28 koševa.

1. Hrvatska rukometna liga - 10. kolo Split - Rudar 25:26 (14:14)

RUKOMET - Rudari slavili u Splitu!

1. Hrvatska rukometna liga - 10. kolo
Split - Rudar  25:26 (14:14)

Rukometaši Rudara uspjeli su na teškom gostovanju u Splitu kod direktnog konkurenta za visok plasman u tvrdoj i neizvjesnoj utakmici ostvariti značajnu pobjedu za daljnji nastavak natjecanja. Premda dodatno oslabljeni izostancima Sandra Šujstera i Zorana Fabekovića, Rudari su smogli snage i odigrali još jednu dobru utakmicu u kojoj su prevagu donijeli poznata "rudarska" obrana i voljni moment kod igrača. U prvom poluvremenu Rudari su kontrolirali igru i tri minute prije isteka poluvremena imali uvjerljivu prednost 14:10. S nekoliko ishitrenih i nerezonskih napada daju priliku domaćinima za hvatanje priključka, što oni koriste i na odmor se odlazi s rezultatom 14:14. U nastavku domaćini dolaze do vodstva 17:16 i održavaju minimalnu prednost od jednog do dva pogotka do rezultata 25:24. U 58. minuti Rudari pogotkom Lovre Gaće poravnavaju na 25:25, a sjajni Luka Bumbak brani pokušaj domaćina i tako dolaze u priliku da prijeđu u vodstvo. Dobro pripremljen napad rezultira prekrasnim pogotkom Tomislava Štajnklera i Rudari 40-ak sekundi prije kraja utakmice imaju vodstvo 26:25. U preostalom vremenu agresivnom obranom ne dozvoljavaju domaćinima da dođu u poziciju za šut i eventualno ugroze teško stečenu pobjedu. Zvuk sirene koji je označio kraj još jedne uzbudljive i neizvjesne utakmice bio je signal za još jedno veliko i zasluženo slavlje rukometaša Rudara. Za prikazanu igru i zalaganje svi dečki zaslužuju čestitke, ali moramo istaknuti ponovo sjajnog Luku Bumbaka i efikasnog Zvonimira Đikića. S nova dva boda iz Splita, Rudari su se primakli vodećem Metalcu na dva boda zaostataka, a s dva boda prednosti ispred ekipa Metkovića, Dugog Sela i Osijeka.

U narednom 11. kolu Rudare očekuje još jedan derbi. U goste im dolazi trećeplasirana ekipa Metkovića i sigurni smo da nas čeka još jedna dobra i uzbudljiva utakmica.

Utakmica Rudar - Metković igra se u subotu, 5. prosinca, u ŠSD Rude s početkom u 19,30.

Rudar: Kumerle ; Skendrović 3; M. Štajnkler; Škiljan ; Gaća 5; T. Štajnkler 3; P. Fresl; Brnas 1; A. Trčak 2; L. Bumbak; E. Fresl 4; Đikić 8